Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves Gyermeked mellett...

3 éves Gyermeked mellett mennyi időt szoktál kikapcsolódni havonta? Úgy értem, férjeddel hétvégente elmenni vhova kettesben.

Figyelt kérdés
2011. nov. 10. 20:31
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Nekünk 3 éves lesz a pici, de eddig 2x sikerült elmennünk pár órára csak. Anyósék nem nagyon szeretik, ha "lepasszoljuk a gyereket". Jó mi? Vagy mindig jönnek a kifogások, hogy most nem jó, majd máskor, volt olyan is, hogy előtte 1 héttel megbeszéltük, hogy vasárnap elmennénk kirándulni, és amikor eljött az idő, előtte este telefonált, hogy mégsem jó, tegyük át 1 héttel későbbre. Szétvetett az ideg akkor. :((( Ti hogy vagytok ezzel a kérdéssel? Várom a válaszokat! Ha ma nem, holnap jelentkezem.
2011. nov. 10. 20:34
 2/14 anonim ***** válasza:
67%

Gondolom nem erre a válaszra vársz, de mi soha nem megyünk sehova a gyerkőc nélkül.

Én is és a férjem is jobban érzi magát, ha mind együtt vagyunk. Ez az egyik ok, a másik pedig, hogy nincs is igazán kire rábízni.

2011. nov. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Ezzel semmi gond nincs persze, ez természetes. Na de a 30 napból 29-et mindig együtt vagyunk, együtt megyünk ide-oda, de néha jól esne kicsit kettecskén lenni. Erre gondoltam.
2011. nov. 10. 20:35
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgy gonoljuk akkor a 2 gyerek (11,5 és 2,5 éves) ott alszik a nagyszülőknél, mit vagy elmegyünk valahova, avgy csak itthon iszogatunk, délelőtt henyélünk, ezt-azt csinálunk

Mondjuk én legjobban azt szeretem, ha 4-esben megyüünk el, most az őszi szünetben is elutaztunk 1 hétre, nagyon jó volt.

Amíg 1 gyrek volt csak, addig is volta szabadnapjaink.

2011. nov. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Mi sehová nem mentünk még a gyerekek nélkül:-( Pedig jó lenne, de gyerekkel se nagyon jutunk el sehová pedig megtehetnénk..nem rajtam múlik az biztos...
2011. nov. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem anyám nem akarta bevállalni a gyereket. Hívtam babysittert és egyből jött anyám vigyázni. Besértődött, hogy nem Őt kértük meg. Ritkán le szoktam passzolni. Nem sokat, de volt, hogy éjszakára is. Azt mondtam a lányomnak Ő most nyaralni megy a mamához. Jó volt neki is, és szüksége van a szülőkneki is egy kis együttlétre.
2011. nov. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Na igen, a bébiszitterre én is gondoltam már, de sajnos azt megfizetni nem lehet itt. :( 1500-2000 Ft/óráért elvállalják! Szüleimtől nagyon messze lakunk, így Ők sajnos nem tudják bevállalni, de ha közelebb laknánk, tuti nem lenne ilyenre gond, hogy kire bízzuk a picit, míg mi havonta, vagy 2 havonta 1x legalább kettesben a férjemmel elmennénk ide-oda. Ha megkérjük anyósékat, be tudják-e vállalni pár óra hosszára, akkor mindig kifogásolnak, hogy most nem jó, na meg azt vesszük észre férjemmel, hogy semmikor sem jó :((( Csak majd ha dolgoznom kell visszamennem hamarosan, akkor nem tudom mi lesz...
2011. nov. 11. 06:17
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

2,5 éves a fiam, havonta kb 2x-3x szoktunk elmenni pár órára, moziba, vacsorázni - addig anyukám vigyáz rá nálunk

próbálunk sokat menni, mert hamarosan megszületik a tesó és akkor megint nem tudunk kettesben lenni egy jó darabig (hármasban amúgy rengeteget csavargunk, séta a Margit szigeten, plázában, parkban, megyünk fürdőbe, gyerekprogramokra, bábjátékot nézni, vásárolgatni stb stb- de persze az nem olyan, mint kettesben lenni)

2011. nov. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

semmit...:(

3 éves lesz a fiam, de még sosem bíztuk senkire, és nem azért mert nem engedném, egyszerűen nincs lehetőségünk.

Mikor elalszik, akkor az esték a mieink, akkor filmezünk, beszélgetünk stb.

Külön-külön persze tudunk kikapcsolódni, én pl barátnőkkel vásárolni, kajálni, mozizni, de együtt nem voltunk kettesben sehol mióta megszületett a fiam.

januárban születik a kislányunk, vele már másképp csinálom, és igyekszem anyuhoz szoktatni, amennyire lehet.

2011. nov. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan nem értem, azokat a szülőket, akik nem bízzák a nagyszülőkre a kicsiket, meg azokat a nagyszülőket sem, akik nem hajlandóak vigyázni az unokájukra!

Egy nagyszülő-unoka viszony teljesen más, de szüksége van rá mindenkinek! Jót tesz a kicsiknek, mert a nagyiéknál mások a szabályok, jót tesz a nagyszülőknek, mert kicsit fiatalodnak és persze jót tesz a szülőknek is pár szabad óra.

Persze most nem arról beszélek, amikor messze laknak egymástól a felek, hanem arról, amikor anyuci-apuci nem hajlandó elengedni maga mellől a gyerekeket, vagy amikor a nagyszülők nem hajlandóak vigyázni az unokákra, mert az strapás...

Az én gyerekeim imádnak a nagyszülőkkel lenni, mind a néggyel, egyszerre és külön-külön is. Nekem ez nagyon fontos volt, hogy pici koruktól ott voltak körülöttünk, segítettek, amikor csak kellett, így a fiaimnak természetes volt, hogy ők is az életünk részei.

Nagyon sajnálom azokat a szülőket és nagyszülőket, akik erről ÖNKÉNT lemondanak, de legjobban természetesen a kicsiket, akiknek az életéből kimarad a nagymamizás és a nagypapizás (én is ilyen voltam...)

2011. nov. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!