Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ki mikor (hány éves korában)...

Ki mikor (hány éves korában) mondja / mondta el a gyermekének, hogy nem a Mikulás ill. a kis Jézus hozzák az ajándékokat december 6-án ill.24-én?

Figyelt kérdés
Köszi a választ!
2011. dec. 7. 15:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem mondták el. Megtudtam máshonnan. Hazamentem, rákérdeztem, és utána átbeszéltük.
2011. dec. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem mondták el. Csak megláttam a kulcslyukon, ahogyan teszik ide-oda az ejándékokat. Nem ért trauma emiatt.
2011. dec. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Negyedikesek voltak, amikor már nekem volt gyanús a dolog. Finoman rákérdeztem, erre vigyorogva bevallották, hogy már tavaly is tisztában voltak vele. Kérdeztem, hogy miért nem szóltak, és jót nevettem a válaszon:

-Nem akartunk neked csalódást okozni, anya.

2011. dec. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én 2. osztályba jártam, mentem haza osztálytárssal, ő világosított fel, vitáztam vele, nem akartam neki hinni. (anyuék mindig olyan varázslatosan megcsinálták, tényleg elhittem, egy csoda volt minden év addig), hazamentem, rákérdeztem, elmondták. Az első kérdésem az volt: akkor most majd segíthetek fát díszíteni? Semmi bőgés, semmi csalódás.
2011. dec. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sem mondták el anno, én sem mondom el a kicsinek, a nagy is magától jött rá.

Nem szabad kiábrándítani.

2011. dec. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekem sem mondták meg, szerintem nem is kell. magunktól rájövünk. Én kb. 7 éves lehettem amikor rájöttem, hogy nincs.
2011. dec. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
62%

Nálunk nem a kis Jézus hozza az ajándékokat, hanem apa és anya, így ez a része pipa :)

Télapó pedig majd kiderül, kisiskolás korukban szerintem már tudniuk kell(ene). Még nem gondolkoztam el rajta.

2011. dec. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nálunk nem tudom hogy lesz. a 4,5 éves fiam úgy jött haza az oviból, hogy a Lacika azt mondta neki nincs mikulás, csak anyáék. Húú a szívem szakadt meg. De szerencsére csak kicsi még és mégis elvolt reggelre ámulva a sok csomagtól. Teljesen odáig volt, hogy nem hallotta a mikulást bejönni. De most 1 nap elteltével újra érzem rajta a bizonytalanságot. De mondom és mondom neki,jó lenne ez a kis csoda megmaradna még 2-3 évig a kis életében. De a fülébe ültették a bogarat. :(
2011. dec. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem állnék elé direktben, és mondanám el neki. Az olyan izé, lerombolni a gyerekben egy olyan illúziót, amit mi magunk építettünk fel. Ha közösségbe kerül egy gyerek, ott úgyis kiderül előbb vagy utóbb. És amikor majd Ő kérdez rá, akkor át lehet beszélni a dolgot.
2011. dec. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

0%-ig lepontozták azt a válaszadót, aki azt írta, hogy az ajándékot nem a Jézuska hozza náluk... Hát, nem tudom...

Engem is lehet lepontozni:


3 éves a fiam. Tavaly a karácsony legszebb pillanatai voltak azok, amikor együtt díszítettük fel a karácsonyfát. Előtte együtt készültünk díszekkel, ő is készített ajándékot a szeretteinek. Elmeséltem neki Jézus történetét, most is tudja ezt. Nagyon örült az ajándéknak, a meglepetésnek. Nagyon szeretett ajándékozni is, számomra ez nagyon megható volt. Mielőtt a saját ajándékát bontani kezdte volna, megvárta, hogy lepődik meg, hogy örül az, akinek ő adott ajándékot. Ezt azért írom le, mert úgy érzem, hogy azzal, hogy nem mondtam neki, hogy Jézuskától kapja az ajándékot, még megmaradt a csodavárás, a meghittség.

Nem mondok neki máskor sem olyat, ami nem igaz. Nem viszi el a krampusz, a zsákos ember meg a mumus, ha csúnyán viselkedik. Nem a kis Jézus hozza az ajándékot, hanem Jézus szeretetét ünnepelve mi ajándékozzuk meg egymást. Nálunk ez a történet. Én így érzem helyesnek.

2011. dec. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!