Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » TSMT -otthoni tornával kapcsol...

TSMT -otthoni tornával kapcsolatosan kérdeznék érintettektől?

Figyelt kérdés

Figyelemzavaros kisfiammal nyár óta csináljuk a tornát.

Már vannak nagyon jó és megfogható eredményeink,ami miatt nagyon boldog vagyok,például a minden éjszaka jelentkező alvászavar egyértelműen szinte megszűnt.Az oviban végre azt mondták,hogy javul a viselkedése.

Én azt vettem észre,hogy ha itthon nem is mindig,de máshol képes magát kontrollálni ha meg van például szeppenve egy ismeretlen orvostól.


A torna végzésével kapcsolatosan vannak bennem kérdések,melyekre talán tudtok saját példával,tapasztalattal szolgálni.

Nekünk most az első és második feladatsort felváltva kell csinálni,a gyerek nagyon rosszul viseli,hogy amit egyik nap így kellett azt másnap a másik feladatsor szerint kell,ez a hasonló gyakorlatoknál jön elő,az egyiknél mondjuk fekve a másiknál pedig térdelve kell csinálni,egyszerűen nem tudom megértetni vele,hogy most nem minden nap ugyanazt kell,emiatt ingerlékeny lesz,mert ő nagyon szeretné jól csinálni,nagyon kimeríti a koncentrálás amikor belefárad a koncentrálásba akkor már azzal sem lehet motiválni,hogy kicsim ez az utolsó és utánna indulunk ahová imádsz menni,a torna közben haragszik rám,mert én erőltetem,hogy csináld kicsim,utánna ölelget,puszilgat és kérdezi,hogy ügyes volt e.

MIkor minden nap egy fajta feladatsort csináltunk akkor gyönyörűen működött a sok gyakorlás után végül el volt ájulva a terapeuta mikor mentünk az első kontrollra,hogy nem hitte volna,hogy idáig fejlődünk,mert azt hitte,hogy úgy mint más figyelemzavaros gyerek kb 2 óra alatt csinálja meg nála az itthon begyakorolt feladatsort és az én gyerekem szinte fél óra alatt gyönyörűen kivitelezve megcsinálta,az első pár alkalommal mikor csináltuk itthon először nagyon tíltakozott itthon rúgott-csípett,harapott ,de aztán belátta,hogy nincs menekvés ez a sorsa muszály csinálnia,sok munkámon,nagy elhatározásomon múlott ,hogy így legyen.


Nagyon hiszek ebben a tornában és nem nagyon kaptam más alternatívát,hogy mivel tudnék segítenia gyermekemnek a legjobban ezen kívűl,ezért szeretném minél hatékonyabban csinálni,de a kisfiam nem mindig képes koncentrálni,szabályosan kivitelezni,gyakran elszalad két feladat között,vagy ha nem sikerül neki szépen csinálni és én kérem,hogy például nyújtott karral csinálja ,egy pillanat múlva már újra elfeledkezik róla és behajlítja,ha emiatt ismét szólok elkezd sírni...


Így is hatékony lesz,ha nem sikerül úgy csinálni,hogy nem áll meg közben,hogy nem csinálja teljesen szabályosan?


2011. nov. 19. 12:49
 1/1 anonim ***** válasza:
szia,mennyi idos a fiad? sajno erdemi valaszt en nem tudok adni,csak kivancsi vagyok mi is ez a torna es masok mit mondanak,nekem is ajanlottak,2 eves fiamnak
2011. nov. 22. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!