Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Óvodába mennyi idős kortól...

Óvodába mennyi idős kortól kötelező járni? És mivan ha a szülő nem járatja a gyereket?

Figyelt kérdés
Kisfiam 4.5 éves(márc.25én lesz 5 éves) szinte hetente beteg már,és utána az egész család.Van egy pici 5 hónapos kislányom akivel itthon vagyok.Gondoltuk ,hogy akkor maradjon itthon a nagy is.Mert már nem állapot ez ,hogy én elviszem a gyerekem az orvoshoz,meggyógyul és rá 1 hétre mástól újból elkapja a betegséget.Mivel vannak olyanok akik csak orvoshoz viszik a gyereküket de gyógyszert nem váltják ki.Meg tehetem egy ennyi idős gyerekkel ,hogy nem járatom óvodába?Vagy keresünk új óvodát?
2011. nov. 27. 10:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
5 évestől, és ha nem viszi, kötelezhetik rá jogi úton.
2011. nov. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem nem kötelezheti rá senki, hiszen mi van a rengeteg cigány gyerekkel?

persze a támogatást, családi pótlékot megvonják, mert az csak akkor jár, ha járatod. Mert átalakul iskoláztatási támogatássá és logikusan ez csak akkor jár, ha jár a gyerek oviba-iskolába.

De egyébként kérdezd meg a jegyzőtől vagy az óvóda vezetőjétől.

2011. nov. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Orvostól kérsz papírt és akkor nem kötelező.
2011. nov. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

5 éves kortól.

de nem is az a lényeg, hogy te mit szeretnél hanem a fiad mit mond? mert általában igényük van már ennyi idősen a társaságra.

persze tudom, hogy nem állapot hogy mindig beteg de abba is gondolj bele, hogy ha most nem esik át minden franc betegségen akkor a suliból fog sokat hiányozni az meg ugye nagyon nem lenne jó :(

2011. nov. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Attól a tanévtől, amelyikben betölti az 5. évet. Ez már iskola-előkészítőnek számít. Menj be az óvodába, és érdeklődj.
2011. nov. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Így van, az utolsó év a kötelező, ami iskola előkészítőnek számít.
2011. nov. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!