Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Iszonyatos derékfájásom van...

Iszonyatos derékfájásom van kisbabám emelgetése miatt, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van hogy kisugárzik az alhasamba is. Alig bírom megemelni. 9kg.
2009. máj. 15. 19:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én reumatológián jártam, ahol fizikoterápián és gyógytornán vettem részt. A tornát azóta is csinálom. Sokkal jobb a helyzet, de a fiziko nem sokat ért. Amúgy ez egy éve volt, nemrég voltam kontrollon és azt mondta a reumatológus, hogy sokat javult a gerincem. Mert a gerincferdülés miatt nem bírtam az emelgetést. Amúgy a háziorvos ad beutalót a reumatológiára, de az enyém elég hülye. Először azt mondta, hogy kíméljem magam. 10 hós gyerek mellett? Akkor annyi idős volt. De egyébként tényleg csak akkor vettem fel, amikor nagyon kellett.
2009. máj. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ő még annyira nem nehéz.Mivel a hasadba is kisugárzik a fájdalom sztem beszélj a nődokiddal,amúgy meg megkereshetsz 1 orthopéd orvost vagy sokat segíthet 1 jó masszőr vagy csontkovács.
2009. máj. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nagyon fáj a derekad, ne emeld, ha megoldható, feküdj felpolcolt lábbal sokat. Érdemes kenegetni valamivel, attól függ, szoptatsz-e, én inno rheuma krémet szoktam használni, de a flector is jó, ha nem szoptatsz. Megelőzésnek gerinctornát végzek, ez főleg has-és hátizomerősítő gyakorlatokat és lazítást tartalmaz, a hasizomgyakorlatokat leszorított derékkal kell végezni. Emelésnél pedig nagyon figyelj arra, hogy mindig egyenes derékkal emeld és lehetőleg minél közelebb magadhoz. Én a kiságyból is úgy veszem ki, hogy előbb ülésbe húzom, közel magamhoz.


egy 8 kilós 4 hónapos anyukája

2009. máj. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%
Nekem is ez volt, annyira hogy fájdalom csillapítót kellett szednem, mert nem tudtam már semmit csinálni.A földön csináltam gyakorlatokat az pár percre segített.Attól is lehet, hogy nagy rajtad a teher, attól is fáj a derék.Csinálj ellen mozgást, mozgasd meg mindened, kapcsolódj ki, ha teheted. El fog múlni, nekem is sokáig tartott!
2009. máj. 16. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Fizikó terápia és heti 3-ri alkalommal úszás!!!
2009. máj. 17. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi.1 éves a babó. az edánál azt mondták, ferde alul a gerincem, alig tudták beadni...
2009. máj. 18. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!