Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miert ilyen "idegbeteg"2.5...

Miert ilyen "idegbeteg"2.5 eves lanyom? Normalis ez? Masnak is ilyen?

Figyelt kérdés
Mar kicsikora ota ilyen de gondoltam nem tudja magat kifejezni stb.De mai napig ilyen!Pl:Most vettuk fel a cipoet es elsore nem ment neki bele es elkezd rugdosni hogy nem sikerult es kiabal!De masok is ilyen.Van egy bufekocsija es tologatja es felborul rajta valami akkor uvolt es csapkod!Hiaba mondom neki semmi baj felkell allitani es kesz.De ha elborul a babaja vagy barmi rogton ezt csinalja.Kiabal ,csapkod,osszeszoritja a szajat.Szornyu!Nincs elkapatava es nincs rahagyva minden!Nem vagyok vele aggrasssziv vagy hasonlok!De tenleg sorolhanam a peldakat!Mas is van hasonlo helyzetben?Vagy volt?Amugy aranyos,jol nevelt kislany csak sokszor igy elborul!
2011. nov. 8. 13:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Az én kislányom még csak 14 hónapos, de ő is már jó pár hónapja nagyon akaratos. Csíp, harap, kiabál, ha nem tetszik, vagy nem sikerül valami. Most megijedtem, mert én is eddig abban a hitben voltam, ha majd beszélni fog tudni, és megmondja mi nem jó, akkor jobb lesz a helyzet. De lehet hogy nem? :-( Szerintem nekik ilyen a személyiségük. Kicsit ideges típusúak. :-(
2011. nov. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%
az enyém is ilyen és gurul a földön ha rászólok és ki akarta rúgni a nagy tükröt, kénytelen voltam lehúzni a nacit és rácsaptam a fenekére hogy helyreálljon az agya. Azóta normális.
2011. nov. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha adhatok egy tanacsot akkor ne azt mond neki, hogy semmi baj csak fel kell allitani es kesz mert lehet, hogy neki igenis az baj, hogy eldolt csak te nem fogadod el az erzeseit es semmibe veszed oket. Lehet neki igenis baj es zavarja ha nem sikerul felvennie a cipot te pedig megint semmibe veszed az erzeseit. Mert ok, hogy nekunk felnotteknek az semmiseg de oket igenis zavarhatja. Gondolj bele ha pl. neked a munkahelyen mondjak azt valamire, hogy ahhh semmiseg, amikor te dolgoztal valamin ami nem sikerult. Vagy valaki az aznapi odaegett ebedre mondja azt, hogy ahhh semmiseg csak a ukaba kell dobni es jubol kezdeni.  Ez az elso lepes, hogy el kell fogadni amit egy gyerek erez es meglatod sokkal jobb lesz.Nem azt mondom, hogy hagyj ra dolgokat, had csapkodja ki magat stb. de ha egy gyerek erzeseit elfogadjak akkor o is maskent fog allni a dolgokhoz. Sokszor csak az eleg ha latjak megertjuk oket, hogy miket ereznek. Mond neki inkabb azt, hogy latom nagyon zavar teged, hogy feldolt a bufe kocsid. Vissza szeretnek allitani vagy jatszol inkabb valami massal? A kisfiam ilyenkor altalban szippan kettot es inkabb jatszik valami massal. :) Vagy latom nagyon zavar teged, hogy nem tudod felhuzni a cipodet. Nem egyszeru tudom. Szeretned, hogy anya segitsen? Kisfiamnal mindig ez mukodik. Csak ido kell hozza es oltari nagy turelem.
2011. nov. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
csatlakozom az előttem szólóhoz, nagyon higgadtan szoktam ilyenkor mondani neki, hogy próbálja meg így vagy úgy, pl levenni a cipőjét, és mondom neki, hogyha szeretné hogy segítsek, szóljon. Miközben segítek neki levenni, elmagyarázom megint hogy hogyan kell. Ha esetleg legközelebb egyedül leveszi nagyon megdícsérem. Egyébként ő is szabályos dührohamit ka ha pl nem tudja levenni a nadrádját, vagy beakad valahova a játéka és nem tudja kivenni.
2011. nov. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én lányom még csak most lesz két éves, de ő is hasonlóan reagál a kudarcokra. Pontosabban csak neki kudarcélmény. Ő is nagyon jól nevelt, szófogadó, de bizony akarata az van. Én ilyenkor biztatni szoktam, hogy próbáld meg még egyszer, és közben elmondom hogyan csinálja, hogy sikerüljön is neki az a valami. És hozzáteszem, hogy ha nem sikerül akkor segítek. Ritkán jutunk el a segítségig, nagyon elszánt gyerkőc. Itt többen is írtak amúgy szimpatikus dolgokat, csemegézz! :)

2011. nov. 12. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!