Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha nem hajlandó enni a gyermek...

Ha nem hajlandó enni a gyermeketek, adtok neki édességet vagy ahhoz hasonlót, csak hogy egyen valamit?

Figyelt kérdés

Nálunk úgy megy, hogy ha nem kell a kaja, akkor nem eszik és kész. Nyilván nem örülök neki, próbálok mást adni neki, de csak rendes ételt (pl. szendvics helyett tojás, vagy ilyesmi). Nemrég itt volt a nagynéném, a gyerek nem akart enni. Később le kellett mennem a boltba, jövök vissza, hát mondja a nagynéném nagy örömmel az arcán, hogy evett a gyerek kekszet! És amikor látta rajtam, hogy nem örülök neki, mondta, hogy "hát legalább evett valamit"!

Az én módszeremmel előfordul, hogy egész nap nem akar semmit enni (olyan ételeket, amiket egyébként pedig szeret!), aztán másnap farkaséhes és egy csomót eszik. Attól tartok, ha adnék neki kekszet vagy ilyesmit, akkor másnap is az kellene, meg harmadnap is stb. stb.

Nálatok hogy megy ez?


2011. dec. 15. 22:39
 1/7 krisztivan ***** válasza:
Nálunk is olyasmi a helyzet mint nálatok.Ha nem akarja megenni én felajánlok másikat(van amikor én sem ezt-vagy azt kivánom)ha az sem jó akkor vége az étkezésnek.De a fiam elég jó evő így nem is aggodok ha épp nem eszik.
2011. dec. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nekem a fiam nagyon szorulásos volt egy időben alig evett valamit. Volt hogy napokig sem akart. Én ilyenkor örültem ha bele tudtam tuszkolni egy tejszeletet, vagy bármit, mert kellet volna neki enni valamit a székletlazító de semmi. Az volt a szerencsém hogy viszont inni mindig sokat ivott. Még most is van hogy egész nap elvegetál néhány szem olajbogyón mert azt imádja. Mondjuk belé mindig tömték volna a nagyik a nasikat meg az édességet, de nem lett édesszájú, és nem is nasizik. Ő akkor eszik ha éhes, egyszerűen nem élvezi annyira az evést, inkább játszik.
2011. dec. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Sima natúr keksz - mindig adok, ha mást nem hajlandó megenni.

Ezzel a módszerrel, amit írsz, hogy pár napig nem eszik, de utána sokat - nálunk ezzel iszonyatos szorulás lett. Tehát a sok nemevéstől totál leállt az emésztése :( Sajnos ez azóta is nálunk folyamatos probléma :( lassan egy éve...

Így én mindig adok neki valamit enni, mert a sok kis kajálástól mozog a bélrendszere és úgy kakál minden nap, pedig amúgy nem.

Nem csokit adok neki, hanem mézes kekszet vagy ilyesmit, ami nem annyira gáz azért. Vagy a joghurtokat is megeszi általában, azt is adok neki, ha az ebéd nem kell. Nem használja ki egyébként, tehát nem akar állandóan kekszet/joghurtot enni. De ez az én gyerekem, biztos van olyan aki rákap ezekre.

Szóval vigyázz ezzel a nemevéssel, nehogy emésztési problémák legyenek belőle.

2011. dec. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Az emésztési probléma még eszembe sem jutott - mondjuk biztos jutna, ha látnám, hogy nem kakál egy napig -, de még amikor koplal, akkor is van egy nap két kakás pelusa, gondolom a három pohár tejtől, amit azért MINDIG megiszik.

Amikor legelőször csinálta, hogy nem evett, első nap én ettem csokit, adtam belőle neki is. Másnap sem kellett a kaja, akkor viszont evett sajtot, de kb. 20 dekát. Harmadnap sem kellett az étel, akkor már semmit nem adtam neki, negyedik napra jött meg az étvágya. Azóta még vagy kétszer fordult ez elő, és mivel már első nap nem adtam neki semmi rágnivalót, már másnap evett rendesen.

Viszont nem éhes, mert éjszaka ugyanolyan jól alszik, a tejet megissza, és nem jár a sarkamban egész nap, hogy Á! Á!, ahogy szokott, ha enni akar.

Ja, és itt a védőnők azt mondják, hogy amíg iszik rendesen, addig nincs gond. Az éhség olyan probléma, amit minden gyerek tud kontrollálni, ha éhes lesz, enni fog.

2011. dec. 16. 08:51
 5/7 anonim ***** válasza:
Én köles golyót vagy extrudált tönköly pufit adok neki nassolni. Kekszet nem adok!!!
2011. dec. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha nem eszik, akkor tudom, hogy beteg. Megkínálom kölesgolyóval, háztartási keksszel, bármivel, ami jól esik neki, hogy valami legyen a hasában. Amint meggyógyult, bepótolja az evést, olyankor egész nap eszik :) Ezért álltam neki tegnap hétkor spenótot főzni, most vagyunk az egyfolytában evés korszakában, hát spenótot kívánt a kis drága. 3 éves lesz.
2011. dec. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Csak ne felejtsd el, hogy nekik is össze tud szűkülni a gyomruk. Több nap nemevésből simán lehet utána rossz evő a gyerek.

Én írtam, hogy szorulása lesz a lányomnak, ha nem eszik.

Szóval én azért nagyon vigyázok ezekkel a nemevős napokkal, mert nálunk ebből tényleg többször volt baj.

Több napig nem eszik, utána az én gyerekem nem bezabál, hanem még annyit sem eszik utána :( és még jön a szorulás is :(

2011. dec. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!