Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyósom felnőtt Rubophent...

Anyósom felnőtt Rubophent adott a 4 éves kislányomnak amikor észlelte hogy lázas, ahelyett hogy felhívott volna engem? Lesz valami baja a gyereknek?

Figyelt kérdés
Náluk van két napig, estére belázasodott, adott neki rubophent és letette aludni csak utána szólt nekem. 30km-re laknak tőlünk bármikor átmegyek, de direkt elaltatta hogy ne menjek, Ma még nem keltek, fel, de azonnal elmegyek érte délelőtt. Miért nem nekem szólt előtte? Ti mit tennének?
2011. dec. 13. 07:01
 1/7 anonim ***** válasza:
59%

Hát már semmit nem tudsz csinálni, max udvariasan közlöd hogy legközelebb ilyet ne csináljon, meg magyarázd el neki hogy miért nem szabad. Csak nem lesz baj, ne aggódj.Biztos nem a rossz szándék vezérelte, de valóban fel kellett volna hívni előtte hogy adhatja-e a gyógyszert vagy sem.

A fiam sűrűn van mamánál (20km), és mindig van a táskába lázmérő, orrcsepp,sebhintőbpor,sebtapasz,fertőtlenítő,nurofen, meg kúp is. Mindez az oldalzsebébe belefér a tatyónak.

Érdemes ezekre az esetekre felkészülni előre.

Nálunk az egyik mama csak azért nem adta be a kúpot a fiamnak mert nem merte, ezért már kanalas is van a készletbe.

2011. dec. 13. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettőnek Paracetamol a hatóanyaga, csak a gyermekeknek való az szirupban van. (120 mg/5 ml=1kanál) Ebből a napi bevihető mennyiség 2-5 éves gyermeknek napi 4x 1-2 adagoló kanálnyi, vagyis max. 960 mg/nap.


Ha 500-as felnőtt rubophent adott neki, akkor annyi történt mintha egyszerre két adagot adott volna neki a szirupból, de a napi mennyiséget még így sem haladta meg, legfeljebb kicsit jobban elnyomja a gyermeket! Mint írod a gyógyszert még az este adta be, tehát ma reggelre már bizonyára elmúlt minden hatása.


Ha viszont csak egy felet kapot az 500-as tablettából, akkor semmiben sem különbözik a két kanálnyi sziruptól.

2011. dec. 13. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
én is úgy gondolom mint az utolsó írta.De azért beszéld meg vele,hogy bármit csinál elöbb egy telefon.
2011. dec. 13. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A kislányodnak semmi baja nem lesz,de Anyóssal beszélni kell hogy van telefon is a világon.
2011. dec. 13. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Beszéltem vele, most jól van nem lázas. Ma amúgy is hazajött volna, elmegyünk érte. 30 évig óvónő volt, ért a gyerekekhez, ezért nem is aggódtam sosem, de most azért elbeszélgetek vele hogy legközelebb hívjon fel ha lázas a gyerek. És jó ötlet ezentúl rakok én is oda a táskájába lázcsillapítót. Nem egy beteges gyerek már egy éve nem is volt beteg, pedig oviba is jár.
2011. dec. 13. 08:09
 6/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Igen, jobb előre felkészülni, sose lehet tudni mi lesz. Könnyebb így, mint kilóméterekről azon rágódni vajon a mami jó gyógyszert ad-e stb...

Drága fiam esett akkorát a mamánál hogy fertőtleníteni kellett, leragasztani (majdnem sebészet), ez többször, sokszor volt neki láza is, sőt volt hasmenés is, vagy egyik napról a másikra letaknyosodik, akkor jó ha van orrspray, tehát lehet készülni egy egész kis elsősegélycsomaggal:)... Egyébként érdemes a TAJ kártyáját is eltenni (ha véletlen ügyeletre kell menni), bár ezt sokszor elfelejtem én is.

2011. dec. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mivel nem volt más, szerintem nem csinált rosszat!Nehogy lecseszd ezért!

Mivel írtad ovónő volt, ezért nem esnék ennyire túlzásba.

2011. dec. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!