Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam 5 és fél éves, és még...

Kisfiam 5 és fél éves, és még nem tud biciklizni. El vagyunk maradva?

Figyelt kérdés
Az a baj, hogy még pótkerékkel sem tudja tekerni, nagyon gyámoltalan. Szerintem gyengék a lábai, mert el sem tud vele indulni, csak ha belökjük. Ha elindul, és a bicikli rábillen a pótkerékre rögtön megijed, és leugrik róla. A másik gond, hogy fél az úttestre kimenni, pedig nem forgalmas az utcánk. Ha nagyon messze jön egy autó, rögtön lekotródik az útról, mert fél hogy elüti, pedig ott vagyok mellette. Mégis hogyan tudnám vele megszerettetni a biciklizést? Már az is haladás lenne ha nem félne tőle ennyire. Vagy nem vagyunk vele elkésve? Most lesz nagycsoportos. Adjatok tanácsokat, és ötleteket!
2008. aug. 19. 17:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem hagyjátok rá. Ha nem tanul meg csak 30 évesen akkor sem veszít semmit. Egyébként meg ha ennyire fél az autóktól akkor nem is szabad vele az úton gyakorolni. Amúgy sem vinném ki a gyerekem. Az enyém most tanult meg ő csak 1 évvel fiatalabb a tiednél. De nem engedem az útra.

Még anyukámék sem engedték, pedig ott nincs forgalom. Szóval hagyjad. Valószínű még nem elég érett hozzá. Nem hiszem,hogy a lábával van gond. Hanem csak a félsz az egyensúlyvesztéstől,az autók, tehát mindentől ami kicsit bizonytalanabbá teszi a dolgot.

Jövőre is ráér.

2008. aug. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%

Nem nagy neki esetleg a bicikli?

Lehet, hogy túl magas, túl sok erőlködésbe telik, ezért nem élvezi.

Kétkerekűvel én is csak 7 éves korom körül tanultam meg, de egész pici, kerékenpedálos háromkerekűvel már 3 évesen nyomtam.


Nincs a rokonságban, a szomszédságban, közeli játszótéren hasonló korú gyerek (vagy még inkább több), aki szeret biciklizni? Oda kellene hordani a tiédet is gyakran a biciklivel együtt, a gyerekek szeretnek utánozni, meg irigyek is, olyan nincs, hogy a másik biciklizik, ő meg nem! :) Biztos megfigyelted már, ha az egyik játszik valamivel, akkor a másiknak is az kell, még ha addig fél éve nem is nyúlt hozzá.

2008. aug. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%

anyukám 63 éves és még nem tud biciklizni. Meg úszni sem. Úgyhogy szerintem ráértek...


egyébként én úgy tanultam meg biciklizni, hogy a támkerekek mellet egy bot (ásónyél) is fel volt rögzítve a biciklire, úgy, hogy hátrafelé és felfelé lógott ki. Ezt apukám tudta fogni és a kis billenéseket ki tudta védeni, amíg bártabb nem lettem.

2008. aug. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Biztos nem nagy, leér a lába. De már állítottunk az ülésen így is, úgy is, de nem megy. De tényleg lehet hogy éretlen, majd fokozatosan próbálkozunk. Köszi a válaszokat!
2008. aug. 19. 17:35
 5/13 anonim ***** válasza:
64%
Az én lányom hétéves és esze ágában sincs megtanúlni biciklizni,én cipelem mindenhova biciklivel még jó hogy kis vékony a drágám,én nem erőltetem az apja annál inkább de mindíg sírás a vége.Eggyáltalán nem érdekli a biciklizés amióta meg elmondtam neki hogy én 11 éves koromba tanúltam meg biciklizni pláne nem.Egyébként a te kisfiad szeretne megtanúlni csak nem mer?Szerintem malyd ha látja azt hogy egyre több ovistársa megy biciklivel az oviba biztos megjön a kis bátorsága,ő ilyen kis bátortalan malyd változik meglátod.Malyd eljön az az idő mikor magátol előveszi a kis bicikliét és próbálkozni fog önálloan,eggyáltalán nem vagytok elmaradva,mondogasd neki hogy ha megtanúl biciklizni milyen sok hejre eltudtok malyd menni.
2008. aug. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
73%

Én 3 évesen már tekertem,viszont a hugomat 9évesen tanitottam meg biciklizni.Addig nem is érdekelte,hogy nem tud,csak csúfolták.

Szerintem ha olyan helyen próbálnátok,ami nem olyan forgalmas és ráérezne,hogy ez nem is félmetes,biztos menne.De ha nem se marad le.Bizzátok rá!

2008. aug. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
37%
félelmetes:)
2008. aug. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2008. aug. 20. 15:07
 9/13 anonim ***** válasza:
74%
Én is nagyon későn tanultam meg biciklizni és nagyon féltem. Most felnőtt fejjel tudom, hogy azért, mert nem ért le a lábam, ha a nyergen ültem és ettől nem éreztem magam biztonságban. Arra is emlékszem mikor a bicajt vették, hogy ráültettek és a pedálra is alig ért le a lábam, de a felnőttek megállapították, hogy ez nem baj, mert sokáig jó lesz. Ja, úgy pláne, hogy rá se mertem ülni, mert nem az én méretem volt. De ez nálatok nem gond ahogy írtad. Úszni is nagyon nehezen tanultam meg. (Igaz nem vártam 63 évet:-) ezen nagyon kacagtunk aranyos volt.) Azt is mondják az okosok, hogy ha a gyerekek valamilyen diszes problémával küzdenek: diszlexia, diszgráfia stb akkor van némi összefüggés az úszás és biciklizés megtanulásával. De erre is rácáfolt egy ismerősünk diszes kisfia, hiszen úszik mint a hal és biciklizik is. Én meg alig tudtam megtanulni úszni, bringázni mégse vagyok diszes. Lehet, hogy valami rossz emlék ami tudat alatt gátolja a gyereket. Ne izgulj, majd megtanulja, vagy nincs a környéken hasonló korú gyerek akitől látná, hogy nem kell félni? Az is segíthet. Annak meg örülj, hogy van veszély érzete az ellenkezője rosszebb lenne, szétizgulhatnád magad, mikor vasalja ki egy autó. Majd ez is helyre kerül idővel.
2008. aug. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
64%
Az én kislányom is 5 és fél éves, és nem tud biciklizni. A méret pont megfelelő lenne neki, de ő is egyet-kettőt teker, aztán elfárad, vagy megunja. Én úgy vagyok vele, hogy most nem erőltetem, majd tavasszal újra elővesszük. Viszont ami nagyon bevált, hogy vettünk neki egy rollert, hogy érezze egyáltalán a mozgást, meg az egyensúlyozást, és azt nagyon élvezi és ügyesen hajtja is magát.
2008. aug. 21. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!