Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ki hogy vezeti le a dacosabb...

Ki hogy vezeti le a dacosabb napon felgyülemlett feszültséget?

Figyelt kérdés
Ma és tegnap is nagyon nehéz napunk volt. Nagyon vissza kellett magam fognom, hogy ne üvöltözzek a fiammal egész nap és ne fenekeljem el. Érzem, hogy van bennem egy jó adag feszültség, ami most itt kering bennem, várva, hogy valahol (valakin) lecsapódhasson...
2011. nov. 4. 18:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

Szabó Lőrinc: Lóci óriás lesz


Veszekedtem a kisfiammal,

mint törpével egy óriás:

-Lóci, ne kalapáld a bútort!

Lóci, hova mégy, mit csinálsz?

Jössz le rögtön a gázrezsóról?

Ide az ollót! Nem szabad!

Rettenetes, megint ledobtad

az erkélyről a mozsarat!


Hiába szidtam, fenyegettem,

nem is hederített reám;

lépcsőnek használta a könyves

polcokat egész délután,

a kaktusz bimbait lenyírta

és felboncolta a babát.

Most nagyobb vagyok, mint te! -mondta

s az asztal tetejére állt.


Nem bírtam vele, tönkrenyúzott,

de azért tetszett a kicsi,

s végül, hogy megrakni ne kelljen,

leültem hozzá játszani.

Leguggoltam s az óriásból

negyedórára törpe lett.

(Mi lenne, gondoltam, ha mindig

lent volnál, ahol a gyerek?)


És ahogy én lekuporodtam,

úgy kelt fel rögtön a világ:

tornyok jártak-keltek körülöttem

és minden láb volt, csupa láb,

és megnőtt a magas, a messze,

és csak a padló volt enyém,

mint nyomorult kis rab mozogtam

a szoba börtönfenekén.


És ijesztő volt odalentről,

hogy olyan nagyok a nagyok,

hogy mindent tudnak és erősek

s én gyönge és kicsi vagyok.

Minden lenézett, megalázott,

és hórihorgas vágy emelt

-föl! föl!- mint az első hajóst, ki

az egek felé szárnyra kelt.


És lassan elfutott a méreg,

hogy mégse szállok, nem növök;

feszengtem, mint kis, észre sem vett

bomba a nagy falak között;

tenni akartam, bosszút állni,

megmutatni, hogy mit tudok.

Negyedóra - és már gyűlöltem

mindenkit, aki elnyomott.


Gyűlöltem, óh hogy meggyűlöltem!...

És ekkor zsupsz, egy pillanat:

Lóci lerántotta az abroszt

s már iszkolt, tudva, hogy kikap.

Felugrottam: Te kölyök! - Aztán:

No, ne félj - mondtam csendesen.

S magasra emeltem szegénykét,

hogy nagy, hogy óriás legyen.

2011. nov. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%
Elmegyek futni. Teljesen kikapcsol. Bár nekem ez a hobbym is. A kisgyermekes, kisbabás szomszéd édesanyák, szokták is mondani, hogy valahol irigykednek rám, hogy van egy imádott hobbym, mert hihetetlen türelmem tud lenni a dackorszakban élő kisfiamhoz. Képes vagyok sötétben, hidegben, esőben is futni.
2011. nov. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én is irigyellek, második válaszoló :)))
2011. nov. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%
az ilyen nagyon feszült időszakban a magne b6 nagyon nagy segítség,de nekem meg a biciklizés volt az ilyen levezető.most már nem mert ismerem a fiam,rájöttünk egymás nyitjára és tudunk hatni egymásra,igy kezelni is tudom a rossz viselkedéseit,hisztieit.ő meg nagyobb lett.mér 3 éves lesz,sok mindent meglehet vele beszélni,hatni lehet rá.várom az esetleges mostani hisztis korszakát,remélem azt is tudjuk kezelni.De a fáradt nap végére nekem sokat segít egy meleg vízes fürdő.egy pohár bor apával és egy jó nagy beszélgetés.
2011. nov. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Itt a fiókban a xanax:)Ezen a héten már én is 3x bevettem. Nekem használ, utána minden szép és jó és a legfontosabb, hogy nem lehet rászokni:)
2011. nov. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

kedves Kérdező!!


én heti 2x zumbára járok, de ha nem éppen az aktuális napom volt katasztrófa akkor elalvás után mindent kikapcsolok és néha csak ülök a csendben, amíg Apa haza nem ér :) a forró zuhany is rengeteget segít :) és ha végleg minden kötél szakad, akkor egy órácskára elmegyek futni vagy csak sétálni és kiszellőztetem a fejem!!


Ági

2011. nov. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
56%
Xanax??? Jó megoldás? Hát szerintem meg a legrosszabb.
2011. nov. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én tegnap ittam egy sört, de kísérletezni fogok a fenti módszerekkel is.
2011. nov. 5. 13:35
 9/11 anonim ***** válasza:

A xanaxos vagyok:)

Tényleg ennyire álszentek vagytok, kedves válaszolók, akik ennyire lehúztatok?

Ugye nem gondoljátok komolyan, hogy egy forró fürdő vagy egy esti futás meg is oldotta a helyzetet?

És az egész napos felhúzott idegállapot? Azzal mi van?

A nyugtató pont arra való, hogy adott pillanatban az ember sokkal nyugodtabban kezelje a pl a hisztirohamokat.

Én senkit nem akarok rábeszélni a gyógyszer szedésére, én sem vagyok nagy fogyasztó, ha jól emlékszem 4 éve írattam fel egy dobozzal és még mindig abból csemegézek:)

De fussatok csak este nyugodtan, gondolom a férjetek meg elvégzi a 3 gyerekkel járó házimunkát addig. Vagy nincs is 3 gyerek? Ja, elnézést!

Bocs, de paprikás hangulatban vagyok, őszi szünet van, itthon az összes gyerek és széttépnek:(

2011. nov. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

akkor most is bevehetsz egy sanaxot.

És igen,lehet álszent vagyok de nekem a forró fürdő és az apával való kettesben borozgatás,beszélgetés sokat segít.Meg az is,hogy alapjában nem húzom fel magam annyira hogy egész nap pattanjon az agyam.ismerem a gyerekem tudok hatni rá,és ha kell egész nap vele foglalkozom.nem gond,ezért szültem,és annyira nem szívom mellre ha hisztizik,vagy toporzékol.elfordulok és mosolygok mert még igy is aranyos.de gyógyszert sosem szednék max homeopátiás szert,de azt is legvégső esetben.és én ugyan nem húztalak le,de engem is lehúztak úgy hogy nem idegesítsd magad.ezért legalább ne.

2011. nov. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!