Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csuktad már rá a gyerekedre...

Csuktad már rá a gyerekedre az ajtót nevelési célzattal?

Figyelt kérdés

Elmondom a szituációt: 2 éves lányommal (tombol a dackorszak) jövünk fel a játszótérről. Nekem tele a kezem szatyrokkal.Felérünk a másodikra (nincs lift) közben ő kb.20szor eldobja magát a lépcsőn, hol sírva hol röhögve (gondolom ez ismerős másnak is akinek ekkora gyereke van:))Felérünk az ajtóba (totál lefőve)kinyitom mondom neki hogy jöjjön be, ő persze nem jön ott szórakozik.Nekem ugye tele a kezem, bevonszolni nem akartam mert természetesen üvölt mint a veszedelem.Így mondtam neki hogy Szia Dóri, én bementem akkor. És behajtottam az ajtót (nem csuktam kilincsre!) Jön fel a szomszéd nőci (felettünk lakik 2 vel) és jól beszólt, hogy miért hagyom kint a gyereket, és hogy lehet ilyet csinálni hogy KIZÁROM a lakásból és mit él át a gyerek.A lányomnak is magyarázott hogy jaj Dórika kicsuktak? Hazavigyünk? Én visszaszóltam hogy nem is látta a történet elejét és nem kizártam, most értünk haza.

Erre ő hogy reméli egyszer majd látja a gyerekvédelem is ezt stb. Normális??? Vagy én vagyok a hülye?

Hozzátenném hogy nem idős, 40 körüli és neki is van gyereke.

Ja és persze amikor ez történik hogy behajtom az ajtót, akkor a lányom nyafogni kezd ugyan de egyből indul befelé.

Most komolyan , értem én hogy állandóan 100% türelemnek kéne lenni és sose kapni fel a vizet de nem vagyok szuperanya sajnos, így van hogy ilyen eszközhöz nyúlok, de nem verem, nem szégyenítem meg, nem bántalmazom. Ez olyan nagy katasztrófa?


2011. dec. 14. 13:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
53%

Most erről hirtelen az jutott eszembe, ami tegnap volt a híradóban videóval együtt.

5 éves kislány leáll hisztizni az utcán, anyuka elindul tovább, otthagyja a gyerekét, háttal neki, gondolva, hogy majd megy utána. Erre jött egy autó, telibe átment a gyereken. Mázli, hogy nagy kocsi jött, és átment a gyerek fölött -- nem lett baja.


Ez a történet tegnapi, úgyhogy nem emiatt, hanem amúgy is csak úgy szoktam "otthagyni" a lányomat, ha rálátok, mert tényleg ilyenkor történik mindig valami más.

Máskor húzd be a lányodat a lakásba, szidd le vagy bármi, de ne hagyd kint. Leeshet a lépcsőn, elfuthat, stb stb stb

2011. dec. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ha valóban nem csuktad be az ajtót, és füllel rá voltál tapadva, nincs baj. Nekem az 5 éves unokaöcsém szajkozza, hogy farok vagy, farok vagy, én az egyik szobába zártam be (nem kulccsal), de én is füllel ott voltam.
2011. dec. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
az ajtó mögött álltam és hallgatóztam mit csinál és nem percekig vagy 10-20 percet volt kint hanem kb. felet. Amíg rájött hogy most akkor én tényleg bementem...na mindegy nem magyarázkodni akarok. Utcán sose hagynám ott hogy szia pápá.
2011. dec. 14. 14:03
 4/17 anonim ***** válasza:
51%

Mintha én írtam volna,de az én lányom csak 21hónapos. Nálunk 2-2 lakás előtt van egy kis előtér amihez rácsos ajtó van. Na én ebbe az előtérben lévő lányomra hajtottam rá a bejárati ajtót,mikor nem volt hajlandó bejönni! A rács már zárva volt,így nem tudott elmenni sehová.

A szomszédok tudják milyen hisztis a lányom,így nem szólogatnak be. De én sem vagyok szuper anya! Az egyik kezem tele van a boltban vett dolgokkal,és másik a 15kilós lányommal,hát szakad a cérna!

Teljesen megértelek!

2011. dec. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
51%

A szomszéd a lüke. Nekem is tele a hócipőm olyanokkal, akik látnak fél percet az életünkből és azt hiszik mindent tudnak.

Rendszerese levágta magát a fiam a lépcsőkön, hogy cipeljem föl. Én fölvittem a cuccokat (első emelet), lepakoltam, lejöttem érte és kivártam, hogy jobb belátásra térjen. Valszeg mindig hallotta az egész ház (összesen négy lakás van), hogy hazaértünk. Most már nyújtja a kezét és jön. (két és fél éves) Ez is elmúlt.

2011. dec. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

1.

Egyébként a szomszédod egy bunkó, semmi köze hozzá, hogy te mit csinálsz, utálom az ilyen mindenbe beleszóló okostojásokat.

2011. dec. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Leszidom én de semmit se ér egyik fülén be másikon ki.
2011. dec. 14. 14:35
 8/17 anonim ***** válasza:
48%
Azért egy kétévest célszerű mindig SZEM előtt is tartani. Ha nagyobbacska lenne, 3-4 éves, akkor megint más lenne a helyzet.
2011. dec. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
A szobájában rácsuktam az ajtót /nem kulcsra!/, de ilyet nem tennék, hogy a bejárati ajtó előtt hagyjam, ilyenért tényleg rád hívhatják a gyermekvédelmet, mert kiskorút veszélyeztetsz, és ezt nem cseszegetésként írom. Egy pillanat alatt felkaphatja valaki és elrohan vele, vagy leesik a lépcsőn, a baj nagyon hamar megvan!
2011. dec. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Zárható, tök csendes lépcsőház és fél pillanatról van szó...nyilván meghallom ha valaki jön mint ahogy meg is hallottam a nőt is...ha ezért rámhívják a gyerekvédelmet az nagyon meredek szerintem de mindegy. Köszi a válaszokat.
2011. dec. 14. 20:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!