Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Öltöztetés vs. önálló öltözés....

Öltöztetés vs. önálló öltözés. Hogyan ösztönözzem önállóságra?

Figyelt kérdés
3 éves elmúlt a kisfiam, már óvodába jár. Elég "kényelmes", ha öltözésről van szó. A nadrágját pl. leveszi egyedül, de fel még nem tudja venni, a pulcsiban-bólóban is mindig segíteni kell neki. A reggelek sietősek, inkább ráhúzok mindent, és megyünk. A szandált, kiscipőt még ügyesen felhúzta, most a téli bakancs nehezebb falatnak bizonyul. Már az óvónénije is szólt, hogy noszogtassam. Hogyan ösztönözhetném az önálló(bb) öltözésre?
2011. nov. 16. 11:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Pl, ha mentek játszótérre vagy valami számára fontos helyre, akkor addig nem indultok, amíg fent nincs a bakancs. Lehetőleg gyakran kell ilyen helyekre járni. ha valami nagyon nem ment, akkor a nasit hozzá igazítottuk. Számára tedd fontossá, hogy odafigyeljen.
2011. nov. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát nálunk épp ennek a hétnek a "megállapítása", hogy az önállóság az időn bukik meg sokszor, és hogy nekem kell legyőznöm magam, és egy fél órával előbb kelni.

Ébredéstől számítva legeslegjobb esetben is egy és negyed óra múlva tudunk csak indulni (igaz, két gyerekkel). Két napja csinálom, hogy fél órával korábban kelek, és így mindenre van idő. Lányom 15-20 perc alatt öltözik fel. Bele kell kalkulálni. :o(

Meg kell beszélni, hogy mindenki egyedül öltözködik, és ha valami nem megy, akkor segítek.

Néha egyedül a sál megkötése 5 perc. Ilyenkor kis híján robbanok. De tapasztalat, ha bedühödök, idegeskedem és sürgetem, akkor a rá következő hiszti több időt vesz igénybe, mint ha kivártam volna...


Én nem adnék jutalmat azért, mert egyedül felöltözik, max. dicséretet.

2011. nov. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mi lenne, ha vennél neki mondjuk karácsonra egy öltöztetős (fiú) babát vagy más figurát? Esetleg segíthet rákapni a dolog ízére.
2011. nov. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Most olvasom a válaszokat. Szerintem hagyni kel a gyereknek időt, hogy felébredjen, valamit a hasába is juttasson, pisiljen, és utána a saját tempójában felöltözzön. A lányom negyed órával ébredés után még az ölemben vagy az ágyban gubbaszt. Utána teljességel egyedül öltözik a bugyitól a sapkáig bezárólag, 2 és 3/4 évesen.

Negyed órával ébredés után úgy tdnánk elindulni, hogy üres a hasa, én öltöztettem, esetleg nem is pisilt, és mivel még fel sem ébredt, én cipelem az óvodáig. Inkább este elaltatom időben és így nem kel rohanni.

2011. nov. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én sem vagyok azért egy hajcsár! Reggel ágyban kakaózunk-mesélünk mi is, megreggelizünk, de öltözés helyett mindent kitalál, játszana, mesélne, építene, stb. Na, nemsokára megyek is érte, és újra próbáljuk a dolgokat.
2011. nov. 16. 15:58
 6/7 anonim ***** válasza:
szerintem ez tiszta durva,hogy egy háromévesnek saját maga kell felöltözzön tetőtől talpig, tökegyedül. Van,aki tudja, van aki meg a cipőjét sem tudja felhúzni, és ennyi. Majd fogja. Én ezen nem idegesitem magam,sem a gyereket (3 éves, önállótlan gyermek, nem öltözik egyedül). Hétfőtől megy ovodába, az óvónéni egyáltalán nem lát ebben kivetni valót, mondta, hogy segitenek, öltöztetik, de csak figyeljem meg, hogy egy hónap és biztosan maga fog öltözni. Ahogy a többi gyerek. Ugyhogy én továbbra is sietek reggel és öltöztetem, közben magamnak kiabálom,hogy GYERÜNK, GYERÜNK!!!! :)
2011. nov. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha én hagynám, hogy reggel egyedül öltözzön és még ugye egyen, pisiljen és felébredjen, akkor egy órával előbb kellene keltenem, de már így is 6-kor kel, mert legkésőbb 7-kor el kell indulni, hogy én beérjek háromnegyed nyolcra a munkahelyemre.

Nekünk azt mondta az ovónő, hogy nem reggel kell "ösztönözni", természetes hogy ilyenkor még felöltöztetjük, hanem hétvégén, amikor ráérünk, meg este fürdéshez vetkőzzön egyedül, persze amit tud.

Mi "versenyezni" szoktunk, hogy ne ki veszi fel a bugyit előbb és a nadrágot stb. stb. persze ő nyer :))))

2011. nov. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!