Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tudnám enyhén irányítan...

Hogyan tudnám enyhén irányítani azt, hogy a lányom kivel barátkozik, és kivel nem?

Figyelt kérdés
3,5 éves. Az óvodában pl. a helyi polgármester fiával állandóan verekednek. A kedvenc barátnője pedig az egyetlen kisebbségi kislány. Ami még nem is volna baj önmagában, de szerintem elég gáz az a kislány. Nem köszön, a nyelvét öltögeti, ha találkozunk, és azt mondta, hogy ő nem is a barátja a lányomnak, hanem utálja. Ennek ellenére a lányom azt mondja, hogy ő a legjobb barátnője. Hogyan tudnám neki elmagyarázni, hogy kivel kéne jóban lenni, és kivel nem? Mondtam már, hogy ez a kislány nem szereti őt, de nem különösebben érdekli.
2011. nov. 11. 18:54
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Provokatív, kamu kérdés. De jó a témaválasztás, itt garantáltak a válaszok, és a kérdező feljebb mehet a toplistán.
2011. nov. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%
KAMUKÉRDÉS
2011. nov. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem ilyen direkt tudsz hatni rá. Van már neki is valamilyen szintű értékrendje, és a jelek szerint neki bőven belefér, ahogy a másik kislány viselkedik vele. Elképzelhető például, hogy túl szigorúan fogtátok otthon, emiatt dominánsabb gyerekek társaságát keresi.

Az hogy a polgármester fiával verekszik, nem baj. Szép is lenne, ha már az óvodában a pénz és a pozíció befolyásolná a gyerekeket :S

2011. nov. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy ne irányítsd. Saját maga jöjjön rá,hogy ki a barátja és ki nem. Ezt nem a szülőnek kell eldöntenie. Az óvodai barátságok különben is csak rövid ideig tartanak.
2011. nov. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem igazán értem, miért lenne kamu. Igen, tudom, hogy ő még nem érti azt, hogy a polgármester fiával érdemes jóban lenni. Nem is azt mondom neki, hogy legyél a barátja, mert akkor lesz protekciód. De azért az elég ciki, amikor minden nap meséli, hogy összeverekedtek a játékokon.
2011. nov. 11. 19:09
 6/8 anonim ***** válasza:
48%
Mondd el neki, mi alapján válasszon barátnőt, barátot: legyen kedves, aranyos, tisztelettudó, udvarias, szépen beszéljen, szépen játsszon, stb.
2011. nov. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Sehogy. Ne is akard. A lányodat marhára nem érdekli, hogy a polgármester fia az, akivel mindig verekszik. Sőt, szerintem azt se tudja, hogy mi az a polgármester. És a polgármester sem fogja gyűlölni a családotokat azét, mert az óvodában összeverekszik a fia egy kislánnyal...

A roma kislánnyal meg ha jól érzi magát, akkor játsszon vele. Ha tényleg gonosz a lány, akkor a lányod előbb-utóbb észreveszi.

2011. nov. 12. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az, hogy kinek kik a szülei a legkevésbé ad alapot ebben a kérdésben.

A gyerekkel azt tanítsd meg, hogy aki vele szépen játszik, jól vannak az a barátja, aki csúnyán viselkedik vele, azt kerülje el, van sok másik társ, aki szépen tud vele játszani.

Én még ilyet nem hallottam, hogy pont az kell neki aki direkt csúnyán játszik vele.

Olyat már igen, hogy rosszacska a barát másokkal, nem szimpatikus helyes viselkedésű és a gyereknek mégis ő kell barátnak. De hogy vele magával ilyen és szereti, ez fura.

Hacsak nem ilyen környezetben él a kicsi, és megszokta, hogy az jár neki, hogy így bánjanak vele.

2011. nov. 12. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!