Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha december elején tölti a...

Ha december elején tölti a kisfiam a 3 évét, akkor már decemberbe kötelező az óvodába beadni? S mikor kell előjegyzésbe vetetni, hogy ne maradjunk le a létszám miatt?

Figyelt kérdés
2012. jan. 6. 09:11
 1/10 anonim ***** válasza:
20%
Ahol laksz, ott nem szoktál hasonló korú gyerekeüket nevelő szülőkkel beszélgetni?
2012. jan. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Március-április-május környékén vannak az oviban a beiratkozások. Felhívod az ovit és megkérdezed, hogy náluk mi a helyzet. Amikor mondják, elviszed magaddal a gyerek iratait és beíratod, megbeszélitek, hogy mikortól mehet a beszoktatás, egyáltalán nálatok hogyan működik, stb.
2012. jan. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

2014-től lesz kötelező. Ha lesz férőhely felveszik,ha nem, akkor nem. Ha visszamész dolgozni, nagyobb az esélyed, hogy igen.

Ha van ismerősöd az oviba, akkor is nagyobb eséllyel indulsz.

Május első hetében van a beíratkozás, már most érdeklődj a körzetes oviban.

2012. jan. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Azért kérdeztem,mert nem szeretnénk lemaradni.

2012. jan. 6. 09:53
 5/10 anonim ***** válasza:
2 éves volt a lányom, amikor be kellett iratni májusban, majd mikor betöltötte a 3. évet másnap ment oviba.
2012. jan. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Csak azt nem tudom,hogy nagy baj-e,ha a decembert kihagynánk?Vagy akkor már kötelező menni?

Sok kis programok vannak decemberbe az oviba,de lehet,hogy a beszoktatás alatt ez nem lenne túl jó.

2012. jan. 6. 10:20
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem vidd nyugodtan. A decemberi programok legalább még érdekesebbé teszi neki az ovislétet. Könnyű beszoktatást!
2012. jan. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Pont akkor a legkönnyebb a beszoktatás, amikor sok érdekes program van:)

Nálunk tavasszal van a beiratkozás és úgy volt kiírva, hogy azt kell beíratni, aki a 2010-2011 tanévben tölti a 3. évét.

Az én gyerekem márciusi, 2011. márciusában töltötte a 3.évet, be kellett íratni.

Ha decemberben tölti a 3. évet, akkor vinned kell a tavasszal beíratni. Hónapok óvodánként eltérnek.

2012. jan. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

én fiam is december elején tölti a 3 évet.

nálunk májusban lesz a beiratás.

2 oviba íratom be, egyikben van minicsoport, így ha sikerül a szobatisztaság szeptemberben már oda megy (most bölcsis).

ha nem sikerül akkor a másik oviba fog járni, egyébként is ez lenne a jó, mert közel van és szimpatikusabb de nem szeretném 2 hónapra visszavinni a bölcsibe, viszont itthon se tudok maradni vele.


kötelező meg majd 2 év múlva lesz az ovi, kiestek belőle

2012. jan. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kislányom májusban lesz 3 éves, mikor megszületett, már akkor beadtam az előjelentkezését a helyi oviba. Májusban már mehet is egyből oviba, lesz helye.
2012. jan. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!