Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 25 hónapos a kisfiam, bölcsibe...

25 hónapos a kisfiam, bölcsibe fog járni. Mennyi időt szánjak a beszoktatásra?

Figyelt kérdés
A bölcsiben rám bízzák, azt mondták nekik az is jó, ha már első nap otthagyom, azaz nem maradok vele bent egyáltalán. Nekem ez egy kicsit drasztikusnak hangzik, szívesen várom a véleményeket, tapasztalatokat.
2011. dec. 23. 00:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez elég fura, hogy rád bízzák, ált. a bölcsikben kész 'forgatókönyv' van a beszoktatásra.

Fontos a fokozatosság, nekünk pl. bejött hogy minden nap 1 órával többet volt bent.

Első nap még együtt, aztán 2. nap 10 percet külön, harmadik nap 1 órát, csüt. már 2 órát, pénteken pedig 3 órát nélkülem. vagyis pénteken már csak beadtam, és ebéd után-alvás előtt mentem érte.

Második héten próbálkoztunk az ottalvással (sikerült is), majd szerdától bent is uzsonnázott a fiam.

Nekem fontos volt az első nap az az 1 óra, láttam a kicsit új közegben, figyeltem a gondozónőket, hogyan viszonyulnak a gyerekehez, és ezernyi kérdés merült fel bennem közben, amiket ott helyben meg is válaszoltak.

Mindenhol vannak szabályok, napirend, ezt meg kell ismerni ahhoz, hogy tudjatok alkamazkodni.


Összességében a beszoktatás nem ettől lesz 'hosszú', hanem az első 2-3 hónap szinte sorozatos betegségeitől.......

2011. dec. 23. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

2 hét alatt beszokott, de a bölcsisnénik diktálták a tempót.

És nálunk nem volt 3 hónap betegség, ez gyerekfüggő is. :)

2011. dec. 23. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
nálunk a gyerek igényeihez igazodva a gondinénik határozzák meg a beszoktatás idejét,de általában két hét.az első nap együtt voltunk ott egy órát,az udvaron voltunk,kilencre kellett menni.másnap kimentem tíz percre.harmadnap már egyedül volt az udvaron 1,5 órát.negyednap ott volt kilenctől délid egyedül,pénteken már ott is aludt.ebéd után megmutatták az ágyát,és olyan jól sikerült,hogy el is aludt.hétfőn úgy ment,mint pénteken,kedden már ott reggelizett,tehát nyolctól kettőig ott volt,csütörtökön meg már ott is uzsonnázott,tehát nyolctól negyed négyig volt.úgyhogy nekünk hamar és zökkenőmentesen sikerült.viszont barátnőm kisfia majd két hónap alatt szokott be,de ez gyerek függő(nem betegség miatt húzódott el ennyire.)
2011. dec. 23. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk 2 hét kellett a beszokáshoz, illetve én ennyit hagytam rá. Tulajdonképpen már a 4. napon ott aludt kisfiam, és akkor volt 2 éves, amikor elkezdtük. Szóval nagyon simán vette az akadályt, egyetlen alkalommal sem volt sírás, sőt, minden nap úgy kell hazarángatni a bölcsiből. :) Ez totál gyerekfüggő dolog...
2011. dec. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!