Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 20 hónapos kislányom nagyon...

20 hónapos kislányom nagyon hisztis, akaratos. Képes akár 15-20 percig is sírni, ha valamit nem úgy csinálunk, ahogy ő szeretné. Ti hogyan oldottátok ezt meg?

Figyelt kérdés
Én rontottam el az elején, mert mindet meg adtam neki, amit kért. Első gyerek lévén, azt hiszem sokan esnek ebbe a hibába. Át lehet még nevelni? Mondom neki, hogy nem szabad, és nem is hallja, ha 100x mondom akkor sem. Ki vagyok már tőle. Sokadjára rákiabálok, de az sem segít.

2011. nov. 2. 14:02
 1/4 Andizsuzsi ***** válasza:
75%
A kérdés az, hogy mi történik a 15-20 perc után? Mert ha akkor megkapja, amit akart, akkor megérte neki. A kiabálás teljesen felesleges, csak ront a helyzeten. És tulajdonképpen miért rá vagy mérges,ha te is tudod, hogy te rontottad el? Ha valami olyat csinál, amit nem szabad, vedd el tőle, mondd le újra, hogy nem szabad, és zárd le a témát. Ha következetes vagy - és csakis akkor - nagyon hamar rá fog jönni, hogy nem érdemes hisztizni. Néhányszor még "bepróbálkozik", de aztán abbahagyja.
2011. nov. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom 21 hónapos, és nem 15-20 percig sír, hanem képes másfél óráig is hisztizni. nála nem jött be az, hogy párszor még bepróbálkozik, aztán abbahagyja, már jó ideje ez megy. Következetes vagyok, amit nem szabad, azt nem szabad, de kitartó kislány, nem adja fel, csak egy-másfél óra után. Nálunk az jött be, hogy kinevetem, de ha olyanja van, akkor csak még jobban sír. Olyankor megpróbálom valamivel leterelni a figyelmét, ha szerencsém van, sikerül.
2011. nov. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb , ha ilyenkor otthagyod és nem foglalkozol vele mert így rájön, h nem érdemes sírni, hisz nincs néző közönség. Szerencsére lányomnál, ő is 21 hós ez bejön. Illetve szoktam neki mondani ilyenkor, h hozzon nekem valamit, tehát elterelem a figyelmét. pár perc alatt el is felejti a dolgot. következetesnek kell lenni már az elejétől fogva, ami nagyon nehéz és a szülőnek is nagy erőkifejtés , de szerintem megéri. És nem ilyenkor kell elkezdeni, hanem akkor amikor már valami olyant csinál, amit nem szabad, mert kezdődik ez már 8-9 hósan. Legalábbis nálunk már akkor elkezdte piszkálni a virágokat és akkor még biztos nem sokat fogott fel belőle de már onnantól mondtuk neki h nem szabad. Mert ha akkor ráhagyod később már hiába kezded nevelni. Remélem sikerül valamit változtatnotok.kitartás!!!
2011. nov. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy már régen el kellett volna kezdeni határozottabban rászólni, néhány dolognál működik is, de van olyan, mikor nem. Pl pelusozni kész rémálom. Nem csak rá vagyok mérges-vagyis ez nem a megfelelő szó erre-, hanem magamra is. Igyekszem türelmes lenni, köszi a tanácsokat. Kipróbálom, hogy megkérem valamire, mikor hisztizik, hátha ez beválik.
2011. nov. 4. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!