Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy mondjam el a 3,5 éves...

Hogy mondjam el a 3,5 éves gyereknek komoly lelki sérülés nélkül, hogy apa el fog költözni?

Figyelt kérdés
Bár utána is bármikor tudnak találkozni, csak nem fog velünk élni. Nagyon kötődik az apjához, biztos nagyon nehéz lesz. Igazából csak ezért húzom az egészet. Tapasztalatokat várok.
2011. dec. 20. 17:24
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem te sehogy. Ezt az apjának kellene elmondania neki.
2011. dec. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

szerintem sok körítés nem kell ilyenkor.

lelki sérülést akkor kap ha a két szülö nem jön ki, vagy ha az apa eltünik ezek után, vagy ritkán jön csak.


persze fura lesz neki, de neked még jobban.

ha úgy érzed ez a megfelelö akkor magadra kell gondolnod, mert ha te tiszta ideg vagy akkor a gyereknek az a legrosszabb.


egyszerüen mond meg neki ezentúl apa máshol lakik, ahogy tud meglátogat, vagy mi megyünk.


ne köritsél és ne igérj olyat hogy sokat fog látogatni mert még nem tudhatod.

2011. dec. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A gyereket ismerve ez kevés magyarázat lesz. Most még próbálunk nem veszekedni, de sokszor biztos érzi a feszkót. Nem akarok addig eljutni, hogy mindenki sérüljön. Azért köszi a válaszokat, még apa sem tudja. Vagyis már mondtam, de nem vesz komolyan. Azt gondolja majd elmúlik. Pedig így lesz a legjobb mindenkinek..
2011. dec. 20. 17:38
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Van egy könyv a szeretet öt nyelvéről, ha abszolút úgy érzed, menthetetlen, nem érdekes, de ha egy kis reményt látsz, érdemes elolvasni. Engem a válásból húzott vissza, most már nagyon boldog a házasságom. (Nem jut eszembe a könyv címe sajnos, itt ajánlotta valaki, a scribd.com-on fent van.)

Ha mégis költözés lesz, szerintem együtt kellene megmondani. Először is akkor, ha férjed már felfogta, hogy mennie kell, esetleg megvan az időpont, jövő hónap, jövőhét, stb. Szerintem együtt kellene leülnötök és elmondani, kiemelve, hogy őt mennyire szeretitek, nehogy elkezdjen kombinálni ezzel.

2011. dec. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja és persze a pároddal előre megbeszélni, hogy mit mondtok, mert az egymás szapulása nagyon rosszul sülhet el (anyád nem bír ki engem, elzavar, stb.)
2011. dec. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, tényleg ez lesz a legjobb. Menteni már nem akarom, már próbáltam, de semmi értelme, nem működik.
2011. dec. 20. 17:58
 7/9 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólókkal, ne körítsd a dolgot. Mond el neki, hogy nem jöttök ki jól apuval és el kell költöznie. Persze mindig meglátogathatja, ott aluhat nála...

Az apjának is beszélni kell vele.

Minnél inkább védeni akarod és a lelki sérüléseket elkerülni, annál rosszabb lesz a helyzet. Biztos ki fog borulni és sírni fog, ez így helyes. De ha nem mondasz neki semmit vagy elintézed a dolgot pár szóval, annyira meg fog haragudni, hogy később már nem teheted jóvá.

Remélem segíthettem :) Kicsit ismerős a helyzet. Az én szüleim a mai napig folyton veszekednek, de nem váltak el és nem mondanak nekem semmit hogy ne érezzem miattuk rosszul magam. Mindig is úgy gondolták, hogy így jó nekem. Most 20 éves vagyok és visszagondolva nem lenne olyan rossz a kapcsolatom a szüleimmel, ha elmondták volna miért vesztek össze sőt, ha korábban elváltak volna most sokkal békésebb lenne a családom.

2011. dec. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
szerintem egyszerűen és nyugtasd meg hogy attól ő még mehet apához, és apa is jöhet hozzá. szerintem nem ettől sérülne hanem attól ha a ti a gyereket egymás ellen használnátok, hangolnátok. apával beszéljétek meg előre mikor és mennyit lehet vele a gyerek, és előtte sose vesszetek össze ezen. Persze lehet hogy nincs ilyen gondotok.
2011. dec. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

nem tudom segit e, nekunk apa utazott el fel evre.

egy hettel elotte kamerazott a gyerkoccel skypeon itthon, meg mondogattunk, hogy nem lesz itthon, de telefonon meg kameran at fognak beszelni (az en fiam megcsak most lesz 3 eves).

nyilvan hianyzik neki, nem mondta, de az osszes plussallat apával kezdodik (apamajom, apapatkány, stb), és apa enekel a tvben, apa vezeti a buszt, stb.

de nem hibaztatta, es amikor 3 honap utan visszajott, ugy borult a nyakaba, mintha csak a boltba szaladt volna le apa

szoval szerintem szepen lassan, fokozatosan, mindenkeppen apa bevonasasaval.

es igen, ezt apanak kell elmondania, nem neked.

a skype tenyleg sokat segit, gondolom nektek is lesz ra lehetosegetek, 3000 forint egy kamera, ha nem lenne (mi csak ezert vettunk, nem vagyunk nagy chatelosek)

2011. dec. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!