Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csúnyán beszélő kisgyerekkel...

Csúnyán beszélő kisgyerekkel barátkoztatnád a lányodat?

Figyelt kérdés

Egy ismerős anyukával és kisfiával szoktunk játszóterezni, eljárni ide oda. Amúgy jófej az anyuka, jól elbeszélgetünk, nem olyan uncsik a séták, boltba járás stb. Viszont a kisfia nagyon káromkodik, irtó csúnya szavakat használ, a lányom meg persze veszi át. Nagyon rossz érzés nekem hallgatni mikor a pici két évesem le k.vaany.áz meg ilyenek. Én persze elmondom neki hogy ez nem szép meg nem szeretem ezt hallani stb.

Az anyuka nem szól rá a kisfiára max.egy mosolygós ejnye bejnyével. Mindig elmondja hogy úgyis összeszedi az oviban is majd a csúnya szavakat a lányom stb. ami biztos igaz, de akkor is olyan rosszul viselem. Szakítsuk meg velük a kapcsolatot? Maradjanak megint a magányos séták ? Egyébként meg olyan jól eljátszanak együtt, jót is tanult tőle a lányom (motorozás, biciklizés)



2012. jan. 3. 12:15
 1/8 anonim ***** válasza:
szerintem minden gyereknek van ilyen korszaka, megtanulja, hogy neked és otthon és hol ne használja ezeket a szavakat, vagy mehet büntibe.
2012. jan. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hasonló kérdést már én is feltettem.Sok támadást kaptam,hogy miért akarom a gyerekemet ennyire kímélni mindentől. Én gyerekkori barátnőmmel jártam pont így. Én megszakítottam inkább a kapcsolatot,ill. csak gyerekek nélkül találkozunk. Azóta minden renden van és lettek "új" barátai a fiamnak. Nem gondolom,hogy így kell indítani az életüket.
2012. jan. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Aha az a baj hogy olyan kevés errefelé a kisgyerekes anyuka legtöbbnek nagyobbak a gyerekek ill. már dolgoznak stb. Olyan uncsi mindig mindenhova egyedül járni, meg nekem is olyan jó volt végre másik felnőtt emberrel beszélgetni, de tényleg nagyon zavaró számomra.

Most akkor válasszam el a lányomat a kisfiútól? Egyébként meg úgy kedveli mindig emlegeti stb. Nem tudom mikor csinálok jobbat/rosszabbat.

2012. jan. 3. 12:39
 4/8 anonim ***** válasza:

12.30-as vagyok

Ezt neked kell eldönteni.Tudom,nagyon nehéz.Ezért írtam a saját tapasztalatomat.Én is hetekig agyaltam rajta.

2012. jan. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
ha megtanítod a lányodat, hogy ne használja a szavakat, akkor minden gond nélkül tallkozhattok
2012. jan. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem olyan egyszerű egy kicsi gyereknek elmagyarázni,hogy nem szabad ezt mondani. max. úgy, ha azt mondod neki,hogy a barátja buta,hogy így beszél. Akkor hogy nézzen fel a nagyobb barátjára ha buta?
2012. jan. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen nagyon nehéz egyáltalán nem érti neki miért nem szabad a másiknak meg igen?? 2 éves...nem 5. Nem beszélve hogy nekem is tökre bántja a fülemet hogy kicsi 2.5-3 éves kisfiú és akkor fennhangon káromkodik...És eszembe jut hogy ő még nem jár közösségbe, akkor honnan szedi? Nyilván otthonról...
2012. jan. 3. 13:13
 8/8 anonim ***** válasza:

Nyilván. Nehéz,mert anyukának nem mondhatod,hogy neveld már meg a gyereked. Mérlegelj,mi fontos ebben a kapcsolatban és mennyire. Hogyan viszed majd az oviba a lányod,hiába mondod,hogy nem otthon tanulta.Ott majd téged néznek le más szülők.....

Majd írj,hogy hogyan sikerült megoldani a problémát!!

2012. jan. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!