Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 21 hónapos fiamnak van értelme...

21 hónapos fiamnak van értelme mei tai-t/csatos háti hordozót vennem? Eddig nem használtunk ilyesmit.

Figyelt kérdés

Most 10-11 kg között van a fiam, amit kinéztem mei tai-t, arról azt írja az eladó, hogy 15 kg-ig terhelhető.

Igazság szerint amolyan babakocsi helyettesítőnek szánnám rövidebb sétákhoz. Sokat sétál, de ha elfárad, akkor ugye vagy felveszem és kézben cipelem, vagy mindig mindenhova tolom magunk előtt a babakocsit is.

Arra gondoltam, hogy egy háti hordozóval könnyebb lenne orvosolni az elfáradásokat, mint állandóan vinni a babakocsit is.

De egy kicsit tartok attól is, hogy fogja-e szeretni egyáltalán a gyerkőc? Van aki ilyen későn kezdett használni ilyesmi hordozót?


2011. nov. 18. 21:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Rendes babakocsit használtok vagy van könnyű sportkocsitok? Azt is tolni kell,tudom,csak kényelmesebb. Próbáljátok ki a hordozót az üzletben,biztosan lehet vele pár percet sétálni,mielőtt megveszitek.
2011. nov. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nincs semmi bajom a sport kocsinkkal, azon kívül, hogy néha nyűgnek érzem azt is vinni. Jó kis könnyű sport kocsi, nem nagy, de sokkal jobban élvezem én is a sétát, amikor nélküle indulunk el. Csak az ilyen sétáknak általában kézben hazahozás a vége... Ezt gondoltam kikerülni egy hordozóval.

Próbálni nem lehet, mert vaterán néztem ki, és pont azért mert remélem túl sokáig nem lesz rá szükség, bőven megelégszem egy használt, olcsóbb darabbal.

2011. nov. 18. 22:16
 3/6 anonim ***** válasza:

1. Próba nélkül biztos nem vennék, mert nem is biztos, hogy megmaradna benne.

2. Ha mégis úgy döntesz, hogy megveszed, azt is vinni kell magaddal, eleve magadra tennéd és úgy mennél sétálni, vagy kézben-szatyorban vinnéd? És útközben nem is tudom, hogy lehet beletenni a gyereket (bár nekünk sosem volt, csak kengurunk anno). Belinkeled a hordozót?

2011. nov. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem pont ekkora a lányom, de fel sem merülne bennem, hogy most vegyek neki bármiféle hordozó eszközt.

Én ismerem a lányom korlátait, tudom, hogy a nap melyik szakában mennyit tud gyalogolni és ahhoz mérten tesszük a kis-közepes vagy nagy kört. Hazudnék, ha azt mondanám, hogy még soha nem vittem haza kézben, de ez kb 20-ból 1 alkalom. Mi Budapest melletti kisvárosban élünk, kertes házas övezetben. Ha kimegyünk sétálni, nem sietünk sehova. Többször előfordult mostanában, hogy a lányom leült egy-egy kerítés szélére pár másodpercre. Olyankor látom, hogy fárad, próbálom valami érdekessel felkelteni a figyelmét, így megint megyünk egy sarkot és haza is értünk. Ha pedig nagyobb körre megyünk, akkor vagy motor,vagy kis esernyő kocsi biztos van nálunk, vagy az apuka aki cipeli:)))

Nekünk van fémvázas háti hordozónk, még a nagyoktól maradt meg, de abban is nehéz. Igazából szerintem 10 kilót cipelni, így is úgy is nehéz.

2011. nov. 19. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én meitais vagyok, de szerintem én ekkora gyereknek már nem vennék. Ha vásárolni mentek, vidd a babakocsit, hogy ne te cipeld a cuccot is. Ha csak sétálni, akkor viszont ne menjetek messzire, hogy ne kelljen cipelni.

Nekem az a tapasztalatom, hogy sok gyerek szereti cipeltetni magát, még akkor is, ha még tudna pár percet sétálni hazáig. Én lányom is képes erre (3 éves), sokszor cipeltetné magát, aztán a játszótéren meg rohangál.

Szóval szerintem inkább maradjatok a közelben.

Egyébként hogy a kérdésre válaszoljak, ha szereti cipeltetni magát, akkor valószínű szeretné a meitait is. De pont most a télikabátos-sáros időszakban én nem venném magamra a gyerkőcöt, tiszta kosz lennél tőle, meg a meitai is, mire magadra kötnéd a hosszú száraival (és nincs még tapasztalatod, hogy kösd fel koszolás nélkül).

Az én gyerekem imád a meitaiban lenni, de őt még nem rakom le sokszor, nem leszek tőle koszos (1 éves).

2011. nov. 19. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ez lenne az:

[link]


Az ötletet pedig az egyik majdnem szomszéd anyukától vettem, akivel egy idősek a gyerekeink. Ő 1 hete vett csatos hordozót, és eleve úgy indulunk el pl. motorozni, hogy a hordozó a hátán van, és ha a lánya elfárad, akkor csak felkapja a hátára, és elég a motort kézben vinnie. Bár az ő lánya többet felveteti magát, mint az én fiam.

A másik, ahova gondoltam hogy jó lenne, az a kiserdő az utcánk mögött. Nagyon sokat járnánk oda sétálni (mégis jobb környezet, mint autók között sétálni), de a kavicsos terepet nem szokta sokáig szeretni a fiam, és olyankor mindig fel kell venni. Oda babakocsit nem tudok felvinni.

De akkor kiserdő sétát hanyagoljuk amíg egyedül nem tud rajta végig sétálni a fiam.

És végülis valahol megerősítettetek, hogy sok értelme nem lenne ilyen hordozót venni. Csak mondom úgy megtetszett a szomszéd anyuka ötlete.


Köszönöm a válaszokat!

2011. nov. 19. 08:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!