Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 1 hét ovi,1 hét betegség,...

1 hét ovi,1 hét betegség, normális ez? Nem lesz sok az antibiotikum?

Figyelt kérdés

Kisfiam idén kezdte az ovit,október közepétől 1 hetet megy,aztán egy hetet itthon van betegség miatt.Eddig mindig kapott antibiotikumot,múlt héten azt mondta a doki néni,hogy nem ír neki,próbáljuk meg anélkül.Ez volt kedden.Ma reggeltől ismét nagyon köhög,folyik még mindig az orra,és szerintem a torka is fáj,mert ma alig evett.

Mi a véleményetek?Normális dolog ez?Az antibiotikum nem lesz sok?


2011. dec. 3. 19:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ige,sok lesz.egyébként a sok betegség sajnos normális,de nem mindig kell antibiotikum.Vagy a jobban lét után ne vidd még egy darabig.a múltkor nekünk is mandulagyulladásunk volt,azt mondta a dokinő még nem ad gyógyszert mert lehet elmúlik a nélkül is,de ha 3 nap múlva ismét lázas lenne akkor adjam neki a gyógyszert.hát lázas lett,ki is akartam váltani,de nem volt belőle és nem tudtak hasonlót adni neki,másnapra elmúlt a láz,semmi baja nem volt,gondoltam várok még egy napot,de nem jött elő semmi,nem kellett volna a gyógyszert adni neki,és örülök,hogy nem volt készleten.Van olyan doki aki egyáltalán nem ad gyógyszert csak ha nagyon vész van,próbáljátok néha a nélkül.
2011. dec. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.Azért kap mindig antit,mert ha nem kap,akkor tüszős mandula gyulladása lesz(szerintem most is),attól meg mindig fájnak az izületei.Teljesen kész vagyok,valami arany középutat kellene találnunk.
2011. dec. 3. 20:24
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


A betegség normális, sajnos közösségbe kerüléskor ez általános jelenség.

Viszont, a sok antibiotikum nem tesz jót. Ha a mandulája miatt az izületére is rávonul a betegség, akkor el kéne gondolkodni a mandula kivételén:(

Nálunk is ez volt, van. Anyumnak emiatt vették ki a manduláját, és a gyermekemnek is az izületei fájnak, lehet műtét lesz a vége.


Nálunk amúgy a doki CSAK akkor ad antibiotikumot, ha 3 napig lázas és van egyéb tünet mellette. De volt olyan, hogy csak hőemelkedés, miközben minimálisan piros volt a torka, viszont a füle csúnyán begyulladt. Itt azért kapott, mert a nyavaja már a fülére is ráment. De sima kis torokpirosságnál, takonynál nem ad gyógyszert.


Jobbulást és adj neki valami komolyabb probiotikumot!

2011. dec. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!