Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más 2 és 3 év közötti gyermeke...

Más 2 és 3 év közötti gyermeke is felébred még éjszakánként? Miért? Mindig ismeritek az okát?

Figyelt kérdés

Kislányom 2,5 hós kora óta átaludta az éjszakákat, aztán valamikor 1-1,5 éves kora körül elkezdett újra felkelni éjjelente.

Ez azóta is tart, van amikor szomjas, van amikor pisilni kell, mindig van valami, így kb havonta egy átaludt éjszakánk van, de egyébként kelni szokott.


Már nagyon fáradtak vagyunk, és most hogy 9. hónapos terhes vagyok és nem tudok úgy felugrálni éjszaka, különösen nehéz, mert csak apa kel hozzá minden éjjel.


2011. nov. 21. 08:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A fiam két éves, 10 éjszakából 8-szor kel éjjel. Inkább hajnalban 5 óra körül, de újabban áttért az éjfél körülre... Nem tudom az okát, már belenyugodtam. Ő nem evett, ivott sosem éjjel (természetesen mióta az éjszakai szopit elhagyta), nem volt cumija, és rengetegszer ébredt sírva.

2-3 hónapja nálunk is csak apa jó, úgyhogy van, hogy én észre sem veszem, hogy volt fent, de van, hogy mennék én inkább, hogy a párom aludjon, de akkor még nagyobb cirkusz tör ki. Ezért inkább a párom átmegy, és 5 perc alatt visszaalszik. Szerencsére ez általában egyszer, max. kétszer van éjjel, és nem órák. így mi nem vagyunk kialvatlanok, de ismerem milyen az, mikor már kóvályogsz az álmosságtól... volt, hogy csukott szemmel botorkáltam át, mert olyan álmos voltam....


Én a fogára fogom, még van a 4 db 5-ös, aminek jönnie kell. Nem álmodhat minden éjjel rosszat. Vagy igen?

Még arra gondoltam, hogy lehet, melege van, vagy fázik, ezt azonban nem tudom eldönteni.

2011. nov. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%

Lassan 3 éves a lányom.

Pisilni ő is felébred 1 vagy 2 alkalommal. Inni nem szokott. Néha rosszat álmodik.

Nem látok ebben semmi kivetnivalót, én sem alszom át totálban fullra az egész éjszakát, így ezt tőle sem várom el. Én is felébredek pisilni, én is álmodok néha, amire felriadok.

Gondolom nem erre a válaszra vársz, lehet hogy többen le is fognak pontozni, de szerintem nagy elvárás egy pici gyerektől, hogy egyedül oldja meg az éjjeli "gondjait", estétől egészen reggelig.

2011. nov. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%

2.

Nem csak a rossz álmoktól lehet felriadni, hanem bármilyen álomtól.

2011. nov. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem,dehogy.

Nem várok el tőle semmi hasonlót, ezért megyünk is mindig ha kell.

Csak kíváncsi voltam/vagyok,hogy másoknál ez hogyan alakul, mert nincsen ismerős a közelben hasonló korú gyermekkel.

2011. nov. 21. 08:45
 5/10 anonim ***** válasza:
68%
igen felébred,de nekem sincs ezzel semmi gond.én sem alszom egyhuzamban.ők még tényleg nagyon kicsik és hol ezért hol azért,minden kornak megfelelően kelnek.fiam 3 lesz 2 hónap múlva 1 héten talán 1 éjszaka van,hogy kell.Ha felébred,átjön,én visszaviszem,meg simogatom,és már alszik is,nem eszik,nem iszik,talán 1,2 év múlva már más lesz.
2011. nov. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én sem akarlak elkeseríteni, de az én fiam 2 évesen még 8X volt fenn éjszaka! Az első átaludt éjszaka 5 évesen történt, mikor összefektetük időközben megszületett hugával! :-)

Most nem riogatni akarlak, de szerintem abszolút gyerekfüggő, hogy melyik gyerek milyen alvó. Te annyit tehetsz, hogy türelmes vagy, és várod, hogy "kinővi".

Amúgy az én "kicsim" első perctől atalussza az éjszakát, pedig ugyanúgy bántunk vele, mint a naggyal! Fel a fejjel, kitartást!

2011. nov. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia! 2,5 éves elmúlt a lányom és ma 2x volt fent éjjel. Általában 1x van fent, de azt már csak tutira megszokásból, mert mindig pattantam hozzá.
2011. nov. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az én lányom februárban lesz 4 éves, de nagyon sokat forgolódik éjjel, és rosszat álmodik, vagy csak álmodik. Ő is ébred egyszer-egyszer. Bár van olyan, hogy valamit mondd álmában, pl. hív, hogy anya gyere, aztán amikor átmegyek, akkor kiderül, hogy laszik és álmában beszél, meg hogy álmában sír. Van, hogy fázik, mert lerúgja a takarót és félálomban nem tudja, hogy holvan, van hogy "elveszik" az alvós állat. stb.

És egyébként, egyetértek, hogy én sem alszom egész éjjel egyhuzamban, és nekik még kell, hogyha felébrednek, akkor megbizonyosodjanak róla, hogy anya ott van, bármi kell is, lehet csak egy puszi, lehet egy kis simi és már alszanak is tovább.

Sajnos csak azt tudom mondani, hogy kitartás, és sok boldogságot mindkét gyerkőchöz.

2011. nov. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igaz kisfiam meg csak 2 eves lesz de par hete kezdodott el nallunk ez sajnos. De ez meg hagyjam, hogy felkel de vissza sem alszik. Lehet ejjel 1 ora vagy hajnali 5 ora nem alszik vissza. Barmi ki lett probalva, odavettuk magunk melle, valaki befekudt a szobajaba, kijottunk, hagytuk sirni, visszamentunk megvigasztalni stb. De semmi. Kepes ejjel 1-tol reggel 7-ig fent lenni es utanna persze beajul a faradsagtol. Aludni meg nem tud mert 8-kor ebresztem mert megy bolcsibe en meg dolgozni. Ha otthon lennek vele, semmi gond nem lenne mert aludnank delelott. De igy lehuzok egy ejszakas muszakot 1-tol reggel 7-ig aztan egy masikat itt az irodaba regegl 9-tol 5-ig. Ugyhogy inkabb nem is fokozom. :( Remlem valtozni fog. Nekem mar feludules ha hajnali 4-5 koztt ebred es nem ejjel 1-2 kozott. :(
2011. nov. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Zsöff85 ***** válasza:
Rakjatok be neki egy ágyat a szobátokba és aludjon ott ha éjjel felébred. Akkor nem kell járkálni.
2017. ápr. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!