Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért viszik a gyerekeket...

Miért viszik a gyerekeket betegen a bölcsibe?

Figyelt kérdés
Beszoktatósok vagyunk, döbbenetes, hogy 7 gyerekből négynek folyt a taknya nyála egybe... az egyik kislánynak még véres váladék is folyt az orrából... értem én, hogy a pénz nagy úr és dolgozni kell, de nem lehetne a többi gyerekre is tekintettel lenni? Az egészségesekre gondolok...
2012. jan. 9. 11:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Sajnos a legtöbb heylen ez van. A munkáltatónak nem érdeke,hogy hót egsézusgées gyereket vigyne anyuka vissza..
2012. jan. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez nagyon összetett probléma, már több "vita" is keveredett itt ebből a beteg-nem beteg közösség-nem közösség-ből.


A gyerekorvos egy egyszerű takony-nyál egyben-re nem ír ki, mint ahogyan egy egyszerű köhögésre sem.

Ha a gyerekorvos azt írja, hogy közösségbe mehet, akkor azt az ovi/bölcsi nem bírálhatja felül.

2012. jan. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Úgy van, ahogy írták előttem is.


Valakit simán kiraknak a munkahelyéről, ha sokat van otthon a gyerekkel. Nagy úr a munkáltató... A véres váladék már valóban sok, engem aggasztana, de sajnos a gyerekek ilyen korban sokat betegeskednek, és sok szülő hiába szeretné, nem tudja megtenni, hogy otthon maradjon. Tudom, hogy ez bosszantó, de szerintem annak a szülőnek is szar, aki nem rosszindulatból viszi be a beteg gyereket, hanem muszájból. Unokatesóm dadus, és mondta, hogy nincs olyan, hogy ne lenne valamennyire beteg gyerek bent. Tehát jóformán egész évben ez meg, és ezt másképp nem lehetne elkerülni, csak úgy ha senki sem vinné a gyereket bölcsibe.

2012. jan. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
hát ez igazán rossz hír:( tudom hogy egyik anyuka sem azért viszi a beteg gyereket a bölibe/oviba mert épp úgy tartja úri kedve, de azért erre nem számítottam, hogy ennyi beteg gyerek lesz:S így elég nehéz lesz a mi dolgunk is... így már igazából nem csodálom, hogy mindenki azt szajkózza, mennyit betegek a gyerekek, ha közösségbe kerülnek.
2012. jan. 9. 12:26
 5/7 anonim ***** válasza:
sajnos tényleg ez van.amúgy ha sok anyuka otthon maradna attól még beteg lenne a gyerek,mert olyan baktériumokkal,vírosokkal találkozik a szervezete amivel eddig otthon nem,igy termlszetes,hogy a lekisebb náthát is elkapja,minden gyerek.ha otthon maradsz vele akkor is beteg lesz x kisfiú,majd megerősödik az immunredszer és késöbb már nem lesz ennyire érzékeny.A másik meg a doki tényleg azt mondja hogy mehet közösségbe egy náthával,köhögéssel is.nagyon súlyos esetben ír ki.és a 3. a munkahely,bizony mindenkit meglehet érteni.őket is.meg minket is.erre a kérdésre sosem fogsz választ kapni,mert nincs.
2012. jan. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanez a helyzet, simán kötőhártya-gyulladásos kisgyereket is behoznak, meg a reggeli öltözésnél anyuka elektromos szívóval nyakig a kislány orrában.

Én is dolgozom, napi 8 órában, mi úgy oldjuk meg a (gyakori) betegségeket, hogy heti 1 napot van otthon mindenki: 3 nagyszülő, apa, anya. Ahol nincs segítség, ott fogalmam sincs........

Mondjuk a mi dokinénink inkább azt mondja, húzzunk rá még otthon 2 napot, mert ha 80%-osan beviszem, 48 órán belül megint beteg.

Többgyerekes, tapasztaltabb barátnőim azt mondják, egy kis orrfolyástól nem kell elájulni, ősztől tavaszig a köhögés, nátha szinte normális. Nekem még edződnöm kell ehhez

2012. jan. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
hát nekem is:(
2012. jan. 9. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!