Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az Óvodában mennyit fizetsz...

Az Óvodában mennyit fizetsz Gyermeked étkeztetéséért? Lent is.

Figyelt kérdés

Remélem jól tettem fel a kérdést. :)


Még lenne kérdésem ezzel kapcsolatban, hogy milyen dolgokat kell/kellett beszerezni, mielőtt elkezdődik az ovi a Gyermek számára? Mindenhol más és más, nálunk elég érdekes a helyzet. :S Várom a válaszokat!


2011. dec. 9. 17:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nálunk csak váltócipő, váltóruha meg fogkefe kellett, illetve tornacucc (egy póló plusz rövidnadrág, tornacipő). Kérték még, hogy vigyünk be gumicsizmát, esőkabátot, mert mindig kiviszik őket, rossz időben is.

A kajáért hétszáz Ft körül fizetünk, de ezért kapnak komplex reggelit, tízóraira gyümölcsöt, nyers zöldségeket, igényes ebédet és tisztességes uzsonnát is.

Nekünk alapítványi oviba jár a gyerkőc, így azért fizetni kell, de emellett csak az étkezést fizetjük, még a kirándulásokért, belépőkért stb. sem fizetünk külön. Lovaglás, uszodabérlet, minden benne van az árban.

2011. dec. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam, de úgy értettem, hogy havonta mennyit kér az ovi az étkezésért. Ezt komolyan írod, hogy csak 700 Ft-ot kell fizetni?! Ez egy hónapra, vagy napra van? Várom válaszod, és még sokat várok! Nagyon érdekelne!
2011. dec. 9. 19:21
 3/14 anonim ***** válasza:
Napi hétszáz, természetesen. :-)
2011. dec. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Értem, köszi!
2011. dec. 9. 20:22
 5/14 anonim ***** válasza:
Nálunk napi 500.
2011. dec. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nálunk 400 Ft körül van az étkezés, pontosan nem tudom, és van még 2 havonta csoportpénz 300 Ft.

Amit kértek:

-váltócipő

-tornacucc: tornacipő és fehér zokni

-esőkabát

-gumicsizma

Tisztálkodási dolgokat semmit nem kell vinni, a csoportpénzből megveszik, mindenkinek egyformát. Ágyneműt sem kellett vinni, azt is biztosítják.

2011. dec. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Mi 400 Ft-ot(ponosan 395 Ft-ot) fizetünka naponta az étkezésért.

Ovi kezdés előtt be kellett szerezni, ovis zsákot,ovis ágyneműt,ebből kettőt,hogy legyen váltó amikor mossák.Benti cipőt , fogkefét.

Fizetünk még havi 1500 Ft csoportpénzt, ezért cserébe mossák az ágyneműt,ők veszik a zsebkendőt,WC-papírt,fogkrémet szappant.Ebből veszik még a télapó csomagokat, a karácsonyi ajándékokat(játékok amiket a csoportank hoz és a Télapó és az oviban játszhatnak vele),plussz még van a tanév végén egy egész napos kirándulás ahova a szülő is mehet a gyerekkel ha akar, azt is ebből fizetik, persze csak a gyerekekét, ha szülő is menni akar akkor az plussz pénz.Meg a gyerekek szoktak kapni apró ajándékokat szülinapra, névnapra ezt is ebből veszik.

Ha megkérdezhetem nálatok miért érdekes a helyzet?

2011. dec. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ja igen elfeljtettem az előbb nálunk is kellett még vinni, tornacsomagot(póló, kis nadrág,tornacipő).
2011. dec. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nálunk (viszonylag gazdag város), az önkormányzat részt vállal az ovisok, iskolások étkezéséből, így bruttó 324 Ft / nap lesz a jövő évi díj a szülőknek. Idén 310 Ft / nap volt. Ebben reggel, tízórai, ebéd, uzsonna benne van. Mindennap van gyümölcs, és az uzsi se csak vajas kenyér. Nálunk az oviszsákot és a tornazsákot, a fésűt is az ovi adja, nekünk csak tornaruhát, fogkefét kellett vinni. Havi egy csomag pzs-t kérnek, wc-papírt, szalvétát örömmel fogadnak ha viszünk, de külön nem kérnek. Csoportpénz nincs, csak ha bábelőadás van pl. annak az árát kell bevinni, ez általában 4-500 Ft/ alkalom.
2011. dec. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Nos, nálunk azért érdekes a helyzet, mert: Nemrég bementünk érdeklődni, hogy mi az amit be kell szerezni az ovikezdésre.

Sorolom: Benti cipő,kispárna, köntös kötője, A4-es lapok, vékony mappa tartó, pizsama, pzs,wc papír, szalvéta, fogkefe, fogkrém, fésű, váltóruha,tornacucchoz: Tornazsák, babzsák, rövidnadrág pólóval. Most hirtelen ennyi jutott eszembe. Havonta 10.000Ft lesz a kaja, + csoportpénzt szednek majd be, havi 700Ft körül lesz, de lehet több lesz jövőre,mert januárban kezdi az óvodát kisfiam.

Az érdekes ebben az, hogy a higiénia egy nagy 0. 3 kicsi mosdó van, de 1000 éves, rozsdás, mellette van egy ócska zuhanytálca, abban minden van, pl. rozsdás cső(?), nem tudom mi célt szolgál, tele van pakolva dobozokkal, amikben szerszámok vannak(is)...A wc-ről nem is beszélek, amikor megláttam, egyből megkérdeztem az óvónőt, hogy ezt ugye nem gondolják komolyan? 3 db kis wc van, a 4. az el van törve(!), és nincs letakarva, vagy megjavítva. Ez nagyon "megrémisztett" engem főleg, de férjemet is. Nagyon nem szeretnénk ha ebbe az oviba járna kisfiam, de az a baj, hogy tehetetlenek vagyunk, annyira sajnáljuk szegényt. :( A terem ahol majd lesz, ócska kopott, koszos a szőnyeg is, alig vannak játékok, unatkozni fog majd emiatt. :((( Nem tudom mitévő legyek, erre még a legrosszabb álmomban sem gondoltam volna, hogy milyen a környezet ott. Ti mit tennétek a helyem/helyünkben? Nagyon el vagyok keseredve :(( Ha lenne pénzem, esküszöm felújítanám egy kicsit! De niiiiiics!!!!! :(((((((((

2011. dec. 10. 13:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!