Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen a viszonyotok/ vélemény...

Milyen a viszonyotok/ véleményetek a gyermeketek bölcsődei nevelőjével?

Figyelt kérdés
2011. dec. 15. 18:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Eléggé formális. 2 gondozó van a csoportban. Amelyikhez ő tartozik az a hölgy, kiadja, annyit mond, hogy evett-e, aludt-e, de ennél nem igazán mond többet. Kb. 2-3 mondat naponta amit beszélünk. 2 hetente egyszer van ,hogy úgy adódik, hogy több az ideje olyankor van ,h mutat telefonnal készített fényképet amint éppen játszik a gyerekem. Hát, ennyi.
2011. dec. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
két gondozónő van a csoportban,mindkettőt egyformán nagyon szeretjük,a fiam is és én is.nagyon normálisak,odafigyelnek.ha sok anyuka megy egyszerre a gyerekért,akkor persze csak annyi idő van,hogy elmondja,hogy rendben volt minden,evett-ivott-aludt,jól viselkedett,de sokszor van pár perc beszélgetni.ilyenkor részletesebben is elmondják a dolgokat.nekem csak pozitív tapasztalatom van velük.és nem csak akkor szólnak kedvesen a gyerekekhez,ha hallják,mert volt olyan,hogy nem tudták,hogy ott vagyok,és tényleg úgy bántak velük,mint a sajátjukkal.
2011. dec. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok: a másik gondozónéni sajnos már eléggé fásult nem élvezi a munkáját így sokszor goromba is a gyerekekkel. Volt, hogy szabin volt a gyerekem gondozója és a másik gondozó vigyázott rá is. Olyankor reggel meglátta és hátrált ki a csoportból ,hogy ő nem marad itt. Emelt hangon beszélt, durván nyúl hozzájuk. Többi anyuka is kivan tőle, de nem merünk szólni. :(
2011. dec. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2-en vannak 7 gyerekre! Ugyanis a csoportjuk nincs feltöltve. Az egyikkel semmi gond sincs, sőt a helyettesítő gondozónénit kifejezetten szereti a kicsi.


Mivel mindig az első és az utolsó (fogalmam sincs mások hol dolgoznak, hogy 8-ra viszik és már 3-ra mennek is a gyerekért) sokszor átrakják a szomszéd csoportba, hogy ne legyen egyedül. Az ottani gondozókat is nagyon szereti.


Minden reggel megkérdezi, hogy ki van. Ha "megfelelő" akkor jó, és öltözéskor végig kérdezgeti, mikor mehet már be :)Vidám, felszabadult.


Viszont van sajnos pont az egyik állandó csoportnevelője akivel enyhén szólva is volt több konfliktusom. Amióta odajár a gyerek még az élő fűszálba is beleköt. :( Egy darabig csendben tűrtem, de aztán szakadt a cérna, mikor le akarta vágattatni a haját!


Először belekötött a

ruházkodásába (vékony, hózentrógerrel tudott nadrágot hordani, de minden nadrágját bevetettem varrónővel),

az étkezésébe (túl sokat eszik és repetázik a gyerek, gondolom így kevesebbet tud hazavinni),

a viselkedésébe (többször bántalmazta egy nagyobb fiú én pedig biztattam, hogy vagy hagyja ott, vagy védje meg magát ha nem hagyja békén),

aztán meg hogy miért hosszú a haja (na igen, kislány naná, hogy hosszú, de mindig össze van kötve, fonva)


Nos most már ott tartunk, hogy a kötelező köszönésnél többet nem vagyok hajlandó ráfigyelni. A kislánynak mikor mondom hogy ki van akkor szó szerint úgy kell betuszkolni az ajtón, mert sírva tiltakozik. Soha egyetlen szóval sem szidtam a gyerek előtt, vagy úgy hogy a gyerek tudjon róla. S nem mi vagyunk az egyetlenek, akiknek a gyereke szó szerint utálja, és pityeregve megy be a terembe, ha az a bizonyos néni van.


Mert flegma, követelőző, durva, nemtörődöm a munkájában. A gyerekek előtt részletezi az épp aktuális férfi ügyeit. (onnan tudom, hogy beszoktatós időben, mikor ott voltam figyelve a kicsit nekem is elkezdte részletezni eléggé khm nem odavaló szavakkal)


Szóval alig várom, hogy nyár eleje legyen és ősztől úgyis oviba megy. 2 nyári hónapot meg csak megoldunk valahogy, de hogy augusztusban nem engedem vissza az biztos.

2011. dec. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tavaly járt bölcsibe a lányom, a két gondozónőjével semmi problémánk nem volt, viszont volt egy másik, akihez áttették, ha elmentek vagy reggel oda kellett bemenni, kézzel-lábbal tiltakozott a gyerek. Látszott is a nőn, hogy nem szereti a gyerekeket (pedig neki is van 2), de türelmetlenül viszonyult hozzájuk, ezt meg is érezte a lányom,hogy nem szeretettel közeledett. Már oviba jár, mindkét óvónővel és a dadussal is jó a kapcsolatunk, nagyon szeretik a leányzót. 3,5 éves kislány anyukája.
2011. dec. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hűű, a lányom bölcsis csoportjában 20-an vannak .:((((((((
2011. dec. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!