Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » El van maradva a kisfiam?

El van maradva a kisfiam?

Figyelt kérdés

Februárban lesz két éves, és sok szempontból olyan, mint egy csecsemő. Nem igazán lehet vele kommunikálni, a nem szabad, vagy csináld ezt, azt dolgokra nem reagál. (Persze lehet, hogy csak szelektív a hallása.) Beszélni alig beszél pár szót, kirakózni nem akar, a mesekönyv is kb. 5 másodpercre köti le. Rajzolni nem akar.

A lányom ennyi idősen már hallgatta a mesét több percen át, kirakózott, és elég folyékonyan beszélt, és gyönyörűen kidekorálta az előszobát (ne, ez nem hiányzik). Tudom, hogy vannak különbségek gyerekek közt, de a férjem állandóan azzal jön, hogy kórosan el van maradva a többiektől.



2011. dec. 23. 21:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mit mond a védőnő vagy a gyerekorvos?
2011. dec. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Az átlag két évesek tényleg mások, mint ahogy leírtad a kisfiad.

A kislányom 1 éves múlt, de a rajzolás, kirakó, formabedobó pl már érdekli, megérti az utasítást (az más kérdés, ha tojik rá...), néhány szót mond, és kézzel-lábbal is elmagyarázza amit akar. Azért ebből indulok ki, mert az 1 éves státuszon elvileg ezeket meg is kellett vizsgálni, és nálunk (szerencsére) nagyon alaposak.

A beszédfejlődés az még ráér, másféle játékokat esetleg próbáltál vele? Megnyugvásképp én kérnék véleményt a gyerekorvostól is.

2011. dec. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

1 éves státuszon nem találtak semmit.

A gyerekorvosunk 2 hónapja halt meg, azóta a körzeti orvoshoz megyünk, ő meg nem ismeri annyira, mindig sokan is vannak, csak felírja a gyógyszert, és kész.

Kisautót órákig eltologat. Meg nagyon szeret zenét hallgatni, van hozzá dvd is, azt nagyon szereti, mindig be kell neki kapcsolni. Már arra is gondoltam, hogy lehet, hogy sokat néz tévét, az állítólag nem tesz jót a fejlődésnek. A férjem meg azt mondja, hogy terhesen antibiotikumot kellett szednem, lehet, hogy az a baj.

A védőnőt felhívtam már, azt mondta, hogy majd januárban kijön. A beszéddel nincs baj szerinte, mert az anya, gyerét már mondja. De a lányom ennyi idős volt, amikor ő megszületett, és emlékszem, meg tudtuk beszélni, hogy mi lesz. Van ilyen mesekönyvünk, átnéztük, megértette.

Na, a fiam erre tuti képtelen lenne. Egyedül a Bogyó és Babócát hallgatja végig, de ott is inkább csak el kell mesélni mi van a képen, a sztori nem érdekli. Más mesekönyv nem érdekli, csak amelyikben dal van, azt kell neki elénekelni. Meg a tesóval kergetőznek, ugrálnak bújócskáznak egész nap.

2011. dec. 23. 21:31
 4/15 anonim ***** válasza:
Szemkontaktust felveszi?Mosolyogni szokott?
2011. dec. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nevelési tanácsadóba vidd el.Ez nem arról szól hogyan "neveld",hanem elmondja a szakember,hogy van-e vele probléma és hogyan tudnád fejleszteni a készségeit.Az én fiam 2,5éves.Ő ügyes értelmes,mégis járnunk kell,mert nagyon el volt magával és nem akart beszélni.
2011. dec. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Tényleg vannak különbségek a gyerekek között, meg eleve a lányok általában hamarabb beszélnek és több minden érdekli őket. Viszont ahogy a fiadat leírtad, az az átlagos 2 évesektől eltér. Ami nem feltétlenül baj, de érdemes vele szakemberhez fordulni.

Védőnővel mindenképp beszéld meg, kérd meg, hogy javasoljon valakit. Nevelési tanácsadó is jó, vagy lehet esetleg fejlesztő pedagógushoz, esetleg gyermekpszichológusoz is vinni. Ha Pestiek vagytok, vagy környékiek, akkor tudok javasolni egyet.

2011. dec. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

enyém a napokban múlt el 2 éves. nagyon hasonlóan viselkedik a fiadhoz.

mi már jó pár körön túl vagyunk, nyáron kezdünk el uána járni mi lehet a baj.

az eredmény: nagyon okos a fiam... ennek örülök, de ezzel sokat nem segítettek :) mondjuk ő nagyon partner a játékokban, pl. festés, legozás, gyurmázás, ezekkel meg nagyon sok mindent meg lehet ismerni, folyamatosan mondom ugye mit csinálok, mit festek, mit építek...


