Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy ment a bölcsis beszoktatá...

Hogy ment a bölcsis beszoktatás? Könnyen, nehezen, kisfiúval, vagy kislánnyal?

Figyelt kérdés
2011. dec. 14. 13:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekünk könnyen és jól. Kislánnyal. Október óta jár, és nagyon szereti. De azt hiszem, kivételesen klassz gondozónénije van, így külön szerencsénk van (amellett, hogy tényleg alkalmazkodó kislány)

Ja, és épp két évesen kezdte, és második gyerek, szerintem ez sokat számít.

Izgultam én is előtte, de nagyon reménykedtem, hogy szeretni fogja, és most nagy öröm, hogy jó helyen tudhatom.

2011. dec. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az első gyerek is ment nektek anno bölcsibe?
2011. dec. 14. 13:40
 3/11 anonim ***** válasza:
Könnyen. Kinek mi a könnyű. Én úgy érzem a 2 éves fiam ebben is a nagykönyvet követte, ki nem hagyva egy oldalt, egy sort sem (minden másban is ilyen: mozgásfejlődés, beszédfejlődés stb). Első gyerkőc, 23 hónaposan októberben kezdtük, amíg bent voltam, elvolt, de azért sokszor oda oda jött, úgy kellett noszogatni, hogy játszon. Mikor kimentem (boltba :o) jól elvolt, nem sírt. A következő héten már nem akart kiengedni, sírt, de akkor is nyafogott, mikor ott voltam vele bent. De ahogy elmentem, pár perc megnyugodott, és játszott. 3. héten beteg volt itthon. 4 héten minden nap egyre fokozatosan: meglátta a bölcsődét, már sírt, másnap a kapuban kezdte, majd már csak az öltözőben kezdett sírni, a hét végére eljutottunk, hogy akkor sírt, mikor bement. Ezek ellenére mire vettem a kabátom és eljöttem, már csend volt. Az 5. héttől mint akit elvágtak, egyáltalán nem sír a bemenetelnél sem, sőt már eljutottunk odáig, hogy a puszit is úgy kell könyörögni, mert már menne befele. Eszik, alszik rendesen. persze mikor érte megyünk fülig érő szájjal közli, hogy megyünk haza.... Szerintem ez könnyűnek mondható.
2011. dec. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Egy hónapja kezdte a bölcsit a kislányom. Az első három hét nagyon könnyű volt, tetszett neki, és nem is sírt, örömmel ment. Előző este már mondta, hogy reggel megyünk a bölcsibe. Aztán szerintem rájött, hogy most már minden nap ez lesz, és ez nem egy szuper játszóház. Egyébként nagyon kedves, barátságos kislány, jól tud alkalmazkodni. A múlt héten mikor eljöttem mindennap sírt, de csak fél percet kb. Amikor megyek érte nagyon örül, kacag. Nagyon anyás lett viszont (pedig korábban nem volt az), az apja nem kell neki, még puszit sem ad neki egy ideig, ami szegény apának nagyon rosszul esik. Most beteg lett, ez nem annyira jó, mert utána lehet, hogy nehezebben fogja újra elfogadni a bölcsit. Egyébként még nincs kettő éves, ebben a hónapban tölti.
2011. dec. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ja, azt elfelejtettem, hogy első babánk. És a gondozónők mondták, hogy minden gyereken kijön, van akit kevésbé visel meg, másokat jobban. Állítólag azok a gyerekek veszik könnyebben az akadályt, akinek kiegyensúlyozott a kapcsolata a szüleivel. De szerintem az is számít, hogy mennyire érzékeny.
2011. dec. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Hasonlóan,mint az első válaszolónál:)!

2.gyerkőc,hétfőn kezdtünk,szerdán még nem ismerkedett,csütörtökön már ott akart aludni.Nagyon szeretett ott lenni,a gondozónőket imádja és viszont.Most 1 év után már kicsit nehezebben megy reggelente,mert ő már oviba akarna menni,de novemberi lévén nem vették fel.


A tesó 1,5 évesen kezdte anno,ő állandóan sírt,nehezen maradt ott,többet is volt beteg,ezért 1 év után kivettük a bölcsiből,hogy ne foglaljuk fölöslegesen a helyet.

