Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Óvoda hároméves kortól,...

Óvoda hároméves kortól, felvételi csak túljelentkezésnél. Kötelező vagy lehetőség?

Figyelt kérdés

[link]


Ez pontosan mit jelent? Ha én nem akarom még 3 évesen óvodába vinni, akkor annak mi lesz a következménye? Esetleg ha be is iratom, de nem rendszeresen járatom? Azt is ellenőrzik?


Úgy tervezem egyébként, hogy választok neki óvodát és ki is próbáljuk, hogy megy-e neki már a beilleszkedés. De szerintem az első évben még biztos nem fogom minden nap hétfőtől-péntekig odaadni...

Megtehetem, nem kell dolgoznom még.

Szerintetek mire kell számítani?


2011. dec. 13. 15:18
 1/5 anonim ***** válasza:
én is csak annyit hallottam még, hogy kötelező lesz az ovi 3 éves kortól. Jelenleg 5 éves kortól kötelező, pénzbüntetés jár érte, ha nem viszed oviba 5 évesen, emellett minden esetben igazolnod kell ,hogy miért nem volt a gyerek oviban. Gondolom, ez vonatkozik a 3 évesekre is majd. Jelenleg a 3 évesnél eldöntöd, hogy beviszed-e vagy sem, ha előre szólsz, hogy elutaztok mondjuk, akkor nem csinálnak belőle problémát, nem kell orvosi igazolás az első megkezdett ovisnapon.
2011. dec. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Erről még tavaly volt egy riport a tévében az illetékesekkel. Ott azt mondták, hogy törvény szerint 3 éves kortól kötelező óvodába adni a gyereket, de ha a megfelelő értelmi fejlesztése családi körben is biztosított, akkor a szülő kérésére felmentést kaphat ez alól a gyerek. A törvény elsődleges oka az, hogy a hátrányos helyzetű gyerekeknek (főleg cigányok) túl késői az iskolai felzárkóztatás, addigra már menthetetlenül lemaradnak. Olyan törvényt viszont nem hozhatnak, hogy a cigánygyereket 3 évesen, a fehéret meg csak 6 évesen kötelező oviba adni. De mondom, ott a felmentési lehetőség, amit szó nélkül megadnak azoknak, akik normális körülmények között nevelik a gyereküket.
2011. dec. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy a felmentési lehetőséggel tudtok élni, azt viszont kevés óvoda tolerálja, ha a beíratott gyerek nem rendszeresen jár. Szóval járhatóbb út, hogy egyáltalán nem jár, mintha csak heti néhány napot akarod bevinni.
2011. dec. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Miért? Eddig pont olyanokat hallottam, hogy akiknek anyukájuk kistesóval otthon van, azokat külön megkérik, hogy ne aludjon ott és ne vigyék 8 óra előtt. Ebből én azt szűrtem le, hogy a túlterhelt csoportokban örülnek, ha kevesebb gyerekkel kell foglalkozniuk.


A felmentéssel nem biztos, hogy élnék. Az gondolom már helyszíni ellenőrzéssel meg mindenféle hivatali macerával járna. Akkor már inkább betegségre hivatkoznék alkalmanként...akár hetente többször...orvosi igazolás nem gond.

2011. dec. 13. 15:38
 5/5 anonim ***** válasza:
A félnapos ottlét az oké, de a rendszertelenséget valami miatt nehezen tűrik az óvónők. Barátnőmék novemberben költöztek másik városba, itt már nem voltak hajlandók felvenni a két gyereket az oviba szeptembertől két hónapra, az új helyen meg csak úgy, ha már szeptembertől viszi őket. Próbálta kibulizni, hogy legalább ne kelljen két hónapig minden reggel 60 km-et autózni velük, de csak orvosi igazolással hiányozhattak, anélkül nem. De ez óvodán, óvónénin múlik, mert unokatesómnak például lazán megengedték a szegedi oviban, hogy a kisfiával az ovit csak amolyan szabadidős gyerekklubnak használja, be van íratva a gyerek, de csak heti pár alkalommal viszi be néhány órára játszani, ha a kicsinek olyan kedve van.
2011. dec. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!