Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kell e tudni egy 28 hós...

Kell e tudni egy 28 hós gyereknek az alábbiakat?

Figyelt kérdés

-kört rajzolni

-szobatisztának lenni

-egyedül öltözni

És normális az, ha egy óvodában főzelék az ebéd, akkor nincs leves? Idéntől még nem kötelező az ovi 3 éves kortól, ugye?


2012. jan. 5. 18:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Szabályos kört nem,de az én 22hónaposom már rajzol körhöz hasonlót.

Szobatisztaság és öltözésre a válasz,NEM.

Levesnek kellene lenni,az ovit nem tudom.

2012. jan. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az enyém is rég óta (fél éve) rajzol kört, 27 hónapos. Egyedül letolja a nadrágot, bugyit, ráül a bilire, pisil, majd megtörlöm és felöltözik. A pulcsit és body-t nem veszi le/fel egyedül (a bodyt kipatentolja).

20 hónapos kora óta nappalra szobatiszta (általában wc-re jár, néha bilizik csak míg én nem tudok segíteni mert épp etetem a kisebbet).

De ezekkel még egyáltalán nincs lemaradva, ne aggódj.


Az ovit nem tudom én sem.

2012. jan. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
az ovis kérdésedre: 2014-től lesz kötelező 3 éves kortól.
2012. jan. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

kisfiam 2,5 éves, vagyis 30 hónapos

- kört nagyjából tud csak rajzolni, nem szabályos kör

- nem szobatiszta (nyáron már bilizett, de ahogy rossz idő lett, és nadrág kellett visszaesett teljesen, a mai napig elüldögél a kakában is, nem is szól, félek is mi lesz így)

- egyáltalán nem tud egyedül öltözni, a zokniját tudja csak levenni :)

- ovis dolgot nem tudom, mert még nem ovis, de a tied hogy lehet ovis 28 hónaposan?

- 2014-től lesz csak kötelező a ovi 3 éves kortól, mert még kevés a hely, építenek majd új ovikat meg bővítenek, rámegy egy halom pénz, aztán 2014-ben majd jön egy új kormány és eltörli ezt a rendelkezést

2012. jan. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 28 hónapos lesz 15-én.

Kört nem tud rajzolni.

Szobatiszta éjjelre, nappalra.

Egyedül levetkőzik teljesen (nagykabáttól az alsógyatyáig. Egyedül vissza tudja húzni a nadrágot és az alsógatyót, harisnyát wc-zés után. Ezen kívül felveszi egyedül a zoknit, csizmát, sapkát, és ha pont jó helyre megy minden akkor apólót is.

Oviról nem tudok nyilatkozni.

2012. jan. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kislányom 30 hónapos korában szokott rá a bilire.

Kört már előbb tudott rajzolni, lévén hobbim a képzőművészet, így foglalkozok vele ezügyben.

Öltzöködni csak részlegesen tud. Azaz alsóneműt, pólót, szoknyát már fel tud venni, de a cipzárral, gombbal még nem tud igen mit kezdeni, azaz belebújni a ruhába tud, de mást még nem. A bölcsiben azt mondták, hogy ez még nem baj.

22F

2012. jan. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!