én úgy gondoltam nem érti az utasításokat azért nem teszi meg, a szakemberek szerint meg mindent ért csak makacs.

hát én meg bekeményítettem. ha kérek valamit, pl. vegye fel a földről a macit, és nem teszi meg, akkor megfogom, odahúzom a macihoz, megfogom a 2 kezét, és felveszem vele a macit. volt jó pár hiszti ezekből, így számomra is világossá vált, hogy ő tényleg nem akarja megtenni amit kérek. de sokat is fejlődött, tudja, hogy így is úgy is meg kell tennie ezért sokszor elég kérni :)


azzal, hogy nem érdekli a mesekönyv én se tudok mit kezdeni :( illetve érdekli őt, 2 percig, csak olyan gyorsan lapoz, hogy nem tudok neki mesélni. ha meg visszalapozok megy a hiszti :/

2011. dec. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Jó, ha utánajártok, mert biztosat csak a szakember fog tudni mondani.


Viszont:

- az öcsém 3 évesen sem tudott beszélni, majd az óvodában viccen kívül 2 héte alatt megtanult teljesen helyes összetett mondatokban kommunikálni.

- a szomszéd kislány elmúlt kétéves, de csak néhány szót mond, mondatokat egyáltalán nem

- a mesehallgatást meg kell tanítani a gyereknek. Én kb. három hónapos kora óta mondok mesét a kisfiamnak, amikor már ülni tudott, elkezdtünk könyvekből mesélni. Ennek ellenére, amikor akkorka volt, hogy rájött, lapozni kell a könyvet, olyan gyorsan lapozott, hogy képtelenség volt úgy olvasni:) Akkorra már tudtam kívülről a keménylapos könyveket, így nem volt gond. Olyan kétévesen, éppen az Anna-Petivel (ahol kevés szöveg van egy lapon), végül megtanult mesét hallgatni. Úgyhogy ezzel szerintem semmi baj nincsen. Viszont a mesenézéssel valóban valamennyire hátráltatod a folyamatot, hiszen ott nem kell várni a következő képre.

- nem minden gyerek kezd kirakózni kétévesen, pláne nem 22 hónaposan. Nézd meg a dobozt, a 12 daraboséra az van írva, hogy 3 éves kortól.

- nem mindegy, hogy mivel szeretnéd rajzoltatni a kisfiadat. A ceruza nem minden gyereknek jön be. Vegyél ujjfestéket, pasztellkrétát, szenet. Ezekkel viszonylag ügyetlen kis kezek is tudnak alkotni. És nagyon nagy lapot adj neki, akár A/1-eset, ami az egész asztalt beteríti. Segíts neki te is maszatolni ugyanarra a papírra. Készítsetek közös képet. Ami kész, tedd ki a falra, hadd lássa mindenki, milyen szépet készített a gyerkőc. Lehessen büszke rá.


Én ebben, amit leírtál egyedül azt tartom aggasztónak, hogy nem reagál az utasításokra. Ez gond lehet, de a többivel, akár még így együtt sincs nagy baj.

Szerintem akaratlanul is a kislányodhoz hasonlítod, aki ilyenkor már sokmindenben nagyon ügyes volt.

2011. dec. 24. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

korai fejlesztobe vidd el

szerintem nincs baja, foleg hogy te meg a ferjed megnyugodjatok (a nevelesi tanacsado 3 eves kortol van)

egyebkent a fiamat se erdekeltek a formabedobok, szelektiv a hallasa, a mesekonyvet se szereti, es csak az elso szotagot mondta

(az enyemnek semmi baja, csak tul engedekenyek voltunk, mi is jarunk pszihologus-pedagogushoz, es ennyi)

napirendje van e, rendesen alszik e, stb

2011. dec. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ferenczi Éva Gyógypedagógus, oligofrénpedagógia-logopédia szakos tanár Terápiás lovas oktató, Dévény-módszer (speciális manuális technika)Nos mi ő hozzá járunk 2éves kora óta az érdi nevelési t.a-ba és azt mondta nagyon jól tettük,hogy időben vittük.Én vagyok aki a Nevelési tanácsadót ajánlotta.Nálunk 0évestől 20évesig lehet menni.Ingyen.A védőnőm azt mondta minek viszem....
2011. dec. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!