Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vélemények a waldorf oviról?...

Vélemények a waldorf oviról? Főleg akinek odajár a gyermeke.

Figyelt kérdés
2011. nov. 29. 13:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem nem oda jár ugyan, de a barátaink gyerekei igen, így van némi rálátásom. Előre bocsátom, ők imádják, és azzal én is egyetértek, hogy nagyon jó, ahogy a gyerekekhez áll az óvónő (ellenben azzal, amit mi tapasztaltunk a „sima” óvodával kapcsolatban, hogy néha vannak olyan olyan óvónők, akik csak nyűgnek érzik a gyerekeket), nagyon elhivatott, és a szülőkkel aktív kapcsolatot tart fent, ennek köszönhetően jobban figyelemmel tud lenni a gyerekek egyéniségére.

Mivel a waldorfosok nagyon sokat vannak együtt az óvodán kívül is (közös kirándulások, takarítások, vásárok, „szülői estek”, a farsangon a szülők is beöltöznek stb.), és van egy közös szellemiség, ami összekapcsolja őket, szerintem a gyerekek közt is kevesebb a konfliktus. Nincs az, hogy az anyuka otthon puffog, mert Pistike megverte a gyerekét, és végül az óvónő, beszarva a szülői fenyegetésektől szól rá Pistike szüleire, hanem meg tudják beszélni közvetlenül a dolgokat.

No meg olyan dolgokat is csinálnak az oviban, amit másutt nem, pl. kenyeret sütnek, uzsonnára saját házi lekvárjukat eszik (persze az ÁNTSZ erről nem tud ;), szóval sokkal családiasabb az egész.


Mindemellett azt gondolom, ehhez kell egyfajta elkötelezettség és tolerancia, tehát megfelelő személyiség a szülők részéről. Gondolkodtam magam is, hogy Waldorf-oviba adjam-e a gyereket, mert nekik ez biztosan szuper élmény. Viszont magamat ismerve nem lennék képes esetleg számomra nem szimpi szülőtársakkal tölteni a hétvégéimet, csak mert a gyerekeink egy közösségbe járnak.


Az is egy ellenérv számomra, hogy a legtöbb helyen ebéd előtt el kell hozni a gyereket, de mivel mi dolgozunk, ezt nem tudjuk megoldani. Persze ha már egy ilyen szoros közösség tagja vagy, azt mondják, meg lehet beszélni, hogy más hazaviszi, aztán máskor te csinálsz vmit cserébe. Nem tudom, nekem ez a barátaimmal még oké lenne, de nehezen képezelem el, hogy 25*2 szülő mind olyan jó fej… de mondom, ez csak az én véleményem.


A Waldorf-pedagógia szerintem igazán gyerekközpontú, jó, hogy nem siettetik a dolgokat, pl. náluk nincs iskolaérettségi felmérés sem nagycsoportban.

Az általam ismert „waldorfos” emberek (nem egyet ismerek) viszont eléggé „elszálltak” az én mércémmel mérve, és nekem van egy szektás benyomásom is, de persze tudom, hogy ez nem igaz, mert az antropozófiai szemlélet inkább az iskolákban erős.


Szóval szerintem nagyon jó hely annak, akinek van pénze rá (anélkül, hogy dolgoznia kéne :), megteheti, hogy fél napot járjon csak a gyereke, van keresztény indíttatása, vagyis aki ilyen szellemiségű.

2011. nov. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
én is hasonlókat tudok mondani mint az első.A rokonságba van sima tanárnő és Waldorf-os oviba járató anyuka aki pszihiáter.A nézetek sajnos nem egyeznek,tapasztalatom szerint az ilyen helyen nevelt gyereke nehezebben illeszkednek be a társadalomba.aki ilen helyre kezdi el járatni oviba a gyerekét az csak akkor tegye,ha minden iskoláját ilyen suliban tuja majd folytatni,ha ezt biztosítani tudja és egyet ért a nézetekkel,ami nekem is kicsit szektás,akkor tegye.de ha nem tud ilyen iskolát biztosítani neki,vagy csak alsó tagozatot,akkor el se kezdje,mert nagyon szenvedni fog a gyerek.de nagyon.
2011. nov. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló vagyok, és a másodikra reagálok. :)

Szerintem az nem feltétlenül igaz, hogy szenvedni fog a gyerek, ha „normál” iskolába jár waldorfos ovi után. Egyrészt a gyerekek nagyon rugalmasak, másrészt a sima iskolák közt is több van, ahol a teljesítményelvet a gyerekközpontúság váltja fel.

Óvodás korban azért egész mások a gyerekek igényei, itt még a játék a legfontosabb, én frászt kapok az ovis fejlesztgetésektől (holott, mint írtam, nem alternatív oviba járatom a gyereket), szerintem egy alternatív óvoda jót tesz, mert nem stresszelik 6-7 éves kora előtt is a srácokat. (Persze lehet erre azt modani, hogy fel kell készíteni a gyereket az életre, de bőven felkészül az iskolás évei alatt.)


Az állítás megfordítottját érzem igaznak: aki waldorfos iskolába szeretné majd járatni a gyerekét, az mindenképpen adja ilyen óvodába is, mivel nagyon nagy a túljelentkezés és mindeképpen előny, ha onnan jön.

2011. nov. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
sajnos tapasztalat,mint írtam van a családban ilyen,ők alsóban jártak oda.nagyon nehezen illeszkedtek be,mert ott nincs házi,nincs lecke,nincs felelés stb.sokkal lazábbak,ha fáradtak pihennek,ha játszani akarnak játszhatnak,egy rendes iskolába ilyen nincs,és ezt nagyon megszokják a gyerekek.nálunk családban ez nem jol csapódott le.lehet más családnál máshogy megy.
2011. nov. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
az ovi és az iskola megint más,én az alsó tagozat és a felső tagozatra való váltásról beszéltem.
2011. nov. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egy dolgot mindenképpen megtudott a kérdező a waldorf ovis szülőkről: hogy nem járnak ide. :)
2011. nov. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!