Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem teljes a család, valaki...

Nem teljes a család, valaki még hiányzik. Éreztetek már ilyet, mert én folyamatosan ezt érzem?

Figyelt kérdés
Van már 3 kisgyerekem, de folyamatosan azt érzem, hogy még nem teljes a család, hogy még hiányzik valaki. Másnak is vannak ilyen érzései, vagy csak én vagyok ilyen csodabogár? Ha megint babát várnék, biztosan sokan furán néznének rám, miért akarok még egyet, főleg hogy a meglévők is kicsik még (3 éves, és két 16 hós). Nem szokott az ilyen zavarni, most se igazán érdekelne, csak kíváncsi vagyok a ti véleményetekre.
2011. dec. 17. 13:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nem éreztem ilyet, csak azt tudom mondani, hogy ha Te is meg a férjed is így gondoljátok és megengedhetitek magatoknak minden szempontból a 4., 5. stb gyereket, hát akkor miért ne?

Az meg kit izgat, hogy más mit gondol?

2011. dec. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nem érzek ilyet, és ez azért van, mert nem szeretnék több babát. Úgyhogy szerintem szeretnél még egy babát, és biztos csodabogárnak néznek majd emiatt, de hát már eleve furcsán néznek, ha kettőnél több gyereked van, nem? :)

Én legalábbis ezt vettem észre.


Ha babát szeretnél, és kellő hátteretek van, kellő türelemmel, akkor hajrá.

2011. dec. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Két gyerekünk van, valaki innen is hiányzik, ezért is tervezünk harmadikat. Úgyhogy megértelek. Úgy érzem, akkor lennénk teljes család, ha lenne még egy gyerekünk.
2011. dec. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én megértelek. Nekünk 2 évesek voltak az ikrek, mikor lányunk született, és rá másfél évre még született egy kisfiunk. Na akkor éreztem, hogy kerek a család.


Soha senki nem szólt meg és nem nézett ránk furán, hisz láthatják, hogy nem a semmire szültem őket, jól élünk és mindenük megvan.

2011. dec. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nem mondom hogy huj de jól élünk vagyis nem vagyunk gazdagok. De mindent meg tudtunk eddig adni nekik, és ezután se tűnik másképp a dolog.

Meg van minden oldalról nagyszülő, persze nem arra alapozunk egyátalán, de ez is számít azért szerintem. Külön élünk tőlük, forint hiteles a házunk hála Isten, az se sok.

Utolsótól, az ikrestől kérdezem, hogy ha szülnék mégegyet, akkor vele gyedre mennék ugye, de ha ő betöltené a 2t, és még járna időben az ikrekre a gyes, akkor igényelhetném azt, vagy csak az utolsó gyerek után járó egy gyest kapnám?

2011. dec. 17. 14:07
 6/12 anonim ***** válasza:

De fura..nem gondoltam h más is érez ilyet:O:)Bizony ám!Én is így voltam.Ne nevess,de reggelente,mikor ébredtünk,és kelt a lányom,úgy éreztem h valaki még kell,aki ébredjen..persze nem volt senki,de éreztem h 1-el kevesebben vagyunk,mint ahogy éppen érzem magam(te biztos érted,mit akarok mondani,Kérdező:)).Aztán 9 hónapja megszületett a fiam,azóta megszűnt ez a fura érzés.Mindig is szerettünk volna testvért,de nem egy hodályban lakunk,kicsit féltünk.De elférünk(a ház mondjuk nem visszhangzik:D),megoldottuk.Kellett a lelkemnek még egy várandósság,hogy megint babázhassak,hogy legyen egy tesó,és az ebből származó sok-sok öröm:)Reggelente annyian vagyunk,amennyinek kell:)

Ha anyagilag,idegileg,fizikailag megbírtok 4 gyerekkel,ne foglalkozzatok azzal ki mit mond,legyen csak teljes a család!

Sok siker,jó babázást!

2011. dec. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha megszünteted az ikrekre a gyest,akkor többet azt már nem igényelheted vissza,hiába vagy még ott időben.

szintén ikres anyuka

2011. dec. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Igen én is szoktam így érezni. Nálunk egy baba van, és én még azt is szoktam érezni, hogy biztos magányos a fiunk. Ráadásul a fiam imád babázni...

Én gyerekként is éreztem ilyet, akkor mindig könyörögtem, hogy milyen jó lenne még egy testvér:)

2011. dec. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én nem éreztem, csak utólag jöttem rá, amikor megszületett a legkisebb gyermekem, hogy Na! Most teljes a Család! :)

Vágytam rá, de én sem gondoltam, hogy ennyire :)


Ha mindketten akarjátok, hajrá, hamarosan nekiállhatok :)

2011. dec. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 zkriszti3 ***** válasza:
Ezt éreztem én is, szinte folyamatosan. Nem tudtam mi a bajom. Most már hárman vannak és nincs hiányérzetem ,teljes a család.
2011. dec. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!