Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Éppen költözünk, hogy oldjam...

Éppen költözünk, hogy oldjam meg, hogy ne viselje meg nagyon a két és fél éves fiamat?

Figyelt kérdés
Eddig a mamával egy házban laktunk/lakunk de külön lakrészen. Mindennap járunk a házhoz(ahova költözünk) újítgattuk,felhoztuk a dolgainkat,most ott tartunk,hogy kész a beköltözésre! Szegénykémnek,mostanában sok új dologgal kellett szembenéznie,többek között megszületett a kistesója is! Költözzünk fel egyik pillanatról a másikra? Vagy fokozatosan? Mivel közel lakunk a mamához,így mindennap meglátogatjuk majd!
2012. jan. 4. 14:46
 1/7 anonim ***** válasza:
szia!Sztem fokozatosan!nekünk az emelet lett kész kb 3 hónapja.Míg készült nagyon sokat feljártunk meglesni Apát..Mikor kész lett pár hétig egy másik rendesen ágyban altattam fent a szobájában délutánonként.És még igy is megviselte...Sokáig átjárt hozzánk,többször felébredt.Nem sírt,nem félt semmi ilyen csak szokatlan volt neki h külön szoba,új ágy és persze h mi nem vagyunk vele..de kb másfél hónapja szépen elalszik van h egyedül is nem jön már át hozzánk.sok energiánk van benne de megérte.így jobb neki is és nekünk is.pláne h kistesó is van...sztem először pár órákat töltsetek ott el,aztán már lehet egy alvást,csináljatok ott vmi közös programot.szobáját rendezgesse ő ahogy tudja.stb...aztán már lehet több időt és végül meg ott ragadtok:)könnyü költözést...
2012. jan. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
mármint h nektek van kistesó nem nekünk:)kicsit össze-vissza lett de fél szemem a lányomon:)
2012. jan. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Már volt,hogy itt aludtunk,de nagyon nehezen aludt el,pedig a saját ágya,ágynemüje,plüssei is itt vannak.Éjjel sokszor felébredt,sírt,reggel pedig rögtön mennünk kellett mamához! Többször volt,hogy vissza kellett vinni mamához éjjelre,mert nem volt hajlandó itt aludni! Délután meg mégúgyse:( Minket is megvisel,nehéz átszokni,szegénykémnek meg mégnehezebb!
2012. jan. 4. 15:07
 4/7 anonim ***** válasza:

Mi már kétszer is költöztünk 3 éves lányommal. Az elsőre alig emlékszik, csak 1 éves volt, a másodiknál pedig 2 éves. Akkor ráadásul másik városba is költöztünk, így csak egyszer járt a mostani lakásunkba, mielőtt költöztünk volna. Utána mindnet felraktunk a teherautóra, és az új lakás előtt vártuk. (mi előbb értünk fel)

Hagytuk, hogy a saját szobáját ő "rendezze be", hogy hol legyen az ágya...stb. Néhány napig furcsa volt neki, volt, hogy a másik irányba indult pl el, ha a konyhába akart menni...ilyesmik.

De semmi komolyabb.

Szerintem nálatok is célszerűbb lenne, ha eldöntenétek, hogy mondjuk pénteken átköltöztök, és akkor nem érzi azt, hogy még vissza lehet menni. Mostantól ez van, a mamához meg átmegyünk majd.

Lehet, hogy kicsit drasztikusnak tűnik, de hamarabb elfogadja....

sok sikert:)

2012. jan. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is a "hirtelen verzió" híve vagyok. 18 hónapos fiammal költöztünk. 1-2 alkalommal jött velünk, amikor ránéztünk a festőre vagy elvittünk valamit. Aztán egy hétvége alatt átpakoltunk és este már ott aludtunk. Semmi gond nem volt, én rosszabbra számítottam. Végül is a bútorai, a játékai, a szülők stb. ugyanaz maradt körülötte. Egy -két nap alatt belakta a lakást, teljesen otthon lett. Eleinte megijedt az új zajoktól, forgalmasabb helyen vagyunk, mint régen, de egy hét alatt azt is megszokta. A szüleim viszont most is hiányoznak neki, mert előtte mi is együtt laktunk. 3 hónap telt el, de még mindig többször is emlegeti őket napközbe is. Ettől független én úgy gondolom, hogy egy elhúzott költözés csak összezavarja.
2012. jan. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mi igaz csak telken belül költöztünk másik épületbe, de nem volt gond.

Reggel a keresztanyja elvitte magához, mi átköltöztünk és másnap reggel már az új házba jöttünk haza.

Nem volt gond, pedig az új házzal külön szobát is kapott, mert addig velünk aludt.

2012. jan. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Olyan jó ezeket olvasni,de nálunk nem fog ilyen egyszerűen menni az biztos! Mert amikor ott akartunk aludni akkor nagyon sírt,egyszerűen nem tudtam megnyugtatni:(
2012. jan. 5. 09:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!