Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi okozhatja? Tapasztalatok?...

Mi okozhatja? Tapasztalatok? Táplálkozás miatt?

Figyelt kérdés
2 éves a a lányom,sajnos hónapok óta nagyon kemény a széklete! Nem eszik gyümölcsöket,csak gyümölcsléket isszik,főzeléket keveset,zöldséget se!
2011. dec. 5. 13:16
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Kicsit rostosabban kellene ennie, ah nem megy, akkor igyon több folyadékot. Nálunk a folyadék bevitel elég volt, hogy ne legyen ilyen gond.

2011. dec. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm,sokat iszik azzal nincs gond!
2011. dec. 5. 13:30
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem eszik esetleg kakaós, vagy csokis dolgokat? Mert ezek is okozhatnak szorulást. Gyümölcsléből meg próbáljátok meg a barack, vagy szilva levet. Esetleg zöld teát adhatnál neki, mert az gyorsítja az anyagcserét, ezáltal lazítja a székletet.

De az biztos, hogy valahogy meg kellene szerettetni vele a gyümölcsöket, és zöldségeket, mert hosszú távon nem jó, ha ezeket nem eszi.

2011. dec. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! sajnos napirendi pont a túró rudi! Lehet hogy az okozza! Szilvalét is lehet venni? Én még nem láttam sehol! Sorry.....
2011. dec. 5. 13:38
 5/10 anonim ***** válasza:
Próbáld meg, hogy leszeded a csokit, és úgy adod neki. Ha megoldódik a probléma, akkor a csoki a ludas. Szilva leve van a hey-ho-nak,vagy esetleg vehetsz bioboltban is. Csak először ne sokat adj neki, nehogy nagyon megtekerje a kis pocakját, csak fokozatosan.
2011. dec. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm,én meg már rosszra gondoltam! remélem semmi baja,nem tudom milyen gyakorisággal fordul elő a kicsiknél ez a probléma,ezért aggódtam! Különben sokszor csak a csokit rágják le a rudiról,pár napig most nem adok,aztán majd kiderül!
2011. dec. 5. 13:47
 7/10 anonim ***** válasza:

A leírtak alapján nincs is szükség semmiféle csokoládéra, kakaós dolgokra ahhoz, hogy szorulásos legyen. Egyszerűen rostszegényen táplálkozik a lányod. Leírtad a kérdésedben a választ is, nem eszik sem gyümölcsöt, sem zöldséget. Ezek pedig alapvető részei a kiegyensúlyozott táplálkozásnak. Főleg egy 2 évesnek kellene naponta többször gyümölcsöt, zöldséget ennie. Nem nagy mennyiségben, de minden nap. Szerintem próbáld ezeket bevezetni a napi menüjébe. Fontos lenne...

Meg kevesebb édességet adni neki. Tudom, nehéz, de határozottnak kell lenni, nem szabad hagyni, hogy azt egyen, ami jól esik neki...

Remélem nem haragszol, hogy ezt leírtam:-)

2011. dec. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! igen,igazad van! de nem hajlandó megenni,egyből kiköpi! Pedig sajnos sokaktól hallani,hogy nem eszik a gyerek zöldséget,vagy gyümölcsöt! Van aki viszont húst nem,és szerintem az is ugyanolyan fontos,nem? Hogy ne legyen vérszegénység! Hát igyekszem! Köszönöm mégegyszer!
2011. dec. 5. 14:24
 9/10 xStefix ***** válasza:

EGyetértek az előzőekkel.

Amit én még hozzátennék: az én lassan 4 éves lányom is szorulásos volt pár hónappal ezelőtt, amikor még ő is rendszeresebben kapott pont rudit! Látványosan javult a helyzet, mióta megritkítottuk a dolgot (azért nem volt olyan egyszerű:), sőt, ha boltba megyünk, már nem is rudit kér, hanem joghurtot vagy pudingot választ magának. Az mégiscsak jobb. :) (Egyébként a rudi nagyon addiktív! Nemtom, ki hogy van vele, de én napokig keresem, ha akár csak egyszer is eszem. Szuper.:( )

Szilvalevet én a Tescoban szoktam venni, ott tuti van.

És ami még: ha a gyümi, zöldség nem megy, próbáld a teljes kiőrlésű gabonát! Nem csak pékáruban, hanem gabonapépben vagy müzliben is jó. Ezekben is sok a rost, ami lazítja a székletet.

(De igaz, kitartóan kínálgasd azért neki a zöldeket is, mert nagyon egészségesek.)

2011. dec. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek
2011. dec. 5. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!