Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mivel adjátok be a Smecta port?

Mivel adjátok be a Smecta port?

Figyelt kérdés
2 éves múlt a fiam, próbáltam teába, pudingba, joghurtba keverni, de amint megérzi, hogy valami "nem stimmel" - hiába próbálom - nem tudom megetetni vele. Ti mibe keveritek, tudtok valami praktikát?
2011. dec. 25. 16:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem jobban jársz, ha mással helyettesíted. Az én lányom évek óta nem issza meg... :(
2011. dec. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Egyedül Pepsibe, vagy Coca-cola-ban nem vette észre (csak akkor adtam neki ebben, ha valami rossz ízű gyógyszert kellett bevennie).

Most már inkább egy fél szem széntablettát oldok fel neki (hatásosabb is), mert ezt bármiben megissza.

2011. dec. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
vízbe. szerencsém van a kisfiammal, mert minden gyógyszert megiszik, még ha kicsit rossz ízű akkor is.3 éves lesz februárba.
2011. dec. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
kakaóba,jó sok kakaóporral
2011. dec. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
38%

semmivel, mert a Smecta por meg a széntabletta is hasfogó, így ellenjavalt hasmenés esetén, mert a vírusoknak baktériumoknak mielőbb távozni kell a szervezetből, annál rövidebb lesz a betegség.

Úgyhogy én soha nem adok ilyet hasmenés esetén.

2011. dec. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó válaszoló: hasmenése nem csak vírus esetén lehet a gyereknek... Az én kisfiamat például a fogzás iszonyatosan meghajtja. Minden foga előtt iszonyat savanyú szagú hasmenéses kakija van jó pár napig. Ilyen esetben igenis kell valamilyen hasfogó, illetve emellé célszerű adni pl. Normaflore-t is, napi fél ampullányit.

A smectát egyébként pár csepp vízben feloldom, és egy kis mérőedénnyel (ambroxolban volt benne) együtt odaadom neki, így magától megissza, és nem érzi azt, hogy én akarok beadni neki valamit. Tök ügyesen kiszürcsöli a mérőpohárból, aztán iszik rá egy kis vizet.

2011. dec. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én míg kisebbek voltak reszelt almával adtam a gyerekeimnek. CSak egy keveset reszeltem, kb. 2-3 kiskanálnyit. Utána kaptak vizet. Két évesen már megették így. Most (3-6 évesen) már kevés vízben oldva is megisszák, ha kell.
2011. dec. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A hasfogóknál jobb a reszelt alma,rizs,répa. Ezek nem csak fognak,hanem "gyógyító" hatásuak is,belgyógyász szakorvos mondta.

Egyébként,ha hiszitek,ha nem,vírusos vagy bakteriális hasmenés esetén tényleg nem célszerű széntablettéát,vagy egyéb hasfogót adni a gyereknek,tovább tart a felépülés.

ha már vizes hasmenés van,tehát percek alatt átfolyik a folyadék is valakin,akkor szoktuk javasolni,a legtöbben nem rendeltetésszerűen használják a széntablettát.


HA szükséges : akkor nutella,méz,kakó,lekvár, ezek jól enyomják az izét

2011. dec. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat, hasznosak!!

Végre sikerült kilábalni a hasmenéses időszakból.

2011. dec. 27. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!