Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves fiamnak az a mániája...

3 éves fiamnak az a mániája hogy mindenből kettő kell. bővebben lent?

Figyelt kérdés
két delfin figura két cumi két egyforma kabala, minden nap más. éjszaka a kezébe van az egyik és képes felkelteni 4 szer 5 ször hogy hol a barátja.szinte már mániákus.az oviba is úgy jön ki a vécéről hogy minden wc deszkát lehajt. másnak is van ilyen mániákus gyereke?
2011. okt. 28. 15:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát nekem 3 van,de nincs ilyen megrögzött kis szokásaik:)))
2011. okt. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nehogy azt gondold hogy ez vmi baj és "egyedül" van a fiad ilyen viselkedéssel!

Az enyém is ilyen, napi rituáléi vannak, bilijét csak a meghatározott helyre lehet rakni, csak ő hozhatja ki onnan, maci csak a kiságyában lehet, 2 ivósüvege van, és az sem mindegy melyiket használja... Szóval....:) Ilyen korban ez náluk egyfajta rendszert alakít ki, bármilyen ijesztő is. Párom már azt mondta rá "kényszeres", mindemellett én inkább ezt jónak látom: ragaszkodnak egyrészt a kis elképzeléseikhez, másrészt pedig vmi rendszert alakítanak ki magukban. De az én gyerkőcöm nem is hagyja szét a játékait, meg dobálja össze-vissza, meg mindig tudom hol a cipője...stb.

2011. okt. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én 2,5 évesemnek az a mániája, hogy mindent egyedül akar csinálni. Pl kiönteni a bili tartalmát, önteni a pohárba, berakni a szennyest a mosógépbe, levenni a cipőt... csak hogy párat soroljak az 1000-ből. Ezzel első ránézésre semmi gond nincs, úgy érzi az ember, hogy milyen ügyes a gyerkőc, önállósodik, szuper! Na de ez nem ilyen egyszerű nálunk. Mert... ha bilizés után elszalad mesét nézni én meg kiöntöm a tartalmat hatalmas botrányt rendez, mert "azt én akartam, én szoktam kiönteni".... hiába mondom, hogy most már mindegy, mert kiöntöttem, majd a következőt te fogod, nem nyugszik és visít, sikít, önmagán kívül tombol. Mindennel így állunk. Leveszem róla a cipőt, ugyanez a hiszti van miatta.... sőt inkább visszaveszi, hogy utána ő vehesse le.


Megpróbáltam, hogy mindig minden esetben megkérdezem, hogy szeretné-e ő csinálni, de belebetegszem mire a sor (nap) végére érünk. Próbálom nyugtatni, hogy nem minden úgy van, ahogy ő akarja és ha néha anya/apa kiönti/leveszi a bilit/cipőt, attól még nem dől össze a ház.... néha érti néha nem.


Kabala: neki is van. Egy béka. Anélkül lehetetlen aludni, reggeli/déli/esti tejet/kakaót inni vagy lustálkodni. Ha nincs meg a béka addig ül a kakaója fölött, míg meg nem találom. Addig el sem kezdi inni.


Végül: a pisilés. Sokat vonatozunk, csavargunk, megyünk boltba, ide-oda. Már nincs pelus, útközben is megállunk pisilni, ha kell. De ő akkor is megáll pisilni, ha nem kell, olyan helyeken, ahol valamikor már pisilt. Pl megyünk a bevásárlóközpontba és ő emlékszik, hogy egyszer már jártunk ott és van kint egy szép nagy bokor, amit egyszer megtiszteltünk, azt azóta is meg kell, ha arra megyünk, még akkor is ha nem kell pisilni. Szóval bemegyünk a bokorba, elővesszük a fütyit és közli, hogy nem is kell pisilni. Arrghh :)

2011. okt. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ja-ja a bilikiöntés nálunk is jó "játék". Fiam se engedi, hogy én öntsem ki, s ha mégis mennék, mert őkegyelme nem hajlandó vmiért, jön sírva utánam , és van hogy visszaviszi, majd "újrahozza", mintha épp akkor akarná kiönteni....:D
2011. okt. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is mindig ez van "vissza - újra".

- visszaveszi a cipőt, hogy ő vehesse le.

- letolja a gatyát, hogy ő húzhassa fel

- visszateszi a békát az ágyba, hogy ő vehesse ki

- leszedi a szárítóról a zoknit, hogy ő teríthesse ki

- leengedi a mosdóból a vizet, hogy ő engedje bele a vizet


stb stb stb...

(15,44)

2011. okt. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igaz mi meg nem tartunk itt mert 20 honapos a kisfiam de olyan jokedvre derultem ahogy ezt a kerdest elolvastam es a valaszokat, hogy nem tudtam megallni iras nelkul. :) Annyira aranyosak, hogy hihetetlen!
2011. okt. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

pff

szerencsére a gyerekeimnek nem volt ennyire drasztikus a dolog

de az unokatesónál már igen

olyan "hülyeségei"voltak h a falra másztam tőle

pl minden orfujáshoz új zsepi

minden falat után új szalvéta a szájtörlésre

ha átmentünk a nagyihoz és ö átrendezte a szobát nem volt hajlandó bemenni oda

nem lehetett a konyhában sem máshova tenni semmit mert visított h nem ott a helye

minden pohár innihez új pohár kellet

viszont egy jó dolog volt nem kellet rendet raknia a gyerekeimnek mert mániákusan helyre tett mindent amivel nem játszottak

most már jobb de még mindig nem lehet vele társasozni kártyázni stb...

amikor kicsik voltak könnyíttetünk a szabályokon néha, ha túl sok volt vagy bonyolult volt és most nem hajlandó ezt megérteni

szal azzal kezdődik h el kell olvassa a szabályokat és akkor lehet csak vele játszani és közben is sokszor veszekszik h nem úgy mondja a szabályleírás

van olyan eset mikor nincs rá szabály akkor meg csak az a jó amit ő mond ha nem akkor borít mindent és megsértődik

a gyerekeim nem is szeretnek vele játszani mert a vége mindig az h ö megsértődik és veszekszik/verekszik

ha átjön akkor megy körülnéz és "rendet" rak ahogy szerinte kellene mert otthon is úgy van ....

most 10 éves 4ikes de az iskolában is vannak gondok az oké h neki mindig kész a lecke de h csoportban nem lehet vele dolgozni az biztos

sorolhatnám még .......


szal vagy megmarad vagy sikerül ezeket változtatni


én a gyerekeimnek mindig mondom ha valami más vagy új az nem feltétlen rossz is

ki kell próbálni h kiderüljön

2011. okt. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!