Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktassam le a pelenká...

Hogyan szoktassam le a pelenkáról a 32 hós fiamat? Adjatok ötletet mert már tanácstalan vagyok!

Figyelt kérdés
Nyáron volt hogy sikerült kakilni a bilibe, pisi is ment néha. Az óta kaki nem volt csak pelusba, pisi az idönként sikerül de mindig megy a hiszti hogy adjak pelust neki és nem akar wcbe, bilibe pisilni/kakilni. :( Már nem tudom mit csináljak. Van egy 9 hós húga és hát ha neki van pelusa akkor neki is kell. Igérek fűt fát akkor sem akar bilizni. Pedig nem erőszakoskodom vele ha sikerül a pisi nagyon megdicsérjük de akkor is dacos a következő alkalomkor. Próbáltunk nem adni rá pelust de nem érdekli akkor is bement neki a dolog. Ja és padlószőnyeg van mindenhol és 100%-os figyelmet sem tudok fordítani rá sajnos mert ott van a hugi is akire szintén figyelnem kell.
2012. jan. 11. 15:46
 1/4 anonim ***** válasza:
vegyél neki leszoktató bugyit. Olyan mint egy bugyi, de van betétje (mosható) így rászoktathatod a bilire. Vegyél neki matricákat és minden sikeres belepisilás után ráragaszthat egyet a bilire. (nem saját ötlet, itt olvastam, de nagyon tetszik...)
2012. jan. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez a matricás dolog jó ötlet szerintem is.


Amúgy ha nem akarja egyáltalán, akkor ne erőltesd. Úgy gondolja, hogyha úgy viselkedik, mint a húga, akkor vele is többet fogsz foglalkozni. Testvérféltékenység. Foglalkozz vele is sokat (persze, gondolom amúgy is ezt teszed).

2012. jan. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ezt a matricás dolgot két hete csináljuk van egy táblája arra ragaszgat, néhány dolog van még rajt mint pl: elpakolom a játékom, stb. tetszik neki enyi.
2012. jan. 11. 17:31
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia ismerem a szitut!:-)


2,5 éves lányomat a világ minden kincséjéért sem tudtam rárakni a bilire,de még a wc-re sem volt hajlandó,mondjuk nálunk a probléma ott kezdődött hogy viszont a pelenkát nem volt hajlandó magára engedni,és mindent összevissza pisilt,kakilt nekem.Ez hónapokig ment,míg egyszer megelégeltem.megfogtam a lányomat,és ráraktam a bilire,és megmondtam neki addig nem szállhat le róla,amíg nem pisil,vagy kakil bele,két napig játszottam vele ezt,volt nagy bömbölés,hiszti,de akkor sem engedtem leszállni róla.De nekem bevált.Kb három nap elég volt rá,hogy rászokjon a bimbire,gond nélkül.csak ki kellett bírni,kicsit sajnáltam,de nem tudtam mit csinálni,javára vált...átszokott.


Nem vagyok amúgy ilyen drasztikus anyuka féle,de nem volt mit tenni,neked is megkéne próbálni,hogy ha tetszik ha nem elveszed a pelenkáját.Sajnos néha muszály erősebben fellépni,és itt nem kiabálásra vagy verésre gondolok,az nem használna semmit szerintem,mivel a gyerekek makacsok,és annál inkább ellenkeznek.


Mint mondtam nálam ez a módszer bevált,szerintem neked sem ártana megpróbálni.csak ne te legyél a gyengébb,tarts ki,és akkor hidd el sikerülni fog.

2012. jan. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!