Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hányszor kapott gyermeked...

Hányszor kapott gyermeked antibiotikumot 3 éves koráig?

Figyelt kérdés
2011. dec. 11. 05:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Egyszer. Soha nem volt annyira beteg,hogy más módszer ne használt volna. Az antibiotikum nagyon soká ürül ki a szervezetből,és inkább káros,mint hasznos. Csak akkor szabad adni,ha más lehetőség nincs.
2011. dec. 11. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
kb. 3x
2011. dec. 11. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
2 éves koráig nulla. Most 3 éves, épp most kap negyedszer.
2011. dec. 11. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Még csak 15 hós, de már egyszer adni kellett. Egy streptococcus baktériumja volt, ami láz, hányás és pötyökkel járt. erre csak antibiotikum jó.


de volt 2x megfázva és egyszer hányós vírusa, de mivel mindegyik vírus, az orvos egyikre sem adott semmit sem.

a hányásra miután pár nap után is még fosott csak szárított élesztöt írt fel, ami segített is a gyomrot rendbe tenni.

lázra van itthon mindig csillapító, de mást nem is ajánl a doki.


a gyerekem mindent talpon, jókedvvel vészel át, így nincs szükség antibiotikumra. szerintem ez nagyban függ az orvostól, az enyém senkinek sem ír ha nem kell, föleg nekünk nem mert sógorom is gyerekorvos és jóban vannak.

2011. dec. 11. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
és járt bölcsibe a gyermeketek, vagy otthon maradva lett ennyiszer beteg?
2011. dec. 11. 07:17
 6/13 anonim ***** válasza:

Egyszer, mert tüdőgyulladásgyanús volt...aztán kiderült, hogy mégsem az...úgyhogy az az egy is felesleges volt.

Amúgy az orvos legalább 4x felírt már antibiotikumot, csak éppen én nem adtam be neki. Más módon gyógyítottam sikeresen.


Idéntől alapítványi oviba jár. Itt kis csoport van (csak 12-en vannak), még nem volt beteg és soha egyik gyereket sem hallottam még köhögni, prüszkölni...

A régi önkormányzati oviban, ahol 32-en voltak a csoportban és rendszeresen összevontak csoportokat, hogy a végén 40-50 gyerek volt egy légtérben, viszont szinte folyamatosan köhögött és fújta az orrát ő is és a többi gyerek is.

2011. dec. 11. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

3.vagyok

2. és 3. szülinap között 4 antibiotikum, nem, nem járt közösségbe, csak játszótér, meg itthon, az összes kis barátja bölcsis/ovis, szerintem tőlük kapta el mindig a betegségeket.

Ő csak most kezdte az ovit.

2011. dec. 11. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
32 hónapos,és még sosem.De még gyógyszert sem nagyon,max nurofent,vagy kúpot.
2011. dec. 11. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Egyszer sem. Viszont 3,5-4 éves kora között 2-szer (ovi miatt).
2011. dec. 11. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
az én lányom 26 hós kora óta bölcsis, márciusban kezdtük, és ezidő alatt mindössze egyszer kapott antibiotikumot, ami élete első antibiotikumos kezelése is volt egyben, és összesen két hetet hiányzott március óta. ezekszerint szerencsésesek vagyunk.
2011. dec. 11. 07:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!