Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy 3 és fél éves kislány...

Egy 3 és fél éves kislány miért félhet a férfiaktól? Ez természetes jelenség ebben a korban?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsi vagyok. Ismerősöm kislánya eleven, be nem áll a szája, ugribugri gyerek, de ha megjelenik egy férfi a közelében, akkor lefagy, megmered, lesüti a szemét, feszeng, meg sem nyikkan, stb. Az anyukája sem tudja kizökkenteni ebből a helyzetből, csak ha elmegy a "bácsi" (mert mondjuk vendég volt), vagy ők hagyják el a helyszínt (utcán).

A kislány apukája aranyos férfi, foglalkozik a gyerekkel, úgy néz ki szereti nagyon.

Szoktak ilyet csinálni a kislányok? Mi lehet az oka ennek a barátságtalan viselkedésnek?


2012. jan. 9. 15:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy bármi olyan van emögött, ami megtörtént rosszra utalna...

Én inkább úgy gondolom, hogy a férfiak termete, mély hangja, borostája, szakálla stb. hathat úgy a kislányra, hogy megijed, megszeppen.

2012. jan. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én kislányként minden barátnőm apukájától, azaz minden férfitől féltem.

Ez azért volt, mert az én apukám nagyon mosolygós, barátságos, vicces ember volt, a többi apuka meg hozzá képest nagyon mogorva, morcos, ijesztő. :)

Kinőttem, már nem félek a férfiaktól egyáltalán. :D

2012. jan. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Milyen külsejű férfiaktól fél? Az ápoltaktól is? Ha a gyerekorvosotok férfi, ott nem volt valami rossz emléke?
2012. jan. 10. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat. A páromtól is "fél", pedig ő ápolt, fiatal férfi. Ilyenkor felvesz egy összegörnyedt testhelyzetet, nézi a földet, meg sem moccan, még a szempillája sem rebben, arckifejezése kétségbeesett. Dokinénije van. Apukán kívül nincs férfi rokon a családjukban, hárman élnek, egy nagyijuk van csak.

Lehet azért van tényleg, mert az apuciján kívül nem szokott férfiakkal találkozni, és úgy, ahogy írtátok mindenki mást "félelmetesnek" lát.

2012. jan. 10. 10:51
 5/5 anonim ***** válasza:
Vannak kislánykák, akik a férfiaktól jobban félnek,az enyém isilyen, bár nem ennyire azért.Mély hang, magas, erős termet...
2012. jan. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!