Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másfél éves kislányom arcán...

Másfél éves kislányom arcán száraz foltok vannak, már hónapok óta. Az mi lehet?

Figyelt kérdés
Voltunk bőrgyógyásznál, aki azt mondta, hogy simán száraz a bőre. De csak az arcán és foltokban? Állandóan kenegetem neki, de semmit nem javul
2011. dec. 31. 15:23
 1/9 anonim ***** válasza:

ha mondjuk a hideg csípi ki és attól száraz akkor igen, csak az arcán.

lehet nem jóval kened. mit írt rá?

próbáld ki, hogy vattára teszel olivaolajat és azzal kenegeted :)

2011. dec. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez ekcéma, az én gyerkőceim is ilyen bőrűek.Írt rá a doki vmi kevert krémet.Kend neki vmi olajos krémmel.Vagy ajánlom a babé fürdetőjét, testápolóját.
2011. dec. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

tényleg jók a gyógyszertári kence-ficék.Ha hajlamos a száradásra,az ekcémára,akkor simán lehet, hogy egyszer kicsípte a szél, és azóta nehezen gyógyul.

Az én kezem pl olyan, hogy ha jön a hideg,szelesebb idő, és egyszer nem veszek fel kesztyűt(elég ha csak 5 percig vagyok kint kesztyű nélkül)akkor úgy kiszárad,kirepedezik, hogy komolyan hónapokig kell kenegetnem.Sokszor véresre reped.

Szóval van ilyen bőrtípus, valami jó zsíros krémmel kéne bekenni,de tényleg kérdezz rá a dokinál, mert amit egyszer a fiamnak kiírt szintén ekcémára(neki a nyakán lett folt a fogzás miatt)az nekem kiváló volt a kezemre:)

2011. dec. 31. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

DM-es krémmel kenegetem, de bizony úgy néz ki, az nem elég rá. Van, mikor helyre jön - pedig akkor is kenem- aztán egyszer csak újra előjön. De akkor ez normális, mert féltem, nehogy úgy maradjon neki. Mmint a helye :( Pont az arcán...

Akkor veszek vmi más kenőcsöt. Köszönöm a válaszokat!

2012. jan. 1. 13:33
 5/9 anonim ***** válasza:
Fiam laktózérzékeny, neki ettől jönnek ki ilyen száraz foltok az arcán, vagy a testén.
2012. jan. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kenjed neki mert viszkethet neki nagyon.
2012. jan. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kend gyt krémmel, vagy sima szűz oliva olajjal!

Nálunk a gyerekeknek CSAK a lábszáruk száraz. Nem allergiásak, de a lábuk rémesen száraz, szinte pikkelyes. Volt. A fürdővízükbe 1 bögre tejet és 1 ek olivaolajat teszünk. Ez sokszor elég is. Ha meg nem, akkor még pluszban bevetjük az olivaolajozást vagy a gyt krémezést.

Ha kimentek a levegőre, kend be akár vagy a gyt fürdetővel, vagy a DMben is kapható időjárás krémmel.

2012. jan. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Anyatejes volt, 16 hónapos koráig szoptattam, tápszert 4 hónapig kapott mellette, most egy hete egyáltalán nem, a foltok meg - egyelőre - eltűntek. Viszont egy dl tejet kap minden nap. Lehet, hogy a tápszertől volt? De akkor elvileg a tejtől is kéne, nem?

Az a gyt krém, az melyik? :)

2012. jan. 3. 23:04
 9/9 anonim ***** válasza:

Mien tápszer volt?

Gyt krém, az a gyógyszertári krém.

2012. jan. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!