Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyit beszél egy 2 éves...

Mennyit beszél egy 2 éves kislány? Tud már egyszerűbb mondatokat mondani?

Figyelt kérdés

Bocsi, ha butának hangzik a kérdés, de nincs még gyerekem, így nem tudom, hogy mennyire lehet terjedelmes egy ilyen korú kislánynak a szókincse. :) Viszont novellát írok, amiben egy ilyen korú gyerek az egyik főszereplő. :)

Köszi a segítséget előre is :)


2012. jan. 11. 19:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Akár már simán beszélhet folyékonyan is.Az én fiam legalábbis 2 évesen már gyönyörűen beszélt.
2012. jan. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
folyékonyan, tisztán, érthetően beszéltem, én is és a testvéreim is.
2012. jan. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Gyereke válogatja. Én is ismerek olyan kislányokat, akik folyékonyan beszélnek, mondják hogy új-régi, csíkos-kockás stb.

A keresztlányom kb. ilyeneket mond, hogy: Zsolt nem beteg.

A fiam leghosszabb mondata: Ott a kukásautó! (ő is 2 éves).

2012. jan. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az enyém nem beszél, konkrétan semmit sem mond, éppen 2 éves.
2012. jan. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

teljesen változó,szóval akármit írsz,nem hibázol:)

Tesóm fia lassan 2,5 éves, de már 2 évesen folyékonyan beszélt,most mondókákat mondd,meg dalokat énekel.

Viszont óvodában,kiscsoportban(3évesek) volt olyan kisfiú akinek alig lehetett egy szavát érteni,persze belerázódott a dologba, de nagy egyéni eltérések lehetnek,az biztos.


amúgy mennyi idős vagy?

2012. jan. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Minden gyerek más. Az én kislányom két évesen összetett mondatokat mondott, mondókázott, beszédben mindig is előrébb volt, most három évesen olyan dumája van, hogy az óvónők is ámulnak tőle (három napja kezdte az ovit)

Ehhez képest mozgásban mindig is le volt maradva az átlagtól..Ő ilyen..

2012. jan. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

23 éves vagyok amúgy :)

2012. jan. 11. 21:42
 8/8 anonim ***** válasza:
nekem fiam van,1,5 évesen már mondatokat mondott.két éves korára folyékonyan,választékosan,érthetően beszélt.de az átlag nem tud így beszélni
2012. jan. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!