Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nappalra gyönyörűen szobatiszt...

Nappalra gyönyörűen szobatiszta, rövidebb távra már el tudunk menni simán pelus nélkül, de mi van a hosszabbakkal?

Figyelt kérdés

Ti hogy csináltátok?

Gyakran vonatozunk, adok rá pelust, mert ugyan a wc-re ott ki nem vinném, alig 1 óra a vonatút, nem is pisil inkább a pelusba sem.

De mi van akkor, ha hosszabb távon bárhol vagyunk az utcán és rájön?

Budapest belvárosban lakunk.

Nem pisiltethetem az utcán!

Mindig kéredzkedjünk be valahová?

Vagy kérjem, hogy tartsa, amíg hazaérünk?

Az más, ha pl a természetben vagyunk, pl a szigeten, mert ott a bokorban megpisiltetném, de másképp hogyan?

Bocsi, első gyermekes vagyok, nem tudom hogyan kellene ezt megoldani, míg rendesen nem tudja több ideig tartani.



2011. nov. 11. 08:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
úgy kell megtervezni, hogy óránlént el tudd vinni pisilni, ha mentek valahová. és ha nincs más, nyugodtan pisiltesd meg utcán. hidd el, nem te leszel az első és az utolsó anyuka aki ilyet tesz.
2011. nov. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

bocs, hogy nem tudok érdemben válaszolni, de szóról szóra ugyanebben a helyzetben vagyok :) én egyenlőre ráadom a pelust, de megkérem, hogy tartsa, amíg elérünk olyan helyre, ahol meg tudom pisiltetni (pláza mosdó pl), ha nem bírja, akkor mondom neki, hogy mehet a pelusba - többnyire nem megy a pelusba, hanem kibír akár egy óra hosszát is onnantól, hogy szól, hogy pisilni kell

(én fa mellett stb nem tudom megpisiltetni, biztos én vagyok a béna, de fiam van és mindig nagyon lecsurgatjuk a nadrágját a pisi végén, mikor már kisebb sugárban jön)


úgy gondolom, hogy most van az az időszak, amikor "gyakorolnia" kell visszatartani egy kicsit, és még nem baj, ha van rajta egy darabig biztonságból pelus, de én is kíváncsi vagyok már ezen átesett tapasztalt anyukák válaszára

2011. nov. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Miért ne pisiltethetnéd meg az utcán??
2011. nov. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Pici gyerek, senki nem fog megszólni az utcán való pisilésért.

Amúgy mi úgy csináltuk, hogy hosszabb útra kapott pelust, de mikor olyan hely mellett mentünk el, pl bevásárlóközpont, ott mindig kérdeztük, illetve próbáltuk. De tényleg úgy kell tervezni, hogy jó óránként, ha kell, többször is el tudjon menni pisilni.

2011. nov. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is simán megpisiltetném az utcán. Van egy bevásárló központ, ahová ugyan tettek WC-t, de amikor pont a másik oldalán vagyunk az épületnek, nem tudok a fiammal átmenni a másik végébe, kb 5 perces séta, így kimegyek az épület elé, éppen van egy kis bokor, és azt öntözzük meg. Olyan is volt, hogy a kocsik között a parkolóban intéztük el.

Amúgy a fiúkat úgy érdemes pisiltetni, hogy letolod a gatyát, hátulról megfogod a gatyákat és húzod hátra felé, miközben a másik kezeddel a gyerkőc mellkasát támasztva előre billented. Remélem érthető. Így elkerülhető a gatya lecsöpögtetése a vége felé. Aztán meg kell neki tanítani, hogy a popóját nyomja előre, ez a WC-be pisilésnél is jól jön, ha állva csinálja.

2011. nov. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha tudom, hogy reggeltől estig távol vagyunk, akkor igyekszek úgy lavírozni, pláne pesten, hogy cuki meki pláza legyen a közelben. És ott pisiltetek.

Ha olyan helyen jön rá a pisilhetnék, akkor valami kevésbé látványos helyen megy a gatyale. Amíg pici szerintem addig semmi gond az utcán pisiléssel, csak ahogy nő úgy kell tanítani, hogy nem lehet.

2011. nov. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!