Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A kötelező 30napot, amit le...

A kötelező 30napot, amit le kell dolgozni azt ebben az évben, kell december 31. ledolgozni, mert már több variációt is mondtak nekem illetve hallottam? (Mert eddig még nem közvetítettek ki és így nem lesz meg az idei 30 napom. )

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A 30 napos kötelező közmunkáról szeretnék kérdezni, hát, ha valaki tud segíteni!


2011. okt. 5. 12:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Milyen kötelező közmunka? Te valamit nagyon benéztél.
2011. okt. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Segélyen vagyok,és hogy jövőre is kapjam,(mert sajnos nem tudok elhelyezkedni pedig nagyon szeretnék) ezért kötelező 30 napot kell dolgoznom ez a közmunkás.
2011. okt. 5. 12:38
 3/8 anonim ***** válasza:

igen idén kell....1tipp


vmelyik ismerősöd jelentsen be háztartási munkára h nála dolgozol....nem kell sem fizetnie sem elszámolnia senkinek erről csak 1000 Ft regisztrációs díjat kell befizetni az apehnak amit persze te kifizetsz így neki semmi dolga nincs csak a bejelentés....munkaviszonynak számít és jövőre kapsz segélyt..ajánlatos a 2 hónapi bejelentés h minden kerek legyen ne legyen kötekedés...

2011. okt. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Andizsuzsi ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy idén kell 30 nap ahhoz, hogy jövőre is kaphass ellátást.

[link]

2011. okt. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a tippet utána érdeklődök majd.

Holnap kell bemennem a Munkaügyi Központba majd mondom akkor,hogy szorít az idő és idén kell teljesítenem a 30napot valahogy.

Annyira bosszantó,hogy az Önkormányzatnál meg a Munkaügyi Központba is más mást mondanak,vagy azt,hogy ők ezt nem tudják.

2011. okt. 5. 13:13
 6/8 anonim ***** válasza:

ha nagyobb városban élsz akkor a munkaügyi központ a munkát biztosító ha faluban akkor persze az önkormányzat....munkaügyi nem fog repesni a háztartási munkáért így zstem azt ne emlegesd....mivel 4órás munkaviszonnyal idén már nem lesz meg a 2 hónapod így bukó..


háztartási munkáról én is kérdeztem itt keress rá..sajna nekem is csak ilyen lehetőségem volt...

2011. okt. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Ledolgozhatod te december harminckettedikén is azt a 30 napot, csak az a lényeg, hogy ebben az évben legyen.
2011. okt. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nemhogy az újságírók, de sajnos sok önkormányzati dolgozó és munkaügyi hivatalos sincs tisztában a jogszabályokkal.

Világosan benne van a szociális törvényben, hogy a felülbírálatot megelőző 1 évben kell teljesíteni 30 napot:

"aki a foglalkoztatást helyettesítő támogatásra való jogosultságának a 25. § (4) bekezdés b) pontja szerinti éves felülvizsgálata során, a felülvizsgálat időpontját megelőző egy évben a foglalkoztatást helyettesítő támogatásra való jogosultságának fennállása alatt legalább 30 nap időtartamban

ea) közfoglalkoztatásban nem vett részt, vagy


eb) kereső tevékenységet - ideértve az egyszerűsített foglalkoztatásról szóló törvény szerint létesített munkaviszony keretében végzett, valamint a háztartási munkát is - nem folytatott, vagy


ec) munkaerőpiaci programban nem vett részt, vagy


ed) az Flt. szerinti és legalább hat hónap időtartamra meghirdetett képzésben nem vett részt vagy ilyen képzésben való részvétele nincs folyamatban."

A munkaviszony pedig mindegy, hogy hány órás, ugyanúgy 1 nap a napi 8, a napi 6 és a napi 4 órás is.

2011. okt. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!