Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van olyan, hogy az allergiates...

Van olyan, hogy az allergiateszt (vérből) negatív, és mégis vannak tünetek? Tehát tévedhet a teszt?

Figyelt kérdés
2011. nov. 24. 12:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Nálam háromféle tesztet csináltak. Bőrpróba, vérteszt és a 96 órás hátra ragasztós teszt (biztos, van valamilyen neve, nem tudom...). Mindhárom mást mutatott. A bőrpróbánál 3 perc után az egész karom bedagadt, értékelhetetlen lett. A vérteszt nagyon gyenge allergiát mutatott a parlagfűre és az állati szőrökre. A 96 órás a 24. óránál a mogyorót, a tojást, a háziport és a zellert hozta ki, a 96 óránál pedig csak a ragtapaszt (amivel fel volt ragasztva).

Mi arra jutottunk, hogy valószínűleg valamilyen keresztreakciós történetem lehet. Bővített ételnaplóval sikerült addig eljutnom, hogy önmagában csak a bolti tojásra vagyok allergiás, de a házi (bio ill. tápmentes) tojásra nem, minden mást ideig-óráig elviselek.


Egyik ismerősünknél az jött ki, hogy két teljesen ártalmatlan dolgot ha összeeszik, akkor jön elő az allergia. Ezt is csak naplóval tudták bizonyítani.

2011. nov. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
biztos tévedhet, de az is lehet, olyasmire allergiás, amire nem tesztelték
2011. nov. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

igen, van


Fiam bőrtüneteket produkál, ha normál tászert adok neki, de nem mutatta ki a vérteszt a tejérzékenységet.

Másnál is hallottam ilyet, és az orovs is mondta, hogy a negatív teszt nem azt jelenti h nem allergiás.

2011. nov. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Most voltunk kontrollon. Januártól egy hónap teljes tejmentes diétát kell tartanunk, és vizsgálni, hogy vannak-e tünetek, illetve full táplálkozási naplót írni. (Mikor mit eszik/iszik)

Szóval ő sem zárta ki, de azt mondja, nem biztos, hogy tejtől van...

2011. dec. 14. 13:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!