Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak, ha az 5,5 éves...

Mit csináljak, ha az 5,5 éves lányom elnyomja a 4 éves öccsét?

Figyelt kérdés
Állandó a harc köztük, a nagylány folyton bizonyítaná, hogy ő a nagyobb, ügyesebb, okosabb stb., így állandóan provokálja az öccsét, aki mindezt még nem éri fel ésszel, így folyton megy a huzavona, sírás, kiabálás köztük... hogyan tegyek rendet?
2008. márc. 25. 08:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a kislánynak már meg kell értenie, ha beszélsz vele. Addig rendben van, hogy ő a nagyobb, okosabb, ügyesebb... ezt valószínűleg a kicsi is tudja, ezért rá kell venni, hogy hagyja abba az "erőfitoktatást". Meg lehet ő "fenyegetni" egy-két dologgal, és ha továbbra is folytatja a veszekedést, akkor cselekedhetsz is. Nem verésre gondolok, van egy pár dolog, amivel "meg lehet fenyegetni" egy ilyen korú kislányt, érteni fogja, hogy nem szabad....
2008. márc. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát ez bonyolultabb, ugyanis tényleg vág az esze; úgy tekeri a dolgokat, hogy nagyon oda kell figyelnem, ne játsszon ki minket, szülőket. Nem tudom megfogni sokszor, mi is az, amit nem szabadna csinálnia, mert látszólag nem jár tilosban. Itt is nehéz emgfogalmaznom, most épp példán gondolkodok...
2008. márc. 25. 10:52
 3/5 anonim válasza:
100%
nehéz dolgok ezek. Én úgy próbálnám megoldani, hogy készségfejlesztő játékokat játszanék velük. Mivel elég kicsi a korkülömbség, nem lehet gond olyat találni, ami mind a két gyereknek megfelelő.Pl gyurma.Megkérném a nagyobbat, hogy mutassa meg az öccsének hogyan kell csinálni. Ezzel elismerném, hogy ő az ügyesebb, és valamilyen szinten megérti egy idő után, hogy ő is taníthatja az öccsét.Valószínüleg szimpla féltékenység.Ezért én nem állnék mindig a kicsi mellé, de ha a nagy túlzásba viszi büntetném. Nem veréssel persze, hanem leszidnám, vagy nem engednék valamit amit szeret.Viszont ha rendes kedves, jutalmaznám.Pl. megdícsérem, hétvégén egy fél órával tovább játszhat este stb.Talán beválik és rájön, hogy a pici sem buta, csak pici és ő is ilyen volt annyi idősen. Remélem tudtam hasznos tippet adni! sok sikert!
2008. ápr. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
pofozd meg a lányodat!
2008. ápr. 10. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
tényleg pofozd meg .hogy én erre nemgondoltam!
2008. ápr. 11. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!