Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Két év körüli kicsiket nem...

Két év körüli kicsiket nem zavarja össze a sok Mikulás?

Figyelt kérdés
Jön a bölcsibe, az utcára, aztán itthon, a nagyikhoz stb. Ráadásul nálunk a nagyik vidéken laknak, oda most hétvégén jön a miku, aztán hétfőn a bölcsibe, és haza meg csak szerdán tud jönni (tudom az már 7-e), de a párom akkor van itthon.
2011. dec. 1. 12:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy mesevilág. Nem fogja összezavarni. Én kiskoromban ugyanúgy vártam otthon a Mikulást, mint az oviban, vagy mint a mamáméknál. S az sem tűnt fel míg kicsi voltam,hogy az egyik 150 centis és vékony, míg a másik 180 centis és pocakos Mikulás.

A Mikulásnak sok dolga van, sokfelé jár, és ha mondod a gyerkőcnek, akkor ezt hamar megjegyzi és el is fogadja.


Unokaöcsém kb. 4 évesen mondta, hogy "ez a Mikulás...egész nap csak rohangál, még szerencse, hogy rám többször is volt ideje!" :)

2011. dec. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem hogy a két év körülieket, a nagyobbakat sem.

Számomra valamikor alsó tagozatban vált egyértelművé, hogy nincs Mikulás, Jézuska ilyesmi, és utána döbbentem meg azon, hogy mennyi minden nem tűnt fel. Hogy nem szúrta ki a szemem a sok Mikulás, amelyik mind máshogy néz ki, meg a boltban kapható csokik? (Minek árulják a boltban, ha a Mikulás hozza? Ugye.)

A kicsiket ilyesmivel nem lehet összezavarni, ők nem felnőtt logikával gondolkodnak. :)

2011. dec. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
bocs,hogy nem a kérdésre válaszolok, engem az aggaszt,hogy tuja-e,hogy a mikulás meg a télapó ugyanaz.én mikulásnak hívom, mások télapónak.nem zavarja össze?3éves
2011. dec. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

3 évesem van, nem zavarja össze az ilyesmi, se az, hogy sok van belőlük, se az, hogy hol Mikulás, hol Télapó.

Én is mindig azt mondom neki, hogy azért van ilyen sok Télapó, mert gyerekből is rengeteg van, egyetlen Télapó nem bírna el a sok ajándékkal.

2011. dec. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A csokimikuláshoz hozzáfűzném, hogy mi ha bevásárolni megyünk először próbálom elterelni a figyelmét, de ha mégis meglát vmit, akkor mindig mondja, hogy itt szokott vásárolni a Mikulás.:)

3 éves

2011. dec. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

nekem azt mondták kiskoromban, hogy a boltban azért árulnak ilyesmit, hogy a rossz gyerekek is kaphassanak valamit

nekik az anyukájuk veszi meg, de a jóknak (mint amilyen én is voltam), természetesen a Mikulás hozza az ajándékot

és én ezen nem is gondolkodtam tovább, mert kielégítő választ kaptam

a gyerkőcöknek meg az pont elég :)


(Mellesleg azt is bemagyarázta anno anya, hogy ha boltba megyünk, akkor csak 1 kis édességet választhatok magamnak, mert a boltos néni minden anyukának csak annyit ad pl. csokiból, ahány gyermeke van az illetőnek. Így sosem hisztiztem a boltban, hogy ezt is meg azt is akarom - mindig nagy bölcsen, hosszas töprengés után kiválasztottam az aznapi nasit, és kész. Még örültem is. Ha pedig a pénztárnál sorban állva láttam, hogy valaki valamiből többet vett, akkor csak néztem, hogy hány gyereke van :))

2011. dec. 2. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!