Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szeintetek normális az a...

Szeintetek normális az a szülő aki nem akarja a gyermekét beoltatni a kötelező védőoltásokkal?

Figyelt kérdés
Ahelyet hogy örűlne hogy ingyen beoltsák a gyereket a sújos fertőző betegségek ellen inkább nem engedi, igy oda jútúnk hogy majd egyre tőbb beoltatlan gyerek lesz beteg, esetleg járványt is okozhatnak! Én nem szivesen engedem olyan ovodába járni a gyereket ahol esetleg tőbb beoltatlan gyerek is van! Alaposan megkéne bűntetni az ilyen felelőtlen szűlőket!
2011. jún. 27. 19:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom,h egy idő után meg is büntetik őket, mert a gyereküket veszélyeztetik.
2011. jún. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
14%

Feltehetőleg még nem hallottál az ideg bénulásról oltás után. Nem egy ember volt a TV-ben aki pereskedett hogy nyerjen egy kis kártérítést a lebénult gyereke után, ennyit a nagy oltásról.

Ha nekem lesz valaha gyerekem, minden úgy lesz ahogy Ő szeretné ilyen dolgokban, rá fogom hagyni a döntést, ha azt mondja nem kellenek neki az oltások akkor nem fogják megszúrni


Már nem jelentgetnek fel senkit se emiatt, még 90 környékén ment a büntetés emiatt, de ma már nem igazán.

Lesz*rják, aminek örülök mert tiszteletben tartják az ember döntését.

2011. jún. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem felelőtlen, ráadásul mostanság annyi emberke telepedett le, annyi betegséget hordozhatnak, és ők nincsenek beoltva pl. Pertussis (szamárköh.) ellen, így átvihetik a magyar gyerkőcökre is.


Az idegbénulás meg olyan dolog, h bárkivel előfordulhat, veled is a fogdokinál. Szóval miről beszélünk?

2011. jún. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem a 2 napos csecsemő nem tudja megmondani,h kéri e a BCG oltást, vagy sem. Az ilyen komplikációk nagyon ritkák, de előfordulhatnak. Enyhébb mellékhatás a láz, de az 1-2 óra múlva elmúlik. És ha a szülő 3. felszólítás után sem adatja be a védőoltást a védőnőnek kötelessége ezt jelenteni az ÁNTSZ-nek, akik megteszik a kellő lépéseket.

Megjegyzés: Magyarország 98%-a be van oltva. Ez nem véletlen, és az sem az,h KÖTELEZŐ a védőoltás. Nekem ha lesz gyerekem, még bárányhimlő ellen is be fogom oltatni!

2011. jún. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
76%

Előre bocsánat.

11 helyesírási hibát számoltam össze a 4 sorodban. Illetve a vesszőket sem jól használtad.


Kérdésedre válaszolva: Én mindenképp beoltatnám a gyermekem. Szerintem az ilyen szülő nem teljesen normális.

2011. jún. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem nem gondolkodik az a szülő, aki nem oltatja be a gyerekét a kötelező védőoltásokkal. Ha nem oltanák a gyerekeket, gondoljunk bel mennyi beteg gyerek lenne ma is, akik aztán vagy életben maradnak vagy nem.

Egyik évben volt szó a tv-ben ilyen dologról, hogykét kisgyereket nem oltatták be a szülők. bírósági ügy lett belőle.

Aztán meg majd a csecsemő korú gyerekedet kérdezed, hogy szeretné-e az oltást vagy sem? No meg melyik nagyobb gyerek is tudná ezt eldönteni? Nyilván nem jó érzés, de hát ő nem tudja a körülményeket felmérni.

2011. jún. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
88%

Kamu válasza :

Egyetértek a kérdés feltevőjével.Néhány felnőtt nagyon felelőtlen.Arra hivatkoznak, hogy majd a gyereke ellenállóbb lesz, régen is így volt. Csak az a bökkenő, hogy azóta a világ nagyon megváltozott.Új betegségek tűntek fel, és az ember immunrendszere sem a régi már.Bizonyíték a sok allergiás ember.

2011. jún. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 tetris ***** válasza:
100%
Helyesírás!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!44
2011. jún. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
78%
4 sorban kemény 14 hiba :D Gratulálok!
2011. jún. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező, nekem is épp ez jutott eszembe, ahogy néztem a híreket.. Nem véletlenül lettek kötelezőek azok a védőoltások.


19:50 gyerekedre hagyod a döntést??? Ugye ezt nem gondolod komolyan? :)


Orvosi balesetek mindig voltak, lesznek. Ez alapján soha ne üljünk autóba, mert mennyi baleset van, soha ne legyen gyerekünk, mert szülésnél is lehetnek komplikációk? Sőt vetélésről is hallottam, szóval ne is próbálkozzunk.

2011. jún. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!