Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rá akarják fogni a fiamra,...

Rá akarják fogni a fiamra, hogy hiperaktív, miért?

Figyelt kérdés
Három éves lesz jövő hónapban. Rengeteg mozgás igénye van, folyton jön-megy, tevékenykedik, egyfolytában beszél, kérdezősködik. Amíg ébren van, folyton mozgásban van, sőt még álmában is forog. De alszik napközben két-három órákat, este is elalszik 9-kor, reggel 7-körül kel fel. Ha leültetem, hogy játszunk, odafigyel, csinálja amit mondunk, tanítunk neki. Mesét olvasunk, amibe ő is bekapcsolódik, ő is mesél. Az utcán nem csámborog el tőlem, fogja a kezem. Ha rászólók, hogy valamit nem szabad, megérti, nem csinálja. Imád építőkockázni, órákig eljátszik velük. Tény, hogy sok figyelmet követel magának, de melyik gyerek nem? Mindemellett soha sehol nem cirkuszol, kivárja a boltban a sort, közben verseket mondunk, énekel. Az áruházakban sem veri földhöz magát, nem követelőzik, nem rohangál. Mégis azt mondták rá, hogy hiperaktív gyanús. Mégis miért? Akinek a gyereke hiperaktív, ő hogy viselkedik?
2011. nov. 10. 12:37
 1/10 anonim ***** válasza:

Így leírás alapján a te gyereked csak nagy mozgásigényű!!! Mi most voltunk kivizsgáláson figyelemzavar ügyben és ilyenkor egy füst alatt a hiperaktivitást is nézik.

Az én fiam 4 éves, igen, van hogy elszaladgál mellőlem,gyakran türelmetlen a sorban várakozásnál, de úgy van ahogy te írod sokáig elkockázik, elvonatozik egyedül,Ugyanígy alszik ahogy ti is napközben is 2-3 órát simán éjjel is jól alszik.

És egyértelműen mondták hogy hiperaktivitásról szó sincs az esetében, nálunk "csak" figyelemzavar van.

Ki mondja rá hogy hiperaktív?? lehet hogy egy olyan óvónő-nagyszülő stb. aki egyszerűen azt a fajta gyereket szereti aki megül egy helyben? És számára mindenki aki ennél többet csinál (nyugodt üldögélés) az már hiperaktív??

2011. nov. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ezt a kifejezést néhányan viccesen azokra a gyerekekre használják, akiknek nagy a mozgásigényük. Nekem mindkettő gyerekem extra mozgásigényes, de nem bánom. Én élvezem,hogy szeretnek jönni-menni-mászni, bár néha elfáradok. Irigylem a nagy energiájukat. :)

Nincs semmi baja a kisfiadnak, ne aggódj.

2011. nov. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
48%
Hát az igazi gyerekek manapság már hiperaktívak. Az én kislányomra is rá akarták húzni. Nem foglalkoztam vele. Mi se voltunk anno jobbak, csak volt egy hatalmas kertünk meg más volt minden és kifulladásig játszhattunk energia levezetésként.
2011. nov. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Akkor az én lányom is hiperaktív :-D Amit azért nem hiszek..
2011. nov. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

" Mindemellett soha sehol nem cirkuszol, kivárja a boltban a sort, közben verseket mondunk, énekel. Az áruházakban sem veri földhöz magát, nem követelőzik, nem rohangál. Mégis azt mondták rá, hogy hiperaktív gyanús. Mégis miért? Akinek a gyereke hiperaktív, ő hogy viselkedik? "


Az én kisfiam figyelemzavaros hiperaktív és ő bizony nem képes kivárni a sort, holott elmúlott 5 éves rohangál a bevásárlóközpontban :-O ,persze igyekszem ebben megakadályozni,akkor pedig indulatossá válik és nekem jön.

Minden megragadja a figyelmét,minden kellene neki,nagyon nyugtalan,nagyon kezelhetetlen,rosszul alszik,kifejezetten alvászavaros (pavor,alvajárás).


Ha a te gyermekednek 3 éves korában ilyen önkontrollja van,hogy szót fogad,kezelhető,leköthető ,akkor legfeljebb egy kisseb fajta figyelemzavara van,azt még el tudom képzelni,de,hogy hiperaktív lenne,azt erősen kétségesnek találom,de én ugye nem diagnosztizálhatok,ezért vannak a szakemberek.

2011. nov. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Azért akarják hiperaktívnak diagnosztizálni, mert akkor az orvos csomó gyógyszert, meg kezelést felírhat, amik után kapja ő a pénzecskéjét...


Egyébként meg egyszerűbb "betegnek" titulálni egy gyereket, mint érdemleges tanácsot adni, és foglalkozni vele, nemde? Szomorú :(


Egyébként van a családban hiperaktív gyerek, és nagyon nem úgy viselkedik, mint ahogy te leírtad a kisfiadat. Olyanokat csinál, hogy a buszon fel-le rohangál, fellök mindenkit, agresszív, múltkor véletlenül megütöttem a kezét az ajtóval, hiába kértem szépen bocsánatot, olyat odavágott a vállamra, hogy csak na (8 évesen már van ereje egy kisfiúnak), és bármit kérnek tőle a szülei, meg se hallja, pedig kisbabaként sokat foglalkoztak vele.

2011. nov. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
és bocsi a sok "Egyébként"-ért :))))
2011. nov. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megnyugtató válaszokat!

Én sem gondolnám, hogy hiperaktív lenne, a nagymama szerint az. Mindegy is, nem foglalkozom vele, csak rosszul esik. Lehet abban igazság, hogy egyszerűen csak fárasztó a nagyinak:)

2011. nov. 10. 20:46
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia! Ki mondta h hiperaktív? Az bolond! Teljesen jó a fiad mindenben :)!Irigyellek is kicsit :)! Én rettegek h a kislányom hiperaktív :(!DE azt mondják ezt max oviban tudják kideríteni! Ugyan úgy nagy a mozgásigénye mint amit te írtál de amiket a te fiad jól csinál az enyém nem :(!Ilyenekre gondolok! -Nem akar aludni nappal bölcsiben sem :(,Utcán nem akarja fogni a kezem elszalad,egyszer majdnem elütötték :(! A boltban szétpakol ha kell cirkuszol.Néha égő vele elmenni bevásárló központba! Szóval én tarthatok a hipertől :(
2011. nov. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
14:43-as milyen szakemberhez kell vinni a gyereket? Én a házi orvost kérdeztem h nem e az a lányom azt mondta majd ovisan derül ki max. Most 27 hós.
2011. nov. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!