Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 1,5 éves kisfiam tejefogai...

1,5 éves kisfiam tejefogai nem egyenletes fehérek, a metszőfogak szélei áttetszőek, a rágófogaknál pedig néhol erőteljesebb fehér foltok vannak. Ezek a jelek mire utalhatnak? Köszönöm.

Figyelt kérdés
2009. máj. 18. 11:47
 1/2 anonim ***** válasza:

na ezt a kérdést minha csak én írtam volna...

megkérdeztem fogorvostól azt mondta hogy vagy túl sok fluoridot kap (de nem szedünk ilyen tablettát meg ilyen ásványvizet se iszik szóval ez kilőve) vagy pedig a kezdődő fogszuvasodás jelei, szóval így is kezdődhet hogy fehér foltos lesz.

Én nem tudok mást tenni, gyakran mosom neki..ki még nem lyukadt hálistennek..:(

de azért elkeserítő mert mióta kint vannak a fogai azóta mosom neki és mégis ilyen lett, más nem egyáltalán nem mossa a gyereknek és rengeteg édességet eszik és mégsincs semmi baja...

ja meg persze a cukros leveket illetve azok cumisüvegből ivását is tiltja a doki nyilván.

Mi sajna cumisüvegezünk de nem lóg a szájában és nem iszik cukrosat.

Plusz nagyon gyakran kell kidobni vagy jól kifőzni a cumijait mert azon is megülnek a szuvasodást okozó bacik.

2009. máj. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az unoka bátyám mindhárom gyermekének feketén jöttek ki a fogak.Sajna ilyen is van.4-5 évesen nagyon csunya volt.Most maradandó fogaik vannak és azok nagyon szépek.18-év körüliek.A fogorvos azt mondta ,hogy öröklö.De az anyukának és az apukának is szépek. Na persze arra egyik sem emlégszik milyen volt a tejfoguk.A fogorvos mondta "akkor nekik is szép lessz". Ugy is let.

De ha gondolod vidd el dokihoz,hátha megnyugtat.

2009. máj. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!