Mind a ketten fiúk.

2011. dec. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Nem, a nagyobbik gyerekem az ovit kezdte, és talán az nehezebb volt. De az is biztos, hogy az nekem is nehezebb volt, amolyan első elengedés. A gyerek nagyon érzi a szülő viszonyulását az egész kérdéshez, úgyhogy "vissza is lehet tartani", de persze emellett sok más tényező is szerepet játszik.

2011. dec. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

En azt mondom nallunk konnyen ment, februarban kezdte a bolcsit:

Hetfon fel orat voltunk ott kozosen jatszodtunk


Kedden fel orat kozosen jatszodtunk es fel orat hagytam ott. Nem volt vele semmi gond, nem sirt ahogy kijottem a terembol, el volt foglalva a jatekokkal


Szerdan vittem es atadtam otthagytam 1 orat. Mikor eljottem kicsit sirt de ahogy mar eltuntem a lathatarrol csend lett. Ott voltam vegig kint, egyszer sem hallottam sirni az 1 ora alatt. Gagyogot, jatszott, tolta a jarassegitot stb.


Csutortokon mar hosszabb ideig kellett otthagyni, hogy ebedeljen is. Meg akartak nezni, hogy eszik-e es minden rendben lesz-e ilyen teren. Mikor otthoagytam reggel 9-kor sirt szinten egy kicsit de, ahogy eltuntem a lathatarrol csend lett. Azt mondtak nem volt gond vele, mert kozben en eljottem.


Penteken mar reggel vittem 9-re es delutan 3-kor hoztam el. Reggel sirt kicsit de utanna csend lett. Aludni nem akart, inkabb jatszott ezerrel. :)


Hetfon mar mentem munkaba es reggel 9-re vittem delutan 3-ig ( en 9-tol 17-ig a ferjem 7-tol 15-ig dolgzoik igy mindig 9-15-ig van a kisfiam bolcsibe). Semmi gond nem volt, nem sirt egyaltalan az atadasnal es azota sem sir pedig eltelt mar 10 honap. :) Szerencsere a betegsegeket is megusztuk 2-szer voltam vele itthon. Egyszer 1 hetig fulgyuladassal antibiotikumoztuk es egyszer 3 napig volt laza meg csunyan kohogott. Ezt a 8 napot leszamitva nem hianyzott es nem is volt beteg. Most mar ha leparkolok a bolcsi parkolojanal es kiveszem az autobol mar szalad befele, leveti a kabatjat es kiabal, hogy nyissam ki neki a kis kaput ami a teremhez vezet, hogy be tudjon menni jatszani. Sokszor a gondozoneni kell neki mondja, hogy anyatol el kell koszonni. :)) Aztan odaint nekem egy gyors sziat meg puszit es rohan jatszani. Nagyon szereti a gyerekeket es a tarsasagot. O 1 evesen kezdte a bolcsit, most 22 honapos.

2011. dec. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nálunk most kezdte ebben a hónapban egy magánbölcsit,ahová első hónapra csak heti 2x fél napra vették föl.BOrzasztó!!!!!Már itthon az öltözködésnél zokog,mindaddig,míg be nem ment.Volt,hogy úgy kellett rólam"letépni",annyira kapaszkodott belém,és kiabált,hogy ne hagyj itt anya.BOrzalmas ezt úgy végig csinálni,hogy ne lássa rajtad,neked is mennyire rossz ez,mert akkor még nehezebb lenne(legalább is ezt mondják a tapasztaltak)Amúgy januárban lesz 3 hónapos,nyilván ez is rátesz,hogy már elég későn kezdtük,sokáig volt itthon velem,mert a mi városunkban nagyon nehéz bölcsis,ovis férőhelyet találni még a magánbölcsikben,ovikban is csak listára kerülhetsz,olyan sok a gyerek.MEg hát az sem túl jó,hogy nem minden nap megy,mert így minden alkalommal olyan,mintha újra kezdenénk:(....de azért reménykedem,hogy lassan már csak megszokja
2011. dec. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok,bocsi rosszul írtam,3 éves lesz,nem 3 hónapos:)
2011. dec. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!