Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 1 éves gyerkőcöm rengeteget...

1 éves gyerkőcöm rengeteget iszik, napi minimum 1 liter, de van, hogy másfél liter, ez normális?

Figyelt kérdés
2011. nov. 12. 09:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is olyan sokat ivott, iszik.

Mivel elég kis vékonyka mi voltunk mindenféle kivizsgáláson is és teljesen egészséges. :)

2011. nov. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 zkriszti3 ***** válasza:
Jó ha iszik csak nem mindegy mit.Gondolom nem szörpöket,szénsavas üdítőket.
2011. nov. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az enyém is sokat iszik és már orvoshoz is vittem,Jól kiröhögött,hogy örüljek neki.Mondtam neki,hogy nem győzöm pelussal :DDD

De azért a biztonság kedvéért megnézte a cukrát,de rendben volt!!!

2011. nov. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha víz, anyatej, akkor tök jó. Ha cukros tea, üdítő, akkor a fogai félő, hogy rövid életűek lesznek. Meg az étvágya is elromolhat. Még a sima ízesítetlen gyümölcstea is savas.
2011. nov. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Még nem számoltam ki, de most nagyjából: én lányom is 1 éves, reggel-délben-este 2,5-3 deci tápszer (összesen kb 8-9 deci). Ezen felül sok vizet iszik, 1,5 decis a kis kulacsa, jó párszor újratöltöm egy nap.

Nem is gondoltam, hogy ez sok lenne.

Teljesen normális mennyiség.

2011. nov. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerencsés ember vagy, ezek szerint, ebből a szempontból... a legtöbb szülőtől azt hallom, hogy alig iszik gyermeke, főleg vizet kevéssé. Valóban nem mindegy az sem, hogy mit, ahogyan fentebb írták. 10 éves kor alatt 7-8 deciliter vizet fontos lenne inniuk naponta. Nem egyszerűen folyadékból, hanem vízből ennyit. Ha más is iszik, nem gond, de MELLETTE legyen meg a napi legalább 7-8 deci VÍZ. Gondolom nem vodkáról van szó. :P ;-) (Az orosz szó egyébként magyarul "vizecskét" jelent, a víz a "vódá"/"voda". Bár a magyar "óvoda" kifejezés nem innen ered... ;) ennyit az etimológiai jellegű poénokról. ;) )


Egyébként az is rendben levő, ha vizen kívül semmi mást nem iszik; de az anyatej speciális folyadék: az kivételesen képes kellően helyettesíteni a vizet, persze nem 4 éves kor felett...

2011. nov. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek!


Eleinte higított gyümölcslevet ivott vagy valamilyen babateát (kb 1:3 arányban), de a 2. 2,5 decis töltés után már csak vizet szoktam adni és azt is ugyanúgy issza, így most már csak szinte vizet iszik. Étvágya jó, eszik szépen.


Sajnos már 2 hónapja nem szopik, tápszert iszik és még éjszaka is 2,5 decit. Ebben fokozatosan csökkentettem a tápszert, most már csak szinte víz, de így is kel és kéri. Mindegy, hogy ez rossz szokás vagy sem, mert nem enged belőle és az elmúlt napokban mégegyszer kelt és kérte, ami viszont már tényleg nem ok egy 14 hónapos gyereknél.

Már cukorbetegségre gyanakodtam :(

2011. nov. 13. 07:49
 8/8 anonim ***** válasza:
Előző beíró vagyok. Az, hogy ilyen sokat iszik, ez nem gond, sőt, kifejezetten hasznos, persze igen ritka esetben lehet betegség tünete, de ha meg akarsz teljesen nyugodni, akkor kérd gyermekorvos vizsgálatát szerintem, hogy kizárhasd a bajt.
2011. nov. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!