Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Általában mennyi idősen...

Általában mennyi idősen kezdik a gyerekek kérdezgetni: "Anya, ez micsoda? ", "Mit csinál a néni/bácsi? "

Figyelt kérdés
2011. nov. 19. 12:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A fiam pont 2 éves, és 2-3 hónapja kezdte a "mi az"-zal.

Aztán "mit csinál(sz)?" Most már különféle kérdéseket tesz fel: anya, hova mész? Hol vetted? Kitől kaptad?

Sokszor olyat tud kérdezni, hogy csak lesek, hogy ezt meg honnan... pl. ilyen volt, mikor először kérdezte, hogy hol vetted? :o)

2011. nov. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A kislányom 21 hónapos, és ő is ilyeneket kérdezget. Kicsit fura, hogy a többi gyerek még alig vagy még nem is beszél, nekem meg már válaszokon is (néha) gondolkodnom kell:)
2011. nov. 19. 14:03
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A fiam nemsokkal két éves kora előtt kezdte,most 26 hónapos és van olyan nap hogy egésznap csak válaszolok,de már néha énsem tudom mit,mert van hogy olyat kérdez:)pl:húzott egy néni kiskocsit magaután,a fiam kérdezi"anya mit csinál a néni?"mondom:húzza a kocsiját,erre ő "holvan a húz?".Vanna ennél kacifántosabb kérdései is!
2011. nov. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok: igen, már én is kezdek aggódni, hogy mi lesz, ha nem tudok neki mit mondani, mert azt azért mégsem mondhatom, hogy nem tudom.

Pl. még ősz elején néztük a cinegéket a fán (miután elment a markóló, ami lekötötte). Erre tegnap eszébe jutott, mutatott ugyanarra a fára (így emlékezett, pedig már vagy két hónapja volt) és kérdezte, "Hó van cinede?" Mondom neki, hogy elrepült, elment. Erre ő: "Hóva ment?" Fogalmam sincs, hogy hova mennek a cinegék, csak annyit mondtam, hogy ahol melegebb van. Majd tavasszal jönnek.

Ilyen alapvető dolgokat nem tudok, hogy hova tűnnek a cinegék télen :o(

2011. nov. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!