Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tejszelet-kérdés. Milyet...

Tejszelet-kérdés. Milyet vesztek gyermeketeknek?

Figyelt kérdés

Kislányom nagyon kevés tejes dolgot fogad el. Nem iszik semmiféle tejitalt vagy tejet, de már tápszert sem.

Egyszer sógornőm hozott neki egy tejszeletet, amit viszont befalt gyorsan, csak tiszta csokimáz volt az egész, amit lekapartam róla, mert azt még nem szeretnék neki adni. 14 hónapos a kislányom.

Akinek eszik tejszeletet a gyermeke, milyet vesz neki? Melyik jó fajta és nem igazán csokis a külseje?

Vagy valami házi receptet tud valaki?


Persze, ha valaki szerint ez egészségtelen, akkor szívesen várok bármilyen ötletet, hogy milyen tejes dolgot tudnék neki adni. (eddig csak joghurtot volt hajlandó elfogadni)


2011. dec. 8. 11:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia! Még nincs gyerekem, de azért írok egy tippet.

Kinder tejszelet esetleg? Azon nincs bevonat. Sima piskótalap benne a töltelékkel.

2011. dec. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Igen, ez volt az első, ami nekem is eszembe jutott, csak a többi fajtát nem ismerem, és hátha valaki tud még valamilyen márkát.

De köszi, hogy írtál, ha más nem akkor ezt is kipróbáljuk majd!

2011. dec. 8. 11:29
 3/12 anonim ***** válasza:
A krémtúrót sem eszi meg a kicsid ?
2011. dec. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Csinálj neki házi túrókrémet. Túrót, joghurtot és egy kis porcukrot összekeversz. Magában vagy kenyérre kenve is adhatod neki.

Vagy házi gyümölcsjoghurtot. Natúr joghurtba keverj egy kis gyümölcsöt (pl. mirelit gyümölcsöt felolvasztva, összenyomkodva). Ha savanyúnak találod, pici cukrot tehetsz bele.

Próbálkozhatsz enyhén fűszerezett körözöttel is.

Illetve ott a vaj. Magában vagy keményre főtt tojás sárgájával kikeverve (ez a tojáskrém).

Vagy főzz túrógombócot tejföllel. Vagy tejbegrízt, tejberizst.

Illetve sima tejfölt is kenhetsz kenyérre.

Őszintén szólva bolti tejszeleteket, túrókrémeket, kész gyümölcsjoghurtokat a rengeteg adalékanyag miatt nem szívesen adok a fiamnak.

2011. dec. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, 3. nagyon hasznos volt!


Másodiknak: a krémtúrót sem eszi. :(


A tejberizst, tejbegrízt próbáltam, nem eszi meg, és a tejfölös dolgoktól is elmenekül, öklendezik.

De a túrókrémet és a tojáskrémet kipróbálom mindenképpen (a tojást szereti magában is).

Köszi!


S ha van még ötlet, akkor azt megköszönném!

2011. dec. 8. 11:52
 6/12 A kérdező kommentje:
Bocs, 4. volt nagyon hasznos! :)
2011. dec. 8. 11:53
 7/12 anonim ***** válasza:

Esetleg házi tejszeletet is süthetsz.

[link] vagy ilyesmit, na meg sok sok fini krémet lehet kikeverni, túrós tejfölös dolgot(édesen sósan akár)

Mi kicsinek meg voltunk kergülve a sárga túróért: túró tejföl cukor tojássárgája összekeverve.

2011. dec. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi neked is!
2011. dec. 8. 12:30
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én a túrós, sajtos dolgokat javaslom. Bármi, amit házilag el tudsz készíteni belőle.

A tejszeletek nem igazán egészségesek és szerintem a tejtartalmuk sem olyan óriási, mint ahogy a nevükből gondolnád. Én adok néha a fiaimnak, de inkább csak azért, mert szeretik. Akkor az aldisat szoktuk venni, finom.

Az én fiam több mint egy évig nem ivott egy korty tejet v. kakaót sem, mi is minden mással próbálkoztunk. Érdemes azért néha kínálgatni, ő pl most már minden reggel este egy bögre kakaót megiszik.

Én csináltam tejberízst, édes túrókrémet,körözöttet. Sajtot szinte mindenbe tettem, amibe lehetett. Sok krumplipürét evett, mert azt szerette és jó sok tejjel csináltam. És egyébként egyen sok tojást, húst, azzal pótolja a fehérjét.

2011. dec. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Esetleg a Jogobella joghurt. Az én lányom sem eszi/ette a krémtúrót(így utólag gondolkozva nem is baj), de még másfajta joghurtot sem,de a Jogobella nagyon bejött neki.
2011. dec. